Przejdź do menu głównego
Przejdź do treści
Przejdź do wyszukiwarki
Fotokarta
Fotokarta
Wyszukiwarka elasticsearch
szukaj
Zaawansowane
Znajdź ...
Wszystkie te słowa
Dokładnie te słowa
Żadne z tych słów
Przeszukaj
W bazie zdjęć
W dowolnym miejscu strony
Szukaj
Fixed-menu
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Fotokarta
Fotokarta
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Zobacz nas w social media
Słowa kluczowe
Wyniki wyszukiwania tagu:
zsrr
Znalezionych wyników:
4630
15.07.1945, Postawy, Białoruska SRR, ZSRR. Katarzyna Duniec (z lewej) z siostrą. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Katarzyna Duniec w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1329).
1951, Bendery, Mołdawska SRR, ZSRR. Stanisław Kawałek w wojsku radzieckim. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Stanisław Kawałek w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania -AHM_PnW_1849).
Lata 70., Krym - Bachczyseraj, Ukraińska SSR. Jadwiga Achrem na wczasach (2. z lewej, górny rząd). Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Jadwiga Achrem w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1759).
20.11.1949, Słoboda k. Postaw, Białoruska SRR, ZSRR. Zdjęcie z zabawy tanecznej. Katarzyna Duniec stoi w 2. rzędzie, 3. od lewej. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Katarzyna Duniec w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1329).
Lata 60., Łuck, Ukraińska SRR, ZSRR. Bogdan Baczyński, brat Adeli Baczyńskiej, z dziećmi. 1 z lewej i 1. z prawej - córki Adeli Baczyńskiej. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Adela Baczyńska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1470).
Lata 50., brak miejsca. Portret Wiktora Mostka. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Wiktor Mostek w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0749).
Lata 60., ZSRR. Portret Reginy Bartuszewicz. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Regina Bartuszewicz w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0798).
Lata 70., Nowogród, Białoruska SRR, ZSRR. Jadwiga Achrem (w środku) przy kopcu Mickiewicza. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Jadwiga Achrem w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1759).
Lata 50., Tarnopol, Ukraińska Socjalistyczna Republika Radziecka, Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich. Stanisława Dmytriw z mężem. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Stanisława Dmytriw w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1640).
1947, Aktiubińskaja obł., Kazachska SRR, ZSRR. Halina Papowa (z domu Żumatiej) i jej brat Mieczysław. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Halina Papowa w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2543).
Lata 50.- 60., Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich. Maria Brużenie (z d. Bryszczyk). Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Maria Brużenie w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1256).
Po 1939, ZSRR. Grupa żołnierzy radzieckich na drodze. Pierwszy z lewej prawdopodobnie Stanisław Baraniuk. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Stanisław Baraniuk w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2494).
Lata 40.-50., Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich. Portret dwóch mężczyzn. Fotografia z archiwum rodzinnego Marii Jurkowlencownej. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Maria Jurkowlencowna w ramach projektu „KARTA z Polakami na Wschodzie (sygnatura nagrania: AHM_PnW_2241).
Lata 50., brak miejsca. Portret Wiktora Mostka. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Wiktor Mostek w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0749).
Ok. 1942, Wołoczyska, Ukraińska SRR, ZSRR. Eleonora Grzybowska stoi pośrodku z koleżankami Ukrainkami. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Eleonora Grzybowska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2006).
Lata 70., ZSRR. Grupa żołnierzy Wojskowych Sił Powietrznych ZSRR. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Stanisław Baraniuk w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2494).
1951, Bendery, Mołdawska SRR, ZSRR. Żołnierze armii radzieckiej. Stoją od lewej: Władysław Żak, Stanisław Kawałek, Miszczyszyn. Siedzą od lewej: Stanisław Iwanowicz, Stanisław Sołtys, Jursa. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Stanisław Kawałek w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania -AHM_PnW_1849).
Po 1945, Kazachska SRR, ZSRR. Portret dwóch mężczyzn w mieszkaniu. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Wasyl Dworecki w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
13.04.1946, Iwieniec, Białoruska SRR, ZSRR. Siostra Jadwigi Achrem – Gertruda Anna, która wyjechała w 1946 roku do Polski, do Wrocławia. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Jadwiga Achrem w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1759).
1944, Kohtla-Järve, okupacja sowiecka (Estonia). Piotr Łaptowski (z prawej) w obozie pracy z kolegą Edmundem Dąbrowskim z Bydgoszczy. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Piotr Łastowski w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_0794).
1962, brak miejsca. Kobieta czytająca radzieckie czasopismo "Krestianka". Fot. Irena Jarosińska, zbiory Ośrodka Karta.
1944, Lwów, USRR, ZSRR. Dokumentacja po zniszczeniu przez Sowietów. "Panorama Racławicka" - część obrazu i instalacji przestrzennej wokół płótna. Fot. Stefan Burnatowicz, kolekcja Stefana Burnatowicza, zbiory Ośrodka KARTA
1944, Lwów, USRR, ZSRR. Dokumentacja zniszczeń obrazu "Panorama Racławicka" i tzw. "przedpola" dokonanych przez Sowietów. Fot. Stefan Burnatowicz, kolekcja Stefana Burnatowicza, zbiory Ośrodka KARTA
1955, Norylsk, Krasnojarski Kraj, ZSRR. Polacy, byli więźniowie łagrów, podczas zesłania. W pierwszym rzędzie od lewej: NN, NN, NN, Helena Stańczyk, Karol Gonet, Owczarska (imię nieznane), Franciszek Czarkowski; w drugim rzędzie od lewej: Stanisław Gotkowski, jego żona (siostra Kazimierza Szyłobryta), NN, Aniela Kubiak, Hanna Górska, Kazimierz Pocześniak; stoją od lewej: NN, NN, Kazimierz Szyłobryt, NN. Fot. NN, zbiory Ośrodka KARTA, udostępnili Maria i Kazimierz Tuliszewscy
1925, Polesie, Polska Prace przy wytyczaniu granicy polsko-sowieckiej, podpis pod zdjęciem: "Biwak południowy topografa". Fot. NN, zbiory Ośrodka KARTA, udostępnił Andrzej Bossowski.
1
Poprzednia strona
112
113
114
115
116
117
118
119
120
Następna strona
186
Przekaż zbiory
Z innych archiwów
Nasze zbiory
Nowości w zbiorach
Facebook - dolne menu
Instagram - dolne menu
Twitter-dolne menu
Youtube - dolne kafelki
Ta strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w ustawieniach przeglądarki.
Dowiedz się więcej