Przejdź do menu głównego
Przejdź do treści
Przejdź do wyszukiwarki
Fotokarta
Fotokarta
Wyszukiwarka elasticsearch
szukaj
Zaawansowane
Znajdź ...
Wszystkie te słowa
Dokładnie te słowa
Żadne z tych słów
Przeszukaj
W bazie zdjęć
W dowolnym miejscu strony
Szukaj
Fixed-menu
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Fotokarta
Fotokarta
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Zobacz nas w social media
Słowa kluczowe
Wyniki wyszukiwania tagu:
zsrr
Znalezionych wyników:
4629
Brak daty, ZSRR. Książeczka wojskowa Romualda Garlińskiego. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Romuald Garliński w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0468).
14.05.1990, Lelczyce, Białoruś. Postanowienie prokuratury ZSSR dotyczące pośmiertnej rehabilitacji Piotra Michajłowicza Klisa - urodzonego w 1908 r. Aresztowany - 27 stycznia 1938 r. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Frania Kulik w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania AHM_PnW_1455).
1978, Katyń, obwód smoleński, Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich. Pomnik wzniesiony przez władze sowieckie w miejscu dokonania zbrodni katyńskiej. Inskrypcja stanowi element tzw. kłamstwa katyńskiego. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Helena Dziewguć w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1309).
1962, Pińsk, ZSRR. Rodzina przed domem. Od lewej siedzą: Michał Długi – ojciec Walentyny Długiej, Walentyna Długa; u góry od lewej: Włodzimierz Długi – brat Walentyny, jego żona i ich córka – Halina Długa, Elżbieta Długa – matka, i Siergiej Długi – brat. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Walentyna Długa w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1024).
Luty 1957, Lipniki, Ukraińska SRR. Zdjęcie ślubne Józefa i Julii Bielakiewicz. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Julia Bielakiewicz w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1845).
Ok. 1947, Szerczanka, Syberia, Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich. Siedzą od lewej: Waleria Szeszko (z d. Szot) - matka Łucji Budry, Stanisław Szot - brat Łucji Budry. Stoją od lewej Łucja Budra (z d. Szeszko), Teresa Szeszko - siostra Łucji Budry. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Łucja Budra w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2541).
7.12.1922, Kamieniec Podolski, Ukraińska SRR. Portret Stefana Wiśniewskiego, ojca Haliny Wiśniewskiej. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Halina Wiśniewska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0766).
1951, Bendery, Mołdawska SRR, ZSRR. Portret Stanisława Kawałka w mundurze wojsk radzieckich. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Stanisław Kawałek w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania -AHM_PnW_1849).
1953, ZSRR. Parowy statek pasażerski "Tobolsk". Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Mieczysław Rodziewicz w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2444).
Lata 40., okolice Szerczanki, Syberia, Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich. Prace wiosną przy wyrębie lasu. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Łucja Budra w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2541).
1951, Bendery, Mołdawska SRR, ZSRR. Stanisław Kawałek (1. z prawej w 2. rzędzie) w wojsku radzieckim. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Stanisław Kawałek w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania -AHM_PnW_1849).
1957, Drohobycz, Ukraińska SRR, ZSRR. Adam Chłopek na kucyku. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Czesława Chłopek w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_321).
1963/1964, Strzelczyska, Ukraińska SRR, ZSRR. Legitymacja związkowa Bronisławy Lis. (2/5). Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Alfons Lis w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1844).
1950, Mińsk, Białoruska Socjalistyczna Republika Radziecka, Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich. Elżbieta Dołęga-Wrzosek z córką Teresą. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Elżbieta Dołęga-Wrzosek w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0887).
1956, Mościska, Ukraińska SRR, ZSRR. Żona Stanisława Kawałka, Maria z domu Ciuchaj (2. z lewej) w zakładzie krawieckim, gdzie pracowała. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Stanisław Kawałek w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania -AHM_PnW_1849).
29.12.1979, Łotewska Socjalistyczna Republika Radziecka, Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich. Zaświadczenie o przyznaniu Helenie Filipionek orderu Weterana Truda. Zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Helena Filipionek w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0615).
1955, Ukraińska SRR, ZSRR. Portret ślubny Stanisławy i Jerzego Dąbrowskich. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Stanisława Dąbrowska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1515).
Lata 60., Lwów, Ukraińska SRR. Czesław Angielski, brat Krystyny Angielskiej (po zakończeniu studiów na Politechnice Lwowskiej). Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Krystyna Angielska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0507).
13.10.1929, Zariczczia, Ukraińska SRR. Fotografia ślubna Franciszki i Franciszka Wojciechowskich, rodziców Jadwigi Sołowej z domu Wojciechowskiej. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Jadwiga Sołowej w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0774).
Lata 40., Albertyn k/Słonimia, Białoruska SRR, ZSRR. Wiktor Mostek z bratem i matką. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Wiktor Mostek w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0749).
1989, Drohobycz, Ukraińska SRR, ZSRR. Poświęcenie kościoła św. Bartłomieja. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Czesława Chłopek w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_321).
Lata 50., Lipniki, Ukraińska SRR. Julia Bielakiewicz (z d. Urbanowicz) (1. z lewej) i Józef Bielakiewicz (1. z prawej). Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Julia Bielakiewicz w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1845).
1925, Zarzecze, Ukraińska SRR. Rodzina Wojciechowskich podczas pikniku. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Jadwiga Sołowej w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0774).
Lata 50., Derewna, Białoruska SRR, ZSRR. Uroczystość religijna w kościele. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Jadwiga Achrem w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1759).
Koniec lat 50., Wilno, Litewska SRR, ZSRR. Longina Anpowska (1. z prawej) wraz z mężem, koleżanką i dziećmi. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Longina Anpowska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2087).
1
Poprzednia strona
135
136
137
138
139
140
141
142
143
Następna strona
186
Przekaż zbiory
Z innych archiwów
Nasze zbiory
Nowości w zbiorach
Facebook - dolne menu
Instagram - dolne menu
Twitter-dolne menu
Youtube - dolne kafelki
Ta strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w ustawieniach przeglądarki.
Dowiedz się więcej