Przejdź do menu głównego
Przejdź do treści
Przejdź do wyszukiwarki
Fotokarta
Fotokarta
Wyszukiwarka elasticsearch
szukaj
Zaawansowane
Znajdź ...
Wszystkie te słowa
Dokładnie te słowa
Żadne z tych słów
Przeszukaj
W bazie zdjęć
W dowolnym miejscu strony
Szukaj
Fixed-menu
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Fotokarta
Fotokarta
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Zobacz nas w social media
Słowa kluczowe
Wyniki wyszukiwania tagu:
rosja
Znalezionych wyników:
599
1913, zabór rosyjski. Rewers karty pocztowej ze zbiorów prywatnych Heleny Pietrakowej. Zbiory Archiwum Historii Mówionej Oorodka KARTA i Domu Spotkan z Histori1 udostepni3a Helena Pietrakowa w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1960).
1955, Syberia, Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich. Wujowie Stanisławy Dmytriw przed domem. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Stanisława Dmytriw w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1640).
Ok. 1914, Ryga, Cesarstwo Rosyjskie. Stanisław Surdeko, ojciec Walerii Kolorowej. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Waleria Korolowa w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0790).
1912, Sankt Petersburg, Cesarstwo Rosyjskie. Rewers fotografii o sygnaturze AHM_PnW_0803_0002_0018a: Lucjan Grzybowski (1891-1971) – ojciec Wandy Sosnowskiej jako kadet szkoły rosyjskiej. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Wanda Sosnowska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0803).
Ok. 1914, Iłukszta, Cesarstwo Rosyjskie. Parafia iłuksztańska. 4. z lewej stoi Stanisław Surdeko (ojciec Walerii Korolowej), w środku jego siostra Helena. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Waleria Korolowa w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0790).
Ok. 1900, Winnica, zabór rosyjski. Julia Łozińska z dziećmi. Fotografia wykonana w atelier fotograficznym "S. Nakielski" w Winnicy. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Halina Wiśniewska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0766).
1953, Igarka, Kraj Krasnojarski, ZSRR. Genowefa Żytowt (1. z lewej) z przyjaciółkami. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Genowefa Żytowt w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2566).
1957, Igarka, Kraj Krasnojarski, ZSRR. Wanda i Genowefa (od lewej) Żytowt pod domem. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Genowefa Żytowt w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2566).
8.11.1935, Udarnik, ZSRR. Zdjęcie grupowe. Fotografia z rodzinnego archiwum Brodzieńskiej. W prawym dolnym rogu podpis w języku rosyjskim. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Brodzieńska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
1954, Igarka, Kraj Krasnojarski, ZSRR. Grupa osób pracująca przy oznakowaniu drewna spławianego Jenisejem. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Genowefa Żytowt w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2566).
1956, Igarka, Kraj Krasnojarski, ZSRR. Genowefa Żytowt (z lewej) z Ritą Muller Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Genowefa Żytowt w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2566).
Brak daty, brak miejsca. Dokument ze zbiorów prywatnych Wandy Sosnowskiej (4/4) Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Wanda Sosnowska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0803).
1916, Witebsk, Cesarstwo Rosyjskie. Rewers fotografii o sygnaturze AHM_PnW_0803_0002_0019a: Lucjan Grzybowski (1891-1971) – ojciec Wandy Sosnowskiej w wojsku rosyjskim. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Wanda Sosnowska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0803).
1916, Pińsk, zabór rosyjski. Ulica Petersburska i Sobór. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Albina Smołko w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0753).
Przed 1918, Petersburg, Cesarstwo Rosyjskie. Nikita Ałanciew (z prawej), ojciec męża Haliny Rudowicz- Ałanciew. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Halina Rudowicz - Alanciewa w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1295).
1956, Igarka, Kraj Krasnojarski, ZSRR. Praca przy oznakowaniu drewna spławianego Jenisejem. Genowefa Żytowt 1. z prawej. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Genowefa Żytowt w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2566).
28.10.1861, Imperium Rosyjskie. Dokument rodzinny ze zbiorów prywatnych Wandy Sosnowskiej (5/7) Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Wanda Sosnowska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0803).
1916, Witebsk, Cesarstwo Rosyjskie. Lucjan Grzybowski (1891-1971) – ojciec Wandy Sosnowskiej w wojsku rosyjskim. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Wanda Sosnowska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0803).
Lata 20., Kamieniec Podolski, Ukraińska SRR. Portret Bronisławy Kukawskiej z domu Hillich z mężem Adamem. Zdjęcie wykonane w atelier fotograficznym "Kodesz" w Kamieńcu Podolskim. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Halina Wiśniewska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0766).
1957, Igarka, Kraj Krasnojarski, ZSRR. Genowefa Żytowt na tle drewna spławianego Jenisejem. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Genowefa Żytowt w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2566).
Przed 1917, Cesarstwo Rosyjskie. Mężczyzna w mundurze polowym kawalerii rosyjskiej. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Wasyl Dworecki w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
Ok. 1910, okolice Mozyrza, zabór royjski, Cesarstwo Rosyjskie. Rodzina Czarneckich. Rozalia (1. z lewej) i Jan (1. z prawej) Czarneccy, dziadkowie ze strony ojca Mainy Szmargun, z dziećmi. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Maina Szmargun w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1317).
Lata 20., Kamieniec Podolski, Ukraińska SRR. Bronisława Kukawska z domu Hillich, córka Narcyza i Marii Hillichów, żona Adama Kukawskiego. Zdjęcie wykonane w atelier fotograficznym "Kodesz" w Kamieńcu Podolskim. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Halina Wiśniewska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0766).
1958, Igarka, Kraj Krasnojarski, ZSRR. Port. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Genowefa Żytowt w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2566).
1
Poprzednia strona
16
17
18
19
20
21
22
23
24
Przekaż zbiory
Z innych archiwów
Nasze zbiory
Nowości w zbiorach
Facebook - dolne menu
Instagram - dolne menu
Twitter-dolne menu
Youtube - dolne kafelki
Ta strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w ustawieniach przeglądarki.
Dowiedz się więcej