Przejdź do menu głównego
Przejdź do treści
Przejdź do wyszukiwarki
Fotokarta
Fotokarta
Wyszukiwarka elasticsearch
szukaj
Zaawansowane
Znajdź ...
Wszystkie te słowa
Dokładnie te słowa
Żadne z tych słów
Przeszukaj
W bazie zdjęć
W dowolnym miejscu strony
Szukaj
Fixed-menu
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Fotokarta
Fotokarta
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Zobacz nas w social media
Słowa kluczowe
Wyniki wyszukiwania tagu:
poselstwo
Znalezionych wyników:
13
Grudzień 1934, Warszawa, Polska. Obchody 1000 rocznicy urodzin perskiego poety Ferdousiego w sali Rady Miejskiej. W uroczystości uczestniczą: wiceminister spraw zagranicznych Jan Szembek (1. od lewej w pierwszym rzędzie), minister przemysłu i handlu Henryk Floyar-Rajchman (2. od lewej w pierwszym rzędzie), minister Wyznań Religijnych i Oświecenia Publicznego Wacław Jędrzejewicz (3. od lewej w pierwszym rzędzie), minister skarbu Władysław Zawadzki (3. od lewej w pierwszym rzędzie), poseł nadzwyczajny i minister pełnomocny Iranu w Polsce Nadir Mirza Arasteh z żoną (4. i 5. od lewej w pierwszym rzędzie), poseł Czechosłowacji w Polsce Vaclav Girsa (6. od lewej w pierwszym rzędzie). Fot. NN, Instytut Polski im. Gen. Sikorskiego w Londynie [teczka 133 – dyplomaci; fotografie przesłane przez siostrzeńca Jana Szembeka K. Mycielskiego z Johanesburga]
1922-1924, Warszawa, Polska. Pracownicy Poselstwa ZSRR przed swoją siedzibą (Trębacka 8). Do samochodu wsiada sekretarz poselstwa Nikołajew. Fot. NN, Instytut Polski i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie [Album K25, prawdopodobnie należący do rodziny Bilskich]
1942, Teheran, Iran. Gmach Poselstwa RP w Teheranie. Fot. NN, Instytut Polski i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie [album Ludwika Naimskiego].
1942, Teheran, Iran. Ambasador prof. Stanisław Kot. Fot. NN, Instytut Polski i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie [album Ludwika Naimskiego].
1942, Teheran, Iran. Były poseł RP w Iranie (z jednoczesną akredytacją w Afganistanie i Iraku) Jan Karszo-Siedlewski i poseł dr Karol Bader. Fot. NN, Instytut Polski i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie [album Ludwika Naimskiego].
1942, Teheran, Iran. Przedstawiciele RP w pałacu szacha, z lewej stoi poseł Karol Bader. Fot. NN, Instytut Polski i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie [album Ludwika Naimskiego].
1942, Teheran, Iran. Poseł RP Karol Bader żegna się z szachem Iranu. Fot. NN, Instytut Polski i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie [album Ludwika Naimskiego].
1942, Teheran, Iran. Poseł RP dr Karol Bader, portret. Fot. NN, Instytut Polski i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie [album Ludwika Naimskiego].
1942, Teheran, Iran. Poseł Jan Karszo-Siedlewski (stoi z lewej) żegna garnizon, w środku stoi dr Karol Bader. Fot. NN, Instytut Polski i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie [album Ludwika Naimskiego].
1942, Teheran, Iran. Mohammad Reza Pahlawi - szach Iranu w rozmowie z polskim posłem Karolem Baderem. Fot. NN, Instytut Polski i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie [album Ludwika Naimskiego].
14.01.1929, Berlin, Niemcy. Skład poselstwa RP w Berlinie Na zdjęciu: Dyjas, Wagner Weyers, Zdrojewski, Chałupczyński, Zaleski Szczęsny, Szczeniowski, Kisielnicki, Ziętkiewicz, Wyszyński, Knoll, Rawicz (Rawiński?), Gawroński, Kociużyński (?). Fot. NN, Instytut Polski i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie [teczka Berlin - dyplomacja, Gdańsk przed 1939].
1940-1941, Münchenbuchsee, Szwajcaria. Poseł RP w Bernie Aleksander Ładoś i dr Alfons Bronarski odwiedzają internowanych żołnierzy 2. Dywizji Strzelców Pieszych. W rzędzie u dołu od lewej stoją: mjr Antoni Ślosarczyk, poseł RP Aleksander Ładoś, z tyłu za nim dr Alfons Bronarski, ppor. Mamert Miż-Miszyn, por. Aleksander Wasung. Fot. Jerzy Konrad Maciejewski, zbiory Ośrodka KARTA
1944, Teheran, Iran. Grupa osób przed wejściem do Poselstwa Polskiego w Teheranie, m.in. poseł Bader. Fot. NN, udostępnili Ewa i Stefan Petrusewiczowie, zbiory Ośrodka KARTA
Przekaż zbiory
Z innych archiwów
Nasze zbiory
Nowości w zbiorach
Facebook - dolne menu
Instagram - dolne menu
Twitter-dolne menu
Youtube - dolne kafelki
Ta strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w ustawieniach przeglądarki.
Dowiedz się więcej