Przejdź do menu głównego
Przejdź do treści
Przejdź do wyszukiwarki
Fotokarta
Fotokarta
Wyszukiwarka elasticsearch
szukaj
Zaawansowane
Znajdź ...
Wszystkie te słowa
Dokładnie te słowa
Żadne z tych słów
Przeszukaj
W bazie zdjęć
W dowolnym miejscu strony
Szukaj
Fixed-menu
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Fotokarta
Fotokarta
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Zobacz nas w social media
Słowa kluczowe
Wyniki wyszukiwania tagu:
żołnierze
Znalezionych wyników:
16422
Wrzesień 1958, Warszawa, Polska. Przechodnie ogladają motocykle stojące na ulicy przed sklepem. Fot. Romuald Broniarek, zbiory Ośrodka KARTA
1987, Żagań, Polska. Poligon wojskowy. Fot. Romuald Broniarek, zbiory Ośrodka KARTA
1945, brak miejsca. Stefan Syryca, mąż Reginy Syrycy, z kolegą w wojsku. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Regina Syryca w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0811).
Ok. 1945, brak miejsca. Grupa oficerów i podoficerów niezidentyfikowanego oddziału Wojska Polskiego. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Tamara Abramowicz w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1452).
1935, Lwów, Polska. Żołnierze na kursie Ligi Obrony Powietrznej i Przeciwgazowej (LOPP). Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Stanisław Baraniuk w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2494).
Lata 60., Morze Bałtyckie. Tadeusz Czerniawski (w środku) na kutrze rybackim. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Tadeusz Czerniawski w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1001).
Przed 1939, brak miejsca. Grupa żołnierzy armii austro-węgierskiej. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Czesława Chłopek w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_321).
Lata 50., Kamczatka, ZSRR. Portret żołnierzy w mundurach marynarki wojennej ZSRR. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Mieczysław Rodziewicz w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2444).
27.11.1920, Polska. Dokument poświadczający nadanie Janowi Gadomskiemu (ojcu Ireny Gadomskiej, potem Jankowskiej) prawa do noszenia odznaki 1 Pułku Artylerii Ciężkiej (strona 2/2). Zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Irena Jankowska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0735)
1945, Polska. Kazimierz Dudkiewicz (z lewej) na froncie. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Łucja Sorokina w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0386).
Przed 1927, brak miejsca. Zdjęcie grupowe pilotów z 1. Pułku Lotniczego. W 1. rzedzie leży sierż. pil. Wacław Brzezina. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Maria Magalińska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2097).
1918, brak miejsca. Rewers fotografii o sygnaturze AHM_PnW_0752_0002_0007a: Zdjęcie grupowe żołnierzy w mundurach armii austro-węgierskiej – w środku oficerowie. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Leopold Kałakajło w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_ 0752).
Lata 50., ZSRR. Grupa żołnierzy. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Mieczysław Rodziewicz w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2444).
1955-1958, Białoruska SRR, ZSRR. Tadeusz Czerniawski (z lewej) w wojsku. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Tadeusz Czerniawski w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1001).
1957, Białoruska SRR, ZSRR. Henryk Skuriat (1. z lewej) w wojsku. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Henryk Skuriat w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0394).
1917, brak miejsca, zabór austriacki. Portret grupowy żołnierzy – rekonwalescentów z wojska austro-węgierskiego – najprawdopodobniej w szpitalu. Na odwrocie list od Jana Dula (?) do przyjaciela - Ludwika Baraniuka. Data na znaczku pocztowym: 26.03.1917. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Stanisław Baraniuk w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2494).
1941-1945, III Rzesza Niemiecka. Orkiestra polskich jeńców wojennych. Zdjęcie nadesłane przez znajomego Stefanii Turkiewicz, matki Danuty Turkiewicz z pobytu w niewoli niemieckiej. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Danuta Turkiewicz w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1514).
Pocz. XX w., Tarnopol. Ojciec Ireny Czubatej, Tadeusz Rudziewicz, jako uczeń gimnazjum (1. z prawej w górnym rzędzie), obok niego dziadek Jan Rudziewicz w mundurze wojsk austriackich, siostra dziadka, jej córka. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Irena Czubata w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1409).
Lata 40., Cienigańce (?). Józef Mickiewicz – brat ojca Heleny Mickiewicz (potem Giebeń). Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Helena Giebeń w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2524).
Lata 20., Rzeczpospolita Polska. Odpoczynek w ogrodzie. 2. z lewej Eugen Schicht (przyjaciel rodziny), 5. Piotr Zajączkowski (ojciec Larysy). W głębi z lewej siedzi Agata Kamieńska z domu Michelson (ciotka Elżbiety Zajączkowskiej, matki Larysy). Z tyłu w mundurze Bronisław Korwin-Kamieński, mąż Agaty. Fot. NN, kolekcja Larysy Zajączkowskiej-Mitznerowej, zbiory Ośrodka KARTA
Ok. 1920, prawdopodobnie Kijów, Ukraińska Socjalistyczna Republika Radziecka. Żołnierze Wojska Polskiego z kobietami. 1. z prawej Bronisław Korwin-Kamieński (mąż Agaty Kamieńskiej z domu Michelson, ciotki Elżbiety Zajączkowskiej, matki Larysy). Fot. NN, kolekcja Larysy Zajączkowskiej-Mitznerowej, zbiory Ośrodka KARTA
1943, Jerozolima. Palestyna. Żołnierze 3. Karpackiego Szwadronu Żandarmerii 3 Dywizji Strzelców Karpackich w czasie modlitwy. Fot. NN, zbiory Silvii Szymuli, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie
1945, Senigallia, Włochy. Żołnierze w ośrodku szkoleniowym żandarmerii 2 Korpusu Polskiego. 4. z lewej przy barierce Stefan Szymula, który przed wojną pracował w Powiatowym Zarządzie Drogowym w Buczaczu, po 1939 ukrywał się. Aresztowany po nieudanej ucieczce do Rumunii, osadzony w więzieniu w Czortkowie, później w Starobielsku. Skazany na 5 lat obozu, zesłany w styczniu 1941 roku na Syberię. Dostał się do Armii Andersa, z którą został ewakuowany do Iranu. Przeszedł z nią cały szlak bliskowschodni. W Palestynie ukończył Szkołę Podchorążych Piechoty Rezerwy i został mianowany porucznikiem. Walczył pod Monte Cassino, w dniu zakończenia wojny ożenił się z Włoszką Silvią Valli. W 1948 roku emigrował do Argentyny. Fot. NN, zbiory Silvii Szymuli, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie
1943, Palestyna. Żołnierze 3. Karpackiego Szwadronu Żandarmerii 3 Dywizji Strzelców Karpackich z wielbłądami. Fot. NN, zbiory Silvii Szymuli, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie
1943, Giza, Egipt. Żołnierze 3. Karpackiego Szwadronu Żandarmerii 3 Dywizji Strzelców Karpackich przy piramidzie Cheopsa. Fot. NN, zbiory Silvii Szymuli, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie
1
Poprzednia strona
159
160
161
162
163
164
165
166
167
Następna strona
657
Przekaż zbiory
Z innych archiwów
Nasze zbiory
Nowości w zbiorach
Facebook - dolne menu
Instagram - dolne menu
Twitter-dolne menu
Youtube - dolne kafelki
Ta strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w ustawieniach przeglądarki.
Dowiedz się więcej