Przejdź do menu głównego
Przejdź do treści
Przejdź do wyszukiwarki
Fotokarta
Fotokarta
Wyszukiwarka elasticsearch
szukaj
Zaawansowane
Znajdź ...
Wszystkie te słowa
Dokładnie te słowa
Żadne z tych słów
Przeszukaj
W bazie zdjęć
W dowolnym miejscu strony
Szukaj
Fixed-menu
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Fotokarta
Fotokarta
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Zobacz nas w social media
Słowa kluczowe
Wyniki wyszukiwania tagu:
żołnierze
Znalezionych wyników:
16471
14.08.1946, Wielka Brytania Legitymacja ppor Zbigniewa Jackowskiego (5 Wileński Pułk Artylerii Lekkiej) upoważniająca do noszenia Odznaki Pamiątkowej 5 Kresowej Dywizji Piechoty. Na okładce Polska w granicach sprzed 1939 roku i hasło: "Bez Wilna i Lwowa nie ma Polski". Fot. NN, zbiory Ośrodka KARTA, Pogotowie Archiwalne [PAF_042], przekazał Zbigniew Jackowski
1945-1947, brak miejsca. Zaświadczenie ppor Zbigniewa Jackowskiego (5 Wileński Pułk Artylerii Lekkiej) upoważniające do noszenia Gwiazdy za Wojnę 1939-1945 i Gwiazdy Italii. Fot. NN, zbiory Ośrodka KARTA, Pogotowie Archiwalne [PAF_042], przekazał Zbigniew Jackowski
Lata 30., Polska. Borys Gierasiuk w mundurze rotmistrza 27. Pułku Ułanów im. Króla Stefana Batorego. W kampanii wrześniowej walczył w 27. Pułku Ułanów. 28 września 1939 r. dostał się do niewoli sowieckiej. Więziony w obozie w Starobielsku, rozstrzelany w kwietniu 1940 r. w Charkowie. Fot. NN, zbiory Ośrodka KARTA, kolekcja Borysa Gierasiuka [AW III/644]
1942-1943, Khanaquin (Chanakin), Irak. Miejsce stacjonowania 7 Brygady Strzelców. Zakończenie szkoły podoficerskiej. Fot. NN, zbiory Krzysztofa Barbarskiego, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
1942-1943, Khanaquin (Chanakin), Irak. Miejsce stacjonowania 7 Brygady Strzelców. Zakończenie szkoły podoficerskiej, z lewej dowódca brygady podpułkownik Józef Kramczyński Fot. NN, zbiory Krzysztofa Barbarskiego, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
1942, Khanaquin (Chanakin), Irak. Uroczystość z okazji pierwszej rocznicy sformowania 7 Dywizji Piechoty. Fot. NN, zbiory Krzysztofa Barbarskiego, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
1944-1945, Włochy. 7 Pułk Artylerii Przeciwpancernej, 2. z lewej podporucznik Zbigniew Kramczyński (zginął 19 kwietnia 1945 roku podczas przekraczania rzeki Gaiana). Fot. NN, zbiory Krzysztofa Barbarskiego, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
1932-1936, Rawicz, Polska. Od lewej: starosta Rawicza Stanisław Łobos, Ludwika Kramczyńska z domu Gruber, jej mąż major Józef Kramczyński i pułkownik Stefan Rowecki, dowódca 55 Pułku Piechoty. Fot. NN, zbiory Krzysztofa Barbarskiego, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
1945-1946, Włochy (?). Podpułkownik Józef Kramczyński. Fot. NN, zbiory Krzysztofa Barbarskiego, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
1945-1946, Włochy. Z prawej podpułkownik Józef Kramczyński (7 Dywizja Piechoty) i jego żona Ludwika z domu Gruber, ochotniczka Pomocniczej Służby Kobiet. Z lewej Halina Wajs, potem Hertmanowska. Fot. NN, zbiory Krzysztofa Barbarskiego, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
1945-1946, Włochy. Oficerowie 2 Korpusu Polskiego. Z prawej podpułkownik Józef Kramczyński, pełniący obowiązki dowódcy 7 Dywizji Piechoty. Fot. NN, zbiory Krzysztofa Barbarskiego, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
Po 1947, Cark, Kumbria, Anglia, Wielka Brytania. Uroczystość Bożego Ciała w polskim obozie. 3. z prawej podpułkownik Józef Kramczyński. Fot. NN, zbiory Krzysztofa Barbarskiego, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
1942-1943, Bliski Wschód. Uroczystość religijna w 7 Dywizji Piechoty (od września 1942 roku 7 Dywizji Zapasowej). Fot. NN, zbiory Krzysztofa Barbarskiego, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
Czerwiec 1940, Francja. Les Loges en Losas. Zamek, w którym mieszkali żołnierze 1. Batalionu Czołgów. Fot. NN, zbiory Krzysztofa Barbarskiego, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
Czerwiec 1940, Francja. Quelquepart en France. Rzut techniczno-administracyjny polskiego oddziału pancernego. Pluton na postoju. Fot. NN, zbiory Krzysztofa Barbarskiego, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
Październik 1941, Western Essendy, Szkocja, Wielka Brytania. Wyszkolenie bojowe. Z lewej plutonowy Bartosiewicz i kapral Kulczycki, z prawej Janusz Wincenty Barbarski. Fot. NN, zbiory Krzysztofa Barbarskiego, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
10.12.1941, Alyth, Szkocja, Wielka Brytania. Defilada 67 Batalionu Czołgów przed prezydentem RP Władysławem Raczkiewiczem. Maszerują ochotnicy południowoamerykańscy. Fot. NN, zbiory Krzysztofa Barbarskiego, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
1943, Langton Camp, Wielka Brytania. Polski oddział pancerny, żołnierze przy czołgu. Fot. NN, zbiory Krzysztofa Barbarskiego, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
1943, Bury St Edmunds, Anglia, Wielka Brytania. Wyposażenie polskich oddziałów pancernych. Fot. NN, zbiory Krzysztofa Barbarskiego, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
Przed 1914, brak miejsca. Justyn Witwiński w mundurze żołnierza armii carskiej. Fot. NN, zbiory Ośrodka KARTA, udostępniła Wanda Bem
1930, Lwów, Polska. Przysięga w Korpusie Kadetów. Fot. NN, zbiory Ośrodka KARTA, udostępnił Jurij Karpenczuk
1915, Lwów. Żołnierze armii austriackiej, na ścianie wisi Portret cesarza Franciszka Józefa. Fot. NN, zbiory Ośrodka KARTA, udostępnił Jurij Karpenczuk
1915, Lwów. Dostawcy wojskowi z bydłem. Fot. NN, zbiory Ośrodka KARTA, udostępnił Jurij Karpenczuk
1914-1915, Lwów. . Żołnierz armii rosyjskiej i gimnazjalista w austriackim mundurku. Fot. NN, zbiory Ośrodka KARTA, udostępnił Jurij Karpenczuk
1914-1915, Lwów. . Generał Karatunow. Fot. Zakład Fotograficzny "Malwina", zbiory Ośrodka KARTA
1
Poprzednia strona
174
175
176
177
178
179
180
181
182
Następna strona
659
Przekaż zbiory
Z innych archiwów
Nasze zbiory
Nowości w zbiorach
Facebook - dolne menu
Instagram - dolne menu
Twitter-dolne menu
Youtube - dolne kafelki
Ta strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w ustawieniach przeglądarki.
Dowiedz się więcej