Przejdź do menu głównego
Przejdź do treści
Przejdź do wyszukiwarki
Fotokarta
Fotokarta
Wyszukiwarka elasticsearch
szukaj
Zaawansowane
Znajdź ...
Wszystkie te słowa
Dokładnie te słowa
Żadne z tych słów
Przeszukaj
W bazie zdjęć
W dowolnym miejscu strony
Szukaj
Fixed-menu
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Fotokarta
Fotokarta
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Zobacz nas w social media
Słowa kluczowe
Wyniki wyszukiwania tagu:
portret
Znalezionych wyników:
13094
1942, Sarmiento, prowincja Chubut, Argentyna. Irena Milek z koleżankami i inżynierem Enrique Ducos (z prawej). Fot. NN, zbiory Ireny Milek, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie.
23.01.1938, Pico Salamanca, Argentyna. Jan Samoluta (pierwszy z prawej), Janina Koprowski (druga z prawej) - siostra Jana Józefa Koprowskiego, Marianna Koprowski (w środku) - babcia Enrique Koprowskiego, Eugenia Koprowski (druga z lewej) i Jan Józef Koprowski (pierwszy z lewej) - ojciec Enrique Koprowskiego. Fot. NN, zbiory Enrique Koprowskiego, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie.
Lata 30., Comodoro Rivadavia, prowincja Chubut, Argentyna. Marianna Koprowski (pierwsza z lewej) - babcia Enrique Koprowskiego, Wanda Koprowski (druga z lewej) - siostra Enrique Koprowskiego, Jan Samoluta (trzeci z lewej), Eugenia Koprowski (z dzieckiem), Janina Koprowski (pierwsza z prawej) - siostra Jana Józefa Koprowskiego. Fot. NN, zbiory Enrique Koprowskiego, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie.
17.12.1934, Comodoro Rivadavia, prowincja Chubut, Argentyna. Mężczyźni. Fot. NN, zbiory Enrique Koprowskiego, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie.
Lata 30., Comodoro Rivadavia, prowincja Chubut, Argentyna. Eugenia Koprowski (z lewej) z koleżanką. Fot. NN, zbiory Enrique Koprowskiego, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie.
Lata 20., Polska. Kapitan żeglugi wielkiej Mieczysław Burhardt (Kapitan "Lornetka") - uczestnik wojny rosyjsko-japońskiej w latach 1904-1905 - brat Aleksandra Burhardta. Fot. NN, zbiory Moniki Mickiewicz, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie.
Lata 50., Campo Mercedes, Argentyna. Pan Tanko - wspólnik Edmunda Mickiewicza - ojca Moniki Mickiewicz. Fot. NN, zbiory Moniki Mickiewicz, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie.
Lata 20., Wilno, Polska. Rodzina Burhardt. Fot. NN, zbiory Moniki Mickiewicz, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie.
1915-1918, brak miejsca. Żołnierze Legionów Polskich, prawdopodobnie artylerzyści (na mundurach widoczne godło naramienne kompanii CKM). W środku siedzi oficer z wpiętą mundur odznaką 1 Brygady Legionów oraz z odznaką 4 Pułku Piechoty Legionów Polskich. Fot. NN, zbiory Reginy Gaski, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie.
1927, Polska. Krewni rodziny Gąska. Dedykacja na odwrocie zdjęcia: „Podobizna ta zrobiona trzy lata temu tj. 1927 roku nim żeśmy pojechali do Bodzanowa na letnisko”. Fot. NN, zbiory Reginy Gaski, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie.
10.09.1936, Łomża, Polska. Świadectwo moralności i dobrych obyczajów dla Ałty Furman, wystawione przez Starostę Powiatowego Łomżyńskiego dla Żydowskiego Centralnego Towarzystwa Emigracyjnego "JEAS" w Polsce. Fot. NN, zbiory Reginy Gaski, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie.
Luty 1910, Warszawa, Królestwo Polskie. Fajbuś i Rywka Gąska – fotografie zrobione tuż po ślubie. Fot. NN, zbiory Reginy Gaski, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie.
Brak daty, Argentyna. Ignacy Domeyko Fot. NN, zbiory Biblioteki Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko)
12.01.1902, Argentyna Organizator pierwszego w Argentynie Instytutu Miar i Wag oraz Wydziału Statystycznego Karol Muntawski z żoną Fot. NN, zespół nr 19 "Stanisław Pyzik", zbiory Biblioteki Polskiej im. Ignacego Domeyki (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko)
Początek XX wieku, Rosario, Argentyna. Prezes Towarzystwa Polskiego w Rosario Piotr Prokopowicz. Fot. NN, zbiory Biblioteki Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko)
Po 1945, Paryż, Francja. Karol Świeczewski (1. od lewej) z nieznanymi ludźmi. Fotografia wykonana przez jego żonę Marię Świeczewską. Oboje po wojnie wyemigrowali do Argentyny. Małżeństwo przyjaźniło się z pisarzem Witoldem Gombrowiczem. Fot. Maria Świeczewska, kolekcja Marii Świeczewskiej-Wańke, zbiory Biblioteki Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko), reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie
Lata 40., Rio de Janeiro, Brazylia. Maria Świeczewska. Fotografia wykonana przez jej męża Karola. Oboje po wojnie wyemigrowali do Argentyny. Małżeństwo przyjaźniło się z pisarzem Witoldem Gombrowiczem. Fot. Karol Świeczewski, kolekcja Marii Świeczewskiej-Wańke, zbiory Biblioteki Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko), reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie
Brak daty, brak miejsca. Fotografia rodzinna Alojzego Brudzińskiego - nieznana kobieta. Fot. NN, kolekcja Zofii i Alojzego Brudzińskich, zbiory Archiwum Ojców Franciszkanów w Polskiej Misji Katolickiej w Martin Coronado, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie
Lata 50., Kolonia (Gobernador) Lanusse, Misiones, Argentyna. Juana Sawicki, Luciano Jeleń i dzieci: Julio, Luciano i Esteban Juan. Fot. NN, zbiory Stowarzyszenia Polsko-Argentyńskiego w Wandzie, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie
Lata 60., Argentyna. Jolanta Wolszczynin. Fot. NN, udostępniła Jolanta Wolszczynin.
Lata 40., Misiones, Argentyna. Jose Szeliga z żoną Eduviges Agenicz. Fot. NN, zbiory Asociación Polaca de Posadas, udostępniła Fabiana Śniechowski, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie
1923-1924, Buenos Aires, Argentyna. Jose Kozłowski. Fot. NN, zbiory Adeli Kozlowski i Eugeniusza Zacharko, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie.
Lata 50., Comodoro Rivadavia, prowincja Chubut, Argentyna. Związek Polaków w Domu Polskim. Fot. NN, zbiory Adeli Kozlowski i Eugeniusza Zacharko, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie.
1966, Comodoro Rivadavia, prowincja Chubut, Argentyna. Lisandro Guarnieri (z lewej) i Jan Józef Koprowski (z prawej) podczas odsłonięcia tablicy upamietniającej ojca Luis Dabrowskiego. Przy okazji uczczono Milenium chrztu Polski. Fot. NN, zbiory Enrique Koprowskiego, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie.
Brak daty i miejsca, Argentyna. Grupa dziewcząt. Fot. NN, zbiory Enrique Koprowskiego, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie.
1
Poprzednia strona
52
53
54
55
56
57
58
59
60
Następna strona
524
Przekaż zbiory
Z innych archiwów
Nasze zbiory
Nowości w zbiorach
Facebook - dolne menu
Instagram - dolne menu
Twitter-dolne menu
Youtube - dolne kafelki
Ta strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w ustawieniach przeglądarki.
Dowiedz się więcej