Przejdź do menu głównego
Przejdź do treści
Przejdź do wyszukiwarki
Fotokarta
Fotokarta
Wyszukiwarka elasticsearch
szukaj
Zaawansowane
Znajdź ...
Wszystkie te słowa
Dokładnie te słowa
Żadne z tych słów
Przeszukaj
W bazie zdjęć
W dowolnym miejscu strony
Szukaj
Fixed-menu
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Fotokarta
Fotokarta
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Zobacz nas w social media
Słowa kluczowe
Wyniki wyszukiwania tagu:
portret
Znalezionych wyników:
13044
1972, Warszawa, Polska. Uroczystość przed Grobem Nieznanego Żołnierza. Fot. Romuald Broniarek, zbiory Ośrodka KARTA
1955, Workuta, Komi ASRR, ZSRR. Grupa zesłańców. Z tyłu, od lewej: Michał Tatarzycki, Klara Kunachowicz (z domu Autuchiewicz), Wiktor Korzystko, Janina Muszyńska (z domu Zuba), Jerzy Andruszkiewicz, Natalia Zarzycka (z domu Odyńska), NN. Z przodu, od lewej: Stanisław Kuźma, Wanda Kiałka (z domu Cejko), NN, Jadwiga Augusiewicz (z domu Ambroziewicz), Franciszek Gradziewicz. W tle widoczne zabudowania mieszkalne oraz hałda kopalniana. Fot. Eugeniusz Cydzik, udostępnił Eugeniusz Cydzik w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
Przed 1918, brak miejsca. Dwaj mężczyźni w mundurach armii cesarsko-królewskiej Austro-Węgier. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Julia Tołkaczowa w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1505).
27.05.2007, Brasław, Łotwa. Monika Szłabun. Fot. wykonana w ramach realizacji projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie", zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0387).
Lata 40.-50., brak miejsca. Portret kobiety i mężczyzny. Prawdopodobnie Marcelina Palińska (Dungjak) ze swoim bratem. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Marcelina Dungjak w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2381).
1955-1956, Workuta, Komi ASRR, ZSRR. Spotkanie zesłańców. Na zdjęciu, w środku: Stanisław Kiałka oraz drugi od lewej: Jerzy Urbankiewicz. Fot. Eugeniusz Cydzik, udostępnił Eugeniusz Cydzik w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
Przed 1939, brak miejsca. Grupa osób w atelier fotograficznym. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Janina Szumiłło w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0419).
Lata 70./80., Związek Radziecki. Portret dwóch żołnierzy armii radzieckiej. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Ludwika Januszkiewicz w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2094).
1955-1956, Workuta, Komi ASRR, ZSRR. Grupa zesłańców. U góry: Hanna Grzywacz (z domu Szyszko), Wanda Kozłowska, Witold Augusiewicz poniżej: Edward Wojtkiewicz, Maria Kwiatkowska, Broniława Kutiuk, Olgierd Zarzycki, Wiktor Jagoda, NN, Jadwiga Augusiewicz (z domu Olechnowicz). Fot. Eugeniusz Cydzik, udostępnił Eugeniusz Cydzik w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
1941, Słonim, ZSRR. Portret rodzinny. Stoją od lewej: Konstancja Harkawy - mama Stefanii Charczenko, Ludwik Harkawy – ojciec. Na dole od lewej: Helena Nadziejewska – ciocia, Stefania Nadziejewska – babcia. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Stefania Charczenko w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1936).
Lata 50., Baranowicze, Białoruska SRR, ZSRR. Portret ślubny Kazimiery Staros i jej męża. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Kazimiera Staros w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0938).
1924, Wilno, Polska. Rodzice Heleny Borejko - Teresa i Piotr Tyszko z dziećmi (bratem i siostrą Heleny Borejko). Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Helena Borejko w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2088).
Przed 1939, brak miejsca. Portret dziewczynki w stroju komunijnym. Fotografia z archiwum rodzinnego Stanisława Baraniuka. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Stanisław Baraniuk w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2494).
Lata 50./60., brak miejsca. Adela Wojciechowska (w środku) ze znajomymi. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Adela Wojciechowska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
Lata 30., Raj, woj. tarnopolskie, Polska. Anastazja i Józef Jaremowie, dziadkowie Teresy Luszniak. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Teresa Luszniak w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1881).
1955-1956, Workuta, Komi ASRR, ZSRR. Więźniowie łagrów Wanda Kiałka (z domu Cejko) i Eugeniusz Cydzik. Fot. NN, udostępnił Eugeniusz Cydzik w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
1955-1956, Workuta, Komi ASRR, ZSRR. Więzień łagrów. Fot. Eugeniusz Cydzik, udostępnił Eugeniusz Cydzik w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
1955-1957, Workuta, Komi ASRR, ZSRR. Eugeniusz Cydzik oraz nieznany górnik. W tle widoczne zabudowania kopalni. Fot. Eugeniusz Cydzik, udostępnił Eugeniusz Cydzik w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
1948, Styrcza, Mołdawska SRR, ZSRR. Rodzina przed domem. Od lewej: Karolina Pietrowna Kotulewicz, kuzyn, Emilia Kotulewicz, Katerina Pietrowna Fusu (z d. Kotulewicz). Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Jadwiga Gucu-Kotulewicz w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2299).
1965-1968, Warszawa, Polska. Ambasador USA John Gronouski. Fot. Irena Jarosińska, zbiory Ośrodka KARTA
Jesień 1979, Warszawa, Polska. Grupa Onomatopeja w programie artystycznym zatytułowanym "O porozumieniu" w pracowni fotografki Ireny Jarosińskiej na ulicy Świerczewskiego 95/99 m. 10a (dziś Aleja Solidarności). Publiczność. Fot. Irena Jarosińska, zbiory Ośrodka KARTA
Lata 60., Warszawa, Polska. Poeta Antoni Słonimski Fot. Irena Jarosińska, zbiory Ośrodka KARTA.
Czerwiec 1979, Warszawa, Polska. Studentki Akademii Sztuk Pięknych. Fot. Irena Jarosińska, zbiory Ośrodka KARTA
Lata 30., Rzeczpospolita Polska. Portret koleżanki Larysy Zajączkowskiej z Gimnazjum Żeńskiego Zofii Pętkowskiej i Wiktorii Macińskiej w Łodzi. Fot. NN, kolekcja Larysy Zajączkowskiej-Mitznerowej, zbiory Ośrodka KARTA
Ok. 1926, Dicomano, Włochy. Silvia Valli, później Szymula. Wyszła za mąż za Stefana Szymulę, polskiego żołnierza, który stacjonował w czasie II wojny światowej w jej rodzinnym miasteczku Dicomano (Włochy). Po wojnie wyjechali do Argentyny. Fot. NN, zbiory Silvii Szymuli, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie
1
Poprzednia strona
501
502
503
504
505
506
507
508
509
Następna strona
522
Przekaż zbiory
Z innych archiwów
Nasze zbiory
Nowości w zbiorach
Facebook - dolne menu
Instagram - dolne menu
Twitter-dolne menu
Youtube - dolne kafelki
Ta strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w ustawieniach przeglądarki.
Dowiedz się więcej