Przejdź do menu głównego
Przejdź do treści
Przejdź do wyszukiwarki
Fotokarta
Fotokarta
Wyszukiwarka elasticsearch
szukaj
Zaawansowane
Znajdź ...
Wszystkie te słowa
Dokładnie te słowa
Żadne z tych słów
Przeszukaj
W bazie zdjęć
W dowolnym miejscu strony
Szukaj
Fixed-menu
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Fotokarta
Fotokarta
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Zobacz nas w social media
Słowa kluczowe
Wyniki wyszukiwania tagu:
uchodźstwo
Znalezionych wyników:
2404
1947-1948, Bejrut, Polska. Siedziba Poselstwa RP w Libanie, widoczna polska flaga. Fot. Wacław Loga, Instytut Polski i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie [album 299 - Z życia uchodźstwa polskiego w Libanie 1947 - 48, ofiarowany prezydentowi RP Augustowi Zaleskiemu przez Posła RP w Libanie dr Z. Zawadowskiego].
1947-1948, Bejrut, Liban. Instytut Polski w Bejrucie, kurs malarstwa i rysunku. Fot. Wacław Loga, Instytut Polski i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie [album 299 - Z życia uchodźstwa polskiego w Libanie 1947 - 48, ofiarowany prezydentowi RP Augustowi Zaleskiemu przez Posła RP w Libanie dr Z. Zawadowskiego].
1947-1948, Bejrut, Liban. Instytut Polski w Bejrucie, kurs dokształcający dla nauczycieli. Fot. Wacław Loga, Instytut Polski i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie [album 299 - Z życia uchodźstwa polskiego w Libanie 1947 - 48, ofiarowany prezydentowi RP Augustowi Zaleskiemu przez Posła RP w Libanie dr Z. Zawadowskiego].
1947-1948, Bejrut, Liban. Centralne Biuro Urzędu Opieki nad Uchodźcami. Fot. Wacław Loga, Instytut Polski i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie [album 299 - Z życia uchodźstwa polskiego w Libanie 1947 - 48, ofiarowany prezydentowi RP Augustowi Zaleskiemu przez Posła RP w Libanie dr Z. Zawadowskiego].
1947-1948, Bejrut, Liban. Urząd Opieki nad Uchodźcami, na zdjęciu M. Tyszkiewicz - Doradca Polski dla Spraw Uchodźców. Fot. Wacław Loga, Instytut Polski i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie [album 299 - Z życia uchodźstwa polskiego w Libanie 1947 - 48, ofiarowany prezydentowi RP Augustowi Zaleskiemu przez Posła RP w Libanie dr Z. Zawadowskiego].
1947-1948, Bejrut, Liban. Polski szpital, dyrektor szpitala dr Czyniewski i pielęgniarka wizytują chorych. Fot. Wacław Loga, Instytut Polski i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie [album 299 - Z życia uchodźstwa polskiego w Libanie 1947 - 48, ofiarowany prezydentowi RP Augustowi Zaleskiemu przez Posła RP w Libanie dr Z. Zawadowskiego].
1947-1948, Bejrut, Liban. Polska apteka. Fot. Wacław Loga, Instytut Polski i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie [album 299 - Z życia uchodźstwa polskiego w Libanie 1947 - 48, ofiarowany prezydentowi RP Augustowi Zaleskiemu przez Posła RP w Libanie dr Z. Zawadowskiego].
1947-1948, Bejrut, Liban. Towarzystwo Pomocy Polakom (dawniej PCK), pracownia krawiecka. Fot. Wacław Loga, Instytut Polski i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie [album 299 - Z życia uchodźstwa polskiego w Libanie 1947 - 48, ofiarowany prezydentowi RP Augustowi Zaleskiemu przez Posła RP w Libanie dr Z. Zawadowskiego].
1947-1948, Bejrut, Liban. Biuro Towarzystwa Pomocy Polakom (dawniej PCK). Fot. Wacław Loga, Instytut Polski i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie [album 299 - Z życia uchodźstwa polskiego w Libanie 1947 - 48, ofiarowany prezydentowi RP Augustowi Zaleskiemu przez Posła RP w Libanie dr Z. Zawadowskiego].
3.05.1948, Zouk, Liban. Poseł RP w Libanie dr Zygmunt Zawadowski w otoczeniu dzieci po akademii z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Fot. Wacław Loga, Instytut Polski i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie [album 299 - Z życia uchodźstwa polskiego w Libanie 1947 - 48, ofiarowany prezydentowi RP Augustowi Zaleskiemu przez Posła RP w Libanie dr Z. Zawadowskiego].
3.05.1948, Zouk, Liban. Poseł RP w Libanie dr Zygmunt Zawadowski w otoczeniu dzieci po akademii z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Fot. Wacław Loga, Instytut Polski i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie [album 299 - Z życia uchodźstwa polskiego w Libanie 1947 - 48, ofiarowany prezydentowi RP Augustowi Zaleskiemu przez Posła RP w Libanie dr Z. Zawadowskiego].
1948, Bejrut, Liban. Zakończenie dwuletniego studium polonistycznego w Instytucie Polskim, w środku poseł RP w Libanie dr Zygmunt Zawadowski. Fot. Wacław Loga, Instytut Polski i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie [album 299 - Z życia uchodźstwa polskiego w Libanie 1947 - 48, ofiarowany prezydentowi RP Augustowi Zaleskiemu przez Posła RP w Libanie dr Z. Zawadowskiego].
1948, Bejrut, Liban. Zakończenie dwuletniego studium polonistycznego w Instytucie Polskim. W głębi przy stole siedzi poseł RP w Libanie dr Zygmunt Zawadowski. Fot. Wacław Loga, Instytut Polski i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie [album 299 - Z życia uchodźstwa polskiego w Libanie 1947 - 48, ofiarowany prezydentowi RP Augustowi Zaleskiemu przez Posła RP w Libanie dr Z. Zawadowskiego].
1948, Bejrut, Liban. Zakończenie studium handlowego w Instytucie Polskim. W jasnej marynarce stoi poseł RP w Libanie dr Zygmunt Zawadowski. Fot. Wacław Loga, Instytut Polski i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie [album 299 - Z życia uchodźstwa polskiego w Libanie 1947 - 48, ofiarowany prezydentowi RP Augustowi Zaleskiemu przez Posła RP w Libanie dr Z. Zawadowskiego].
1942 (?), Teheran, Iran (Persja).. Polskie dzieci w obozie nr 2. Fot. NN, Instytut Polski i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie [koperta różne].
6.07.1949, Londyn, Anglia, Wielka Brytania. Uroczystość zorganizowana w rocznicę śmierci generała Władysława Sikorskiego w Instytucie Historycznym im. gen. Sikorskiego. Wejście do siedziby Instytutu. Fot. NN, Instytut Polski i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie [pudełko - uroczystości w Instytucie Sikorskiego.]
6.07.1949, Londyn, Anglia, Wielka Brytania. Uroczystość zorganizowana w rocznicę śmierci generała Władysława Sikorskiego w Instytucie Historycznym im. gen. Sikorskiego. Fot. NN, Instytut Polski i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie [pudełko - uroczystości w Instytucie Sikorskiego.]
Ok. 1950, Londyn, Anglia, Wielka Brytania. Uroczystość w Instytucie Historycznym im. gen. Sikorskiego. Od lewej: członek Zarządu Instytutu Edward Raczyński, były Konsul Generalny RP w Londynie Karol Poznański, NN, dyrektor Instytutu ppłk Zygmunt Borkowski. Fot. NN, Instytut Polski i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie [pudełko - uroczystości w Instytucie Sikorskiego]
Ok. 1950, Londyn, Anglia, Wielka Brytania. Uroczystość w Instytucie Historycznym im. gen. Sikorskiego. Na tarasie Instytutu siedzą (od lewej): były doradca gen. Władysława Sikorskiego Józef Retinger, NN, wdowa po gen. Władysławie Sikorskim - Helena Sikorska, były Konsul Generalny RP w Londynie Karol Poznański. Fot. NN, Instytut Polski i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie [pudełko - uroczystości w Instytucie Sikorskiego]
1949, Londyn, Anglia, Wielka Brytania. Wizyta księcia Radziwiłła w Instytucie Historycznym im. gen. Sikorskiego. Stoją od lewej: były doradca gen. Władysława Sikorskiego Józef Retinger, książę Radziwiłł, dyrektor Instytutu ppłk Zygmunt Borkowski, sekretarz Zarządu Instytutu Stanisław Leśniowski. Fot. NN, Instytut Polski i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie [pudełko - uroczystości w Instytucie Sikorskiego]
Ok. 1950, Londyn, Anglia, Wielka Brytania. Spotkanie w Instytucie Historycznym im. gen. Sikorskiego, 1. z lewej prezes Zarządu Instytutu prof. dr hab. Stanisław Stroński, 2. z prawej sekretarz Zarządu Instytutu Stanisław Leśniowski. Fot. NN, Instytut Polski i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie [pudełko - uroczystości w Instytucie Sikorskiego]
1940-1943, Wielka Brytania. W mundurze premier RP i Naczelny Wódz Polskich Sił Zbrojnych gen. Władysław Sikorski. Fot. NN, Instytut Polski i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie [pudełko - uroczystości w Instytucie Sikorskiego]
Ok. 1950, Londyn, Anglia, Wielka Brytania. Spotkanie w Instytucie Historycznym im. gen. Sikorskiego. Od lewej: Stanisław Kot, gen. Władysław Anders i prezydent RP na uchodźstwie August Zaleski. Fot. NN, Instytut Polski i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie [pudełko - uroczystości w Instytucie Sikorskiego]
Ok. 1950, Londyn, Anglia, Wielka Brytania. Byli premierzy rządu RP na uchodźstwie gen. Tadeusz Bór-Komorowski i Tomasz Arciszewski na tle siedziby Instytutu Historycznego im. gen. Sikorskiego. Fot. NN, Instytut Polski i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie [pudełko - uroczystości w Instytucie Sikorskiego]
Lata 50., Londyn, Anglia, Wielka Brytania. Uroczystość w Instytucie Historycznym im. gen. Sikorskiego. Z przodu siedzą: Stanisław Kot, gen. Władysław Anders, Marian Seyda, w drugim rzędzie Tomasz Arciszewski. Fot. NN, Instytut Polski i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie [pudełko - uroczystości w Instytucie Sikorskiego]
1
Poprzednia strona
30
31
32
33
34
35
36
37
38
Następna strona
97
Przekaż zbiory
Z innych archiwów
Nasze zbiory
Nowości w zbiorach
Facebook - dolne menu
Instagram - dolne menu
Twitter-dolne menu
Youtube - dolne kafelki
Ta strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w ustawieniach przeglądarki.
Dowiedz się więcej