Przejdź do menu głównego
Przejdź do treści
Przejdź do wyszukiwarki
Fotokarta
Fotokarta
Wyszukiwarka elasticsearch
szukaj
Zaawansowane
Znajdź ...
Wszystkie te słowa
Dokładnie te słowa
Żadne z tych słów
Przeszukaj
W bazie zdjęć
W dowolnym miejscu strony
Szukaj
Fixed-menu
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Fotokarta
Fotokarta
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Zobacz nas w social media
Słowa kluczowe
Wyniki wyszukiwania tagu:
wojsko
Znalezionych wyników:
10271
Sierpień 2005, Warszawa, Polska. Mianowanie Konstantego Pawłowicza podporucznikiem Wojska Polskiego (6 IV 2004 r.), fotokopia – A. Szamruchiewicz Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Konstanty Pawłowicz w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0576).
Lista żołnierzy Batalionu Korpusu Ochrony Pogranicza w Iwieńcu wraz z dopiskami o ich późniejszych losach. Druk: Stowarzyszenie „Dom Polski” w Smoleńsku Zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Feliks Popławski w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1424)
Lata 30-40., brak miejsca. Żołnierz Wojska Polskiego. Fotografia ze zbiorów rodzinnych Stanisławy Dąbrowskiej. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Stanisława Dąbrowska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1515).
Brak daty, brak miejsca. Grupa żołnierzy odpoczywających na trawie. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Teresa Muchina w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1451).
Przed 1939, Kołomyja, woj. stanisławowskie, Polska. Orkiestra 49 Huculskiego Pułku Strzelców. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Józefa Patkowska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2500).
Przed 1939, brak miejsca. Jan Gadomski, ojciec Ireny Jankowskiej (z domu Gadomskiej). Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Irena Jankowska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0735).
Ok. 1919, brak miejsca. Zdjęcie grupowe oficerów Wojska Polskiego. 2. z prawej Stanisław Brzezina, 3. z prawej pułkownik Aleksander Serednicki. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Maria Magalińska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2097).
20.02.1916, brak miejsca. Dokument potwierdzający przyznanie brązowego medalu zasługi Leopoldowi Jankowskiemu. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Dom Polski w Kaczyce w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
Przed 1918, brak miejsca. Żołnierz w mundurze armii austro-węgierskiej. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Leopold Kałakajło w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_ 0752).
Pocz. XX w., brak miejsca. Portret dwóch żołnierzy w mundurach armii austro-węgierskiej. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Genowefa Kuleba-Krawczuk w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1866).
Ok. 1930, Lwów, Polska. Portret żołnierza, męża siostry matki Krystyny Rudej z d. Fugińskiej. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Krystyna Ruda w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0513).
Lata 20., brak miejsca. Portret Ewy Harkawy z domu Łojek, matki Heleny Pietrakowej, z kapralem Wojska Polskiego. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią udostępniła Helena Pietrakowa w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1960).
1914-1918, Karpaty. Stanisław Wiśniewski (po lewej), brat Stefana Wiśniewskiego, podczas służby w wojsku rosyjskim w Karpatach, w 47. Zapasowej Brygadzie Piechoty (?). Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Halina Wiśniewska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0766).
Lata 30., brak miejsca. Portret rodzinny przed domem. 1 z prawej stoi Ludwik Baraniuk, starszy sierżant Wojska Polskiego odznaczony Krzyżem Walecznych, Medalem Dziesięciolecia Odzyskania Niepodległości, Medalem pamiątkowym za Wojnę 1918-1921 i Odznaką Frontu Litewsko-Białoruskiego. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Stanisław Baraniuk w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2494).
Początek XX wieku, brak miejsca. Jacek Macur, ojciec Katarzyny Duniec w rosyjskim mundurze. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Katarzyna Duniec w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1329).
Przed 1939, brak miejsca. Portret kaprala Wojska Polskiego. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Ludwika Januszkiewicz w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2094).
1945, Wilno, Litewska SRR, ZSRR. Koszary wojskowe. 3. z lewej w górnym rzędzie Mikołaj Ałanciew, mąż Haliny Rudowicz. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Halina Rudowicz - Alanciewa w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1295).
Ok. 1937, Gdynia, Polska. Stanisław Ryży (1918–1960), syn Józefa Ryżego i Wandy Kempka. W 1934 wyjechał do Polski studiować w Wyższej Szkole Morskiej w Gdyni. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Lesław Ryży w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2301).
1916, Witebsk, Cesarstwo Rosyjskie. Rewers fotografii o sygnaturze AHM_PnW_0803_0002_0019a: Lucjan Grzybowski (1891-1971) – ojciec Wandy Sosnowskiej w wojsku rosyjskim. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Wanda Sosnowska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0803).
Początek XX wieku, Iwieniec, zabór rosyjski. Ludwik Żylewicz w mundurze armii carskiej. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Romualda Pietraszkiewicz w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1199).
21.07.1945, Poznań, Polska. Kazimierz Dudkiewicz (1. z prawej w dolnym rzędzie), ojciec Łucji Sorokiny, w wojsku. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Łucja Sorokina w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0386).
23.07.1945, brak miejsca. Rewers odbitki fotograficznej o sygnaturze AHM_PnW_1329_0002_0005a: Portret dwóch żołnierzy Wojska Polskiego w mundurach polowych. Czesław Rymajda (z lewej), Mikołaj Macur (z prawej). Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Katarzyna Duniec w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1329).
04.04.1947, Wielka Brytania Jan Hyrycz jako żołnierz Armii Andersa. Fot. NN, zbiory Ośrodka KARTA, udostępnił Jan Hyrycz.
1945, Urbino, Włochy. Żołnierz przed Oddziałem Szkolnym Żandarmerii 2 Korpusu Polskiego. Fot. NN, zbiory Silvii Szymuli, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie
1942, Jerozolima, Palestyna. Prawdopodobnie żołnierze Szwadronu Żandarmerii przy Kwaterze Głównej Dywizji Strzelców Karpackich. Fot. NN, zbiory Silvii Szymuli, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie
1
Poprzednia strona
183
184
185
186
187
188
189
190
191
Następna strona
411
Przekaż zbiory
Z innych archiwów
Nasze zbiory
Nowości w zbiorach
Facebook - dolne menu
Instagram - dolne menu
Twitter-dolne menu
Youtube - dolne kafelki
Ta strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w ustawieniach przeglądarki.
Dowiedz się więcej