Przejdź do menu głównego
Przejdź do treści
Przejdź do wyszukiwarki
Fotokarta
Fotokarta
Wyszukiwarka elasticsearch
szukaj
Zaawansowane
Znajdź ...
Wszystkie te słowa
Dokładnie te słowa
Żadne z tych słów
Przeszukaj
W bazie zdjęć
W dowolnym miejscu strony
Szukaj
Fixed-menu
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Fotokarta
Fotokarta
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Zobacz nas w social media
Słowa kluczowe
Wyniki wyszukiwania tagu:
uchodźcy
Znalezionych wyników:
3095
1942, Teheran, Iran. Występ w obozie dla polskich uchodźców, akompaniator przy fortepianie. Fot. NN, Instytut Polski i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie [album Ludwika Naimskiego].
1942, Teheran, Iran. Występ w obozie dla polskich uchodźców, aktorzy na scenie. Obok aktorki z bukietem kwiatów stoi sobowtór Charliego Chaplina, w tle orkiestra. Fot. NN, Instytut Polski i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie [album Ludwika Naimskiego].
1942, Teheran, Iran. Występ w obozie dla polskich uchodźców, aktorzy na scenie, w tle orkiestra. Fot. NN, Instytut Polski i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie [album Ludwika Naimskiego].
Ok. 1942, Jerozolima, Palestyna. Rodzina przy stoisku z napojami. Fot. NN, Instytut Polski i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie [album 134 - Rumunia, Turcja, Palestyna, Egipt i USA].
Ok. 1942, Jerozolima, Palestyna. Grupa osób na ulicy. Fot. NN, Instytut Polski i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie [album 134 - Rumunia, Turcja, Palestyna, Egipt i USA].
1942, Jerozolima, Palestyna. Polski żołnierz pociągu. Podpis oryginalny: "Odprowadzamy tych, co wyjeżdżają do Rodezji i Erytrei; Kazimierz Trzeciak jedzie do Asmary". Fot. NN, Instytut Polski i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie [album 134 - Rumunia, Turcja, Palestyna, Egipt i USA].
1945-1946, Barletta-Trani, Włochy. Dzieci z przedszkola Polskiego Czerwonego Krzyża pod opieką siostry zakonnej. Dzieci te mieszkały w jednym z osiedli polskich w rejonie Barletta-Trani. Fot. NN, Instytut Polski i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie [album 179 - prezydentowi dziatwa Polski, Osiedle Barletta - Trani, 1945/1946].
Kwiecień - sierpień 1942, Teheran, Iran (Persja).. Grupa junaków w obozie. Fot. kapral B. Haberski, Samodzielny Referat Kulturalno - Oświatowy Dowództwa Bazy Ewakuacyjnej, Instytut Polski i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie [album 199 - Samodzielny Referat Kulturalno - Oświatowy Dowództwa Bazy Ewakuacyjnej, Teheran sierpień 1942].
1942-1943, Ifunda, Tanganika. Osiedle dla polskich uchodźców, kobiety robiące na drutach. [Polscy uchodźcy w 1942 roku trafili do Iranu wraz z nowoutworzonym Wojskiem Polskim pod dowództwem generała Władysława Andersa (w dwóch rzutach ewakuacyjnych z ZSRR w marcu i sierpniu). W sumie oprócz wojska dotarło tam 38 tys. Polaków, z czego ponad połowę stanowiły dzieci i młodzież. Ok. 20 tys. znalazło się następnie w Afryce, polskie osiedla znajdowały się przede wszystkim w: Ugandzie, Kenii, Tanganice, Rodezji Północnej i Rodezji Południowej, Związku Południowej Afryki]. Fot. NN, Instytut Polski i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie [album 212 - Osiedla polskie w Afryce Wschodniej].
1943, okolice Kondoa, Tanganika. Okolice osiedla dla polskich uchodźców, w głębi widoczny pawian. [Polscy uchodźcy w 1942 trafili do Iranu wraz z nowoutworzonym Wojskiem Polskim pod dowództwem generała Władysława Andersa (w dwóch rzutach ewakuacyjnych z ZSRR w marcu i sierpniu). W sumie oprócz wojska dotarło tam 38 tysięcy Polaków, z czego ponad połowę stanowiły dzieci i młodzież. Ok. 20 tys. znalazło się następnie w Afryce, polskie osiedla znajdowały się przede wszystkim w: Ugandzie, Kenii, Tanganice, Rodezji Północnej i Rodezji Południowej, Związku Południowej Afryki. Kondoa było najmniejszym polskim osiedlem w Afryce Wschodniej]. Fot. NN, Instytut Polski i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie [album 288 - gen. Andersowi uchodźstwo w Afryce Wsch. 19.07.1943, w albumie dedykacja: panu generałowi Władysławowi Andersowi w imieniu uchodźstwa w Afryce inż. K. Kazimierczak, delegat MPiOS Nairobi].
1943, Kondoa, Tanganika. Mieszkańcy osiedla dla polskich uchodźców. [Polscy uchodźcy w 1942 trafili do Iranu wraz z nowoutworzonym Wojskiem Polskim pod dowództwem generała Władysława Andersa (w dwóch rzutach ewakuacyjnych z ZSRR w marcu i sierpniu). W sumie oprócz wojska dotarło tam 38 tysięcy Polaków, z czego ponad połowę stanowiły dzieci i młodzież. Ok. 20 tys. znalazło się następnie w Afryce, polskie osiedla znajdowały się przede wszystkim w: Ugandzie, Kenii, Tanganice, Rodezji Północnej i Rodezji Południowej, Związku Południowej Afryki. Kondoa było najmniejszym polskim osiedlem w Afryce Wschodniej]. Fot. NN, Instytut Polski i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie [album 288 - gen. Andersowi uchodźstwo w Afryce Wsch. 19.07.1943, w albumie dedykacja: panu generałowi Władysławowi Andersowi w imieniu uchodźstwa w Afryce inż. K. Kazimierczak, delegat MPiOS Nairobi].
1943, Tengeru, Tanganika. Osiedle dla polskich uchodźców, dzieci z sierocińca. [Polscy uchodźcy w 1942 trafili do Iranu wraz z nowoutworzonym Wojskiem Polskim pod dowództwem generała Władysława Andersa (w dwóch rzutach ewakuacyjnych z ZSRR w marcu i sierpniu). W sumie oprócz wojska dotarło tam 38 tysięcy Polaków, z czego ponad połowę stanowiły dzieci i młodzież. Ok. 20 tys. znalazło się następnie w Afryce, polskie osiedla znajdowały się przede wszystkim w: Ugandzie, Kenii, Tanganice, Rodezji Północnej i Rodezji Południowej, Związku Południowej Afryki. Tengeru było największym polskim osiedlem uchodźczym w Afryce]. Fot. NN, Instytut Polski i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie [album 288 - gen. Andersowi uchodźstwo w Afryce Wsch. 19.07.1943, w albumie dedykacja: panu generałowi Władysławowi Andersowi w imieniu uchodźstwa w Afryce inż. K. Kazimierczak, delegat MPiOS Nairobi].
1943, Tengeru, Tanganika. Mieszkańcy osiedla dla polskich uchodźców. [Polscy uchodźcy w 1942 trafili do Iranu wraz z nowoutworzonym Wojskiem Polskim pod dowództwem generała Władysława Andersa (w dwóch rzutach ewakuacyjnych z ZSRR w marcu i sierpniu). W sumie oprócz wojska dotarło tam 38 tysięcy Polaków, z czego ponad połowę stanowiły dzieci i młodzież. Ok. 20 tys. znalazło się następnie w Afryce, polskie osiedla znajdowały się przede wszystkim w: Ugandzie, Kenii, Tanganice, Rodezji Północnej i Rodezji Południowej, Związku Południowej Afryki. Tengeru było największym polskim osiedlem uchodźczym w Afryce]. Fot. NN, Instytut Polski i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie [album 288 - gen. Andersowi uchodźstwo w Afryce Wsch. 19.07.1943, w albumie dedykacja: panu generałowi Władysławowi Andersowi w imieniu uchodźstwa w Afryce inż. K. Kazimierczak, delegat MPiOS Nairobi].
1943, Ifunda, Tanganika. Osiedle dla polskich uchodźców, grupa przedszkolaków. [Polscy uchodźcy w 1942 trafili do Iranu wraz z nowoutworzonym Wojskiem Polskim pod dowództwem generała Władysława Andersa (w dwóch rzutach ewakuacyjnych z ZSRR w marcu i sierpniu). W sumie oprócz wojska dotarło tam 38 tysięcy Polaków, z czego ponad połowę stanowiły dzieci i młodzież. Ok. 20 tys. znalazło się następnie w Afryce, polskie osiedla znajdowały się przede wszystkim w: Ugandzie, Kenii, Tanganice, Rodezji Północnej i Rodezji Południowej, Związku Południowej Afryki]. Fot. NN, Instytut Polski i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie [album 288 - gen. Andersowi uchodźstwo w Afryce Wsch. 19.07.1943, w albumie dedykacja: panu generałowi Władysławowi Andersowi w imieniu uchodźstwa w Afryce inż. K. Kazimierczak, delegat MPiOS Nairobi].
3.05.1943, Nairobi, Kenia. Harcerki i zuszki na otwarciu Domu Polskiego. [Polscy uchodźcy w 1942 trafili do Iranu wraz z nowoutworzonym Wojskiem Polskim pod dowództwem generała Władysława Andersa (w dwóch rzutach ewakuacyjnych z ZSRR w marcu i sierpniu). W sumie oprócz wojska dotarło tam 38 tysięcy Polaków, z czego ponad połowę stanowiły dzieci i młodzież. Ok. 20 tys. znalazło się następnie w Afryce, polskie osiedla znajdowały się przede wszystkim w: Ugandzie, Kenii, Tanganice, Rodezji Północnej i Rodezji Południowej, Związku Południowej Afryki]. Fot. NN, Instytut Polski i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie [album 288 - gen. Andersowi uchodźstwo w Afryce Wsch. 19.07.1943, w albumie dedykacja: panu generałowi Władysławowi Andersowi w imieniu uchodźstwa w Afryce inż. K. Kazimierczak, delegat MPiOS Nairobi].
1947-1948, Bejrut, Liban. Poselstwo RP w Bejrucie, na zdjęciu Poseł RP dr Zygmunt Zawadowski. Fot. Wacław Loga, Instytut Polski i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie [album 299 - Z życia uchodźstwa polskiego w Libanie 1947 - 48, ofiarowany prezydentowi RP Augustowi Zaleskiemu przez Posła RP w Libanie dr Z. Zawadowskiego].
1947-1948, Bejrut, Polska. Siedziba Poselstwa RP w Libanie, widoczna polska flaga. Fot. Wacław Loga, Instytut Polski i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie [album 299 - Z życia uchodźstwa polskiego w Libanie 1947 - 48, ofiarowany prezydentowi RP Augustowi Zaleskiemu przez Posła RP w Libanie dr Z. Zawadowskiego].
Sierpień 1942, Pahlewi, Iran. Ewakuacja polskiej ludności cywilnej z ZSRR, dwaj wychudzeni chłopcy, z prawej stoi Jan Wąsik (lat 16) - oryginalny podpis: "chłopcy stracili słuch". Fot. NN, Instytut Polski im. Gen. Sikorskiego w Londynie [Album - Rosja]
Sierpień 1942, Pahlewi, Iran. Ewakuacja polskiej ludności cywilnej z ZSRR - Jerzy Szkodziński (lat 20) ze Lwowa, wywieziony ze szpitala zimą 1940 roku (miał obie nogi w gipsie). Ojciec zmarł w więzieniu. Brat wstąpił do Szkoły Podchorążych Armii Polskiej na Wschodzie. Fot. NN, Instytut Polski im. Gen. Sikorskiego w Londynie [Album - Rosja]
6-7.09.1939, Polska. Kampania wrześniowa, grupa uchodźców na ulicy miasteczka, z lewej zniszczony dom. Fot. NN, Instytut Polski im. Gen. Sikorskiego w Londynie [Album 7/6]
1942, Uzbekistan, ZSRR. Ewakuacja Armii Polskiej na Wschodzie -żołnierze i cywile na stacji kolejowej. Fot. NN, Instytut Polski im. Gen. Sikorskiego w Londynie [Album 23-A2]
Marzec-kwiecień 1942, Pahlewi, Iran (Persja). Ewakuacja Armii Andersa. Autobusy z junaczkami. Fot. Bronisław Haberski, Instytut Polski im. Gen. Sikorskiego w Londynie [album negatywowy B-I IRAN] - płachta 1
Marzec-kwiecień 1942, Pahlewi, Iran (Persja). Ewakuacja Armii Andersa. Pogrzeb trzech żołnierzy, którzy zmarli po przybyciu do Iranu. Tyłem stoi ksiądz kapelan ze stułą na mundurze. Fot. Bronisław Haberski, Instytut Polski im. Gen. Sikorskiego w Londynie [album negatywowy B-I IRAN] - płachta 1
Marzec-kwiecień 1942, Pahlewi, Iran (Persja). Ewakuacja Armii Andersa. Dwie trumny nad otwartą mogiłą - trzeci trup, z powodu braku trumny, leży owinięty w koc. Nie mogli koledzy nadążyć z robieniem trumien, tyle ofiar pociągało za sobą wycieńczenie po pobycie w Rosji. Obok stoją żołnierze w dwuszeregu. Nad zmarłymi odprawia modły ksiądz kapelan, który na mundurze ma na szyi stułę. Fot. Bronisław Haberski, Instytut Polski im. Gen. Sikorskiego w Londynie [album negatywowy B-I IRAN] - płachta 1
1942, Teheran, Iran (Persja). Obóz dla polskich uchodźców. Sala szkolna - dzieci siedzą na podłodze i pilnie słuchają wykładu nauczycielki. Fot. NN, Instytut Polski im. Gen. Sikorskiego w Londynie [album negatywowy B-I IRAN] - płachta 34
1
Poprzednia strona
53
54
55
56
57
58
59
60
61
Następna strona
124
Przekaż zbiory
Z innych archiwów
Nasze zbiory
Nowości w zbiorach
Facebook - dolne menu
Instagram - dolne menu
Twitter-dolne menu
Youtube - dolne kafelki
Ta strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w ustawieniach przeglądarki.
Dowiedz się więcej