Przejdź do menu głównego
Przejdź do treści
Przejdź do wyszukiwarki
Fotokarta
Fotokarta
Wyszukiwarka elasticsearch
szukaj
Zaawansowane
Znajdź ...
Wszystkie te słowa
Dokładnie te słowa
Żadne z tych słów
Przeszukaj
W bazie zdjęć
W dowolnym miejscu strony
Szukaj
Fixed-menu
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Fotokarta
Fotokarta
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Zobacz nas w social media
Słowa kluczowe
Wyniki wyszukiwania tagu:
żołnierze
Znalezionych wyników:
16415
1938, Szeginie, woj. lwowskie, Polska. Florian Franków stoi 4. z lewej. Widoczni żołnierze Korpusu Ochrony Pogranicza (?). Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Krystyna Makuch w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1772).
Lata 30., brak miejsca. Pododdział cyklistów Wojska Polskiego. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Janina Pawłowska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2056).
Początek lat 20., brak miejsca. Zdjęcie grupowe żołnierzy Wojska Polskiego. W ostatnim rzędzie 1. z prawej prawdopodobnie Roman Samoszuk. W centralnym punkcie cywil z dwukrotnym Krzyżem Walecznych oraz odznaką I Brygady „Za wierną służbę”. Pierwszych dwóch z lewej, z siedzących – podporucznicy z baretkami Orderu Virtuti Militari (pierwszy także Krzyża Walecznych). Pozostali oficerowie i podoficerowie kawalerii. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Maria Magalińska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2097).
Druga połowa lat 20., Warszawa, Polska. Pilot (1. z prawej) wraz z personelem lotniczym przy samolocie Potez XV na lotnisku Mokotowskim w Warszawie. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Maria Magalińska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2097).
Lata 50., Kamczatka, ZSRR. Portret żołnierzy w mundurach marynarki wojennej ZSRR. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Mieczysław Rodziewicz w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2444).
27.11.1920, Polska. Dokument poświadczający nadanie Janowi Gadomskiemu (ojcu Ireny Gadomskiej, potem Jankowskiej) prawa do noszenia odznaki 1 Pułku Artylerii Ciężkiej (strona 2/2). Zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Irena Jankowska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0735)
Przed 1939, brak miejsca. Grupa rekrutów kawalerii z podoficerami. Fotografia z rodzinnego archiwum Stanisławy Dąbrowskiej. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Stanisława Dąbrowska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1515).
1935, woj. nowogródzkie, Polska. Grupa żołnierzy. 1. z lewej Bronisław Arciszewski, ojciec Marii Mikuckiej, 3. z lewej Stanisław Burzyński. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnili Maria i Leonard Mikuccy w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatury nagrań - AHM_PnW_1296, AHM_PnW_1760).
24.03.1932, brak miejsca. Żołnierze Wojska Polskiego z karabinami maszynowymi Maxim. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Irena Orłowska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1432).
1945, Polska. Kazimierz Dudkiewicz (z lewej) na froncie. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Łucja Sorokina w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0386).
1940, Rzeżyca, Łotewska SRR, ZSRR. Waleria Korolowa (2. z prawej) z siostrą i braćmi: Henrykiem i Mieczysławem (obaj w czasie służby wojskowej w wojsku łotewskim). Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Waleria Korolowa w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0790).
Przed 1939, ZSRR. Zdjęcie grupowe radzieckich żołnierzy wojsk lotniczych. Walery Juchniewicz stoi 4. od prawej w drugim rzędzie. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Weronika Juchniewicz w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1426).
Ok. 1945, brak miejsca. Żołnierze Wojska Polskiego w palarni. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Tamara Abramowicz w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1452).
Lata 50., Kamczatka, ZSRR. Grupa żołnierzy w mundurach marynarki wojennej ZSRR. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Mieczysław Rodziewicz w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2444).
1935, Lwów, Polska. Żołnierze na kursie Ligi Obrony Powietrznej i Przeciwgazowej (LOPP). Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Stanisław Baraniuk w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2494).
1914-1918, Suczawa, Królestwo Rumunii. Grupa żołnierzy. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Dom Polski w Kaczyce w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
1939-1945, brak miejsca. Portret żołnierzy. W środku stoi prawdopodobnie Michał Michajluk. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Bronisława Kaczyńska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1693).
Przed 1927, brak miejsca. Zdjęcie grupowe pilotów z 1. Pułku Lotniczego. W 1. rzedzie leży sierż. pil. Wacław Brzezina. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Maria Magalińska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2097).
1918, brak miejsca. Rewers fotografii o sygnaturze AHM_PnW_0752_0002_0007a: Zdjęcie grupowe żołnierzy w mundurach armii austro-węgierskiej – w środku oficerowie. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Leopold Kałakajło w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_ 0752).
1956, Kamczatka, ZSRR. Zdjęcie grupowe żołnierzy wykonane na Kamczatce. 3. od lewej w 3. rzędzie stoim Antoni Pietraszkiewicz, mąż Romualdy Pietraszkiewicz z domu Litowskiej. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Romualda Pietraszkiewicz w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1199).
Ok. 1918, Polska. Żołnierze. Na fotografii prawdopodobnie ojciec Aliny Jakubowicz. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Alina Jakubowicz w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2440).
Lata 50., ZSRR. Grupa żołnierzy. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Mieczysław Rodziewicz w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2444).
Lata 20., brak miejsca. Portret zbiorowy żołnierzy. Pierwszy z lewej – oficer w stopniu podporucznika; w środku – podoficer w stopniu plutonowego. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Stanisław Baraniuk w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2494).
1914-1918, Karpaty. Stanisław Wiśniewski (po lewej), brat Stefana Wiśniewskiego, podczas służby w wojsku rosyjskim w Karpatach, w 47. Zapasowej Brygadzie Piechoty (?). Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Halina Wiśniewska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0766).
1945, Poznań, Polska. Grupa żołnierzy w szpitalu wojskowym. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Wiktor Bliznia w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1152).
1
Poprzednia strona
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Następna strona
657
Przekaż zbiory
Z innych archiwów
Nasze zbiory
Nowości w zbiorach
Facebook - dolne menu
Instagram - dolne menu
Twitter-dolne menu
Youtube - dolne kafelki
Ta strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w ustawieniach przeglądarki.
Dowiedz się więcej