Przejdź do menu głównego
Przejdź do treści
Przejdź do wyszukiwarki
Fotokarta
Fotokarta
Wyszukiwarka elasticsearch
szukaj
Zaawansowane
Znajdź ...
Wszystkie te słowa
Dokładnie te słowa
Żadne z tych słów
Przeszukaj
W bazie zdjęć
W dowolnym miejscu strony
Szukaj
Fixed-menu
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Fotokarta
Fotokarta
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Zobacz nas w social media
Słowa kluczowe
Wyniki wyszukiwania tagu:
rodzina
Znalezionych wyników:
2859
1940, Kilometro 3, Comodoro Rivadavia, prowincja Chubut, Argentyna. Alfredo Bąk (pierwszy z lewej), Marianna Koprowski (druga z lewej) - babcia Enrique Koprowskiego, Jadwiga Koprowski (trzecia z lewej) - matka Enrique Koprowskiego, Eugenia Koprowski (czwarta z lewej), Stefan Koprowski (siedzi na pierwszym planie). W tle zbiorniki i budynki Yacimientos Petrolíferos Fiscales (zbiorniki naftowe). Fot. NN, zbiory Enrique Koprowskiego, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie.
1958, El Bolsón, prowincja Rio Negro, Argentyna. Monica Mickiewicz (siedzi) z matką Krystyną Mickiewicz z domu Burhardt. Fot. NN, zbiory Moniki Mickiewicz, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie.
Maj 1948, Gronowo, Polska. Rodzina Walkowskich - (od lewej) Mieczysław, Irena i Maria. Fot. NN, udostępniła Jolanta Wolszczynin.
Lata 40., Gobernador Lanusse, Misiones, Argentyna. Dom kolonistów na chacrze. Fot. NN, zbiory Stowarzyszenia Polsko-Argentyńskiego w Wandzie, udostępniła Maria Jejer, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie
Lata 70., Kilometro 8, Comodoro Rivadavia, Argentyna. Urodziny Nelly Jones (trzecia z lewej), sąsiadki rodziny Zacharków. Fot. NN, zbiory Adeli Kozlowski i Eugeniusza Zacharko, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie.
1926, Biery, Polska. Dzieci z rodziny Mickiewiczów. Edmund Mickiewicz (siedzi najwyżej), Jadwiga Mickiewicz (pierwsza z lewej), Nina Mickiewicz (druga z lewej), Wanda Mickiewicz (z kokardą). Fot. NN, zbiory Moniki Mickiewicz, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie.
16.11.1945, Wawer koło Warszawy, Polska. List Ludwika Korna z rodziną do F. Gąski: "Kochana ciociu i wuju. Po tylu latach pierwszy raz do Was piszę. Przeszliśmy moc, ale to nie jest ważne najważniejsze to to, że żyjemy i jesteśmy zdrowi Lutek, Juleczka i ja. Od męża dostałam kilka depesz znajduje się w Italii w Modenie. Co u Was jak się wszyscy miewacie, jak zdrowie, co porabia Irenka z mężem. O całej rodzinie nie wiem absolutnie nic, Wy chyba macie wiadomości gdzie mieliście stały adres, a myśmy kilkakrotnie zmieniali mieszkanie w czas wojny. Prosimy o list [...] pocztą lotniczą. Już chyba za kilka miesięcy będę mogła być ze swoim mężem, jak doczekać tej chwili. Zasyłamy miljon całusów - Irka, Lutek i Juleczka." Fot. NN, zbiory Reginy Gaski, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie.
Lata 50.-60, Pampa Juanita, okolice Pampa del Infierno, prowincja Chaco, Argentyna. Rodzina Kramarzów, Wojtuń i Plantycz. Fot. NN, zbiory Jose Kramarza, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie.
1935, Drohiczówka, Polska. Rodzina Cieńskich i Wielowieyskich - spotkanie z okazji pierwszej rocznicy ślubu Anny i Kazimierza Wielowieyskich. Nz zdjęciu m.in. siedzą od lewej: Kazimierz Wielowieyski, Anna Wielowieyska, Maria z Dzieduszyckich Cieńska (matka Anny); stoi Jan Cieński (1. od lewej). Fot. Anna Wielowieyska, udostępniła Maria Wielowieyska, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie
1946, Apostoles, Misiones, Argentyna. Portret rodziny Przysiężnik. Z tyłu za rodzicami stoi Luis Przysiężnik. Fot. NN, zbiory Asociación Polaca de Posadas, udostępniła Fabiana Śniechowski, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie
1966, Comodoro Rivadavia, prowincja Chubut, Argentyna. Inauguracja Avenida Polonia (ulica Polska). Przyjęcie w Domu Polskim. Pan Pacck (pierwszy z prawej, z papierosem), Franciszek Leniek (z tyłu, z prawej), gubernator prowincji Chubut (drugi z lewej), Eugenia Koprowski (pierwsza z prawej), Jan Józef Koprowski (trzeci z lewej), Stanisław Leniek (pierwszy z lewej) - mąż Janiny Koprowski. Fot. NN, zbiory Enrique Koprowskiego, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie.
1965, Comodoro Rivadavia, prowincja Chubut, Argentyna. Straż ochotnicza. Za kierownicą Enrique Koprowski. Obok siedzi jego szwagier Carlos Dis. Fot. NN, zbiory Enrique Koprowskiego, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie.
1965, Bariloche, prowincja Rio Negro, Argentyna. Krystyna Mickiewicz z domu Burhardt (z lewej) i jej córka Elżbieta Mickiewicz. Fot. NN, Zbiory Moniki Mickiewicz, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie.
30.05.1926, Gostynin, Polska. Krewni rodziny Gąska. Fot. NN, zbiory Reginy Gaski, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie.
Lata 30.-40., Polska. Anastazja Boczar i Władysława Skulska. Zdjęcie zostało wysłane do Argentyny przez krewnych rodziny Wojtuń. Fot. NN, zbiory Stanisława Wojtuń, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie.
Lata 50., prowincja Chaco, Argentyna. Rodzina Królów - małżeństwo Ignacy i Anastazja z córkami Zofią i Katarzyną i synem Bronisławem. Fot. NN, zbiory Marii Oszust i Wieńczysława Boczarów, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie.
9.06.1974, Podlesie. List Jana Kołodzieja do brata Juljana, który wyemigrował do Argentyny. Strona 2. Fot. NN, udostępnił Alfredo Kołodziej, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie.
1948, prowincja Formosa, Argentyna. Rodzina Mielech. Fot. NN, zbiory rodziny Mielech, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie.
1940, Obera, Misiones, Argentyna. Rodzina Przysiężnik. Od lewej: Luis w ramionach ojca Ladislao, obok siostra Jadwiga i mama Josefa oraz sąsiedzi. Fot. NN, zbiory Asociación Polaca de Posadas, udostępniła Fabiana Śniechowski, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie
Lata 40., Apostoles lub Obera, Misiones, Argentyna. Matias Bloseck i Catalina Maximowicz wraz z córkami przed swoim domem. Fot. NN, zbiory Asociación Polaca de Posadas, udostępniła Fabiana Śniechowski, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie
Około 1955, Kilometro 8, Comodoro Rivadavia, Argentyna. Daniel i Susana Zacharkowie z dziadkiem Michałem Zacharko. Fot. NN, zbiory Adeli Kozlowski i Eugeniusza Zacharko, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie.
Lata 40., Pampa, Argentyna. Dzieci z rodziny Szewczaków. Fot. NN, zbiory Adeli Kozlowski i Eugeniusza Zacharko, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie.
Lata 30., Comodoro Rivadavia, prowincja Chubut, Argentyna. Asado (argentyńska odmiana grilla). Stafan Koprowski (z przodu) - dziadek Enrique Koprowskiego, Marianna Koprowski (druga z prawej) - babcia Enrique Koprowskiego. Fot. NN, zbiory Enrique Koprowskiego, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie.
Lata 20., Comodoro Rivadavia, prowincja Chubut, Argentyna. Marianna Koprowski (stoi) - babcia Enrique Koprowskiego - z córką. W tle mapa II Rzeczpospolitej. Fot. NN, zbiory Enrique Koprowskiego, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie.
Lata 30., Comodoro Rivadavia, prowincja Chubut, Argentyna. Port. Fot. NN, zbiory Enrique Koprowskiego, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie.
1
Poprzednia strona
19
20
21
22
23
24
25
26
27
Następna strona
115
Przekaż zbiory
Z innych archiwów
Nasze zbiory
Nowości w zbiorach
Facebook - dolne menu
Instagram - dolne menu
Twitter-dolne menu
Youtube - dolne kafelki
Ta strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w ustawieniach przeglądarki.
Dowiedz się więcej