Przejdź do menu głównego
Przejdź do treści
Przejdź do wyszukiwarki
Fotokarta
Fotokarta
Wyszukiwarka elasticsearch
szukaj
Zaawansowane
Znajdź ...
Wszystkie te słowa
Dokładnie te słowa
Żadne z tych słów
Przeszukaj
W bazie zdjęć
W dowolnym miejscu strony
Szukaj
Fixed-menu
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Fotokarta
Fotokarta
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Zobacz nas w social media
Słowa kluczowe
Wyniki wyszukiwania tagu:
zsrs
Znalezionych wyników:
39
Lata 30., Ukraińska SRR, ZSRR. Franciszek Brzezicki z siostrami: Bronisławą i Feliksą. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Franciszek Brzezicki w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0730)
Koniec lat 50., Czkałowo, Kazachska SRR, ZSRR. Halina Szymczyszyna (z prawej) z koleżanką. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Halina Szymczyszyna w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2277).
8.11.1933, Ukraińska SRR, ZSRR. Grupa przodowników pracy. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Michalina Brodziecka w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1086.
1947, Aktiubińskaja obł., Kazachska SRR, ZSRR. Halina Papowa (z domu Żumatiej) i jej brat Mieczysław. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Halina Papowa w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2543).
1968, Związek Radziecki. Kalendarz żołnierza Armii Czerownej na 1968 rok. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Janina Kukian w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1366)
Brak daty, Związek Radziecki. Kartka z portretem żołnierza i wieżą Spasskiej Baszty na Kremlu w Moskwie. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Janina Kukian w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1366)
Ok. 1941, Kazachska SRR, ZSRR. Maria Kurian – babcia Haliny Papowej i Aleksander Kurian – wujek Haliny Papowej. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Halina Papowa w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2543).
Lata 60., Czkałowo, Kazachska SRR, ZSRR. Halina Szymczyszyn z mężem, matką i ciocią. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Halina Szymczyszyna w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2277).
1962, brak miejsca. Kobieta czytająca radzieckie czasopismo "Krestianka". Fot. Irena Jarosińska, zbiory Ośrodka Karta.
Lata 50., Bystre, Bieszczady, Polska. Turyści na górskim szlaku. Stoją przy drewnianej cerkwi pw. św. Michała Archanioła. Budynek cerkwi powstał w latach 1901-1902. Greckokatolicka cerkiew była filią w Michniowcu. Została opuszczona w roku 1951, kiedy tereny te wróciły do Polski w ramach wymiany z ZSRR. Przez krótki czas mieszkańcy użytkowali ją jako kościół rzymskokatolicki. Nie zaakceptowały tego ówczesne władze i obiekt został zamknięty. Fot. Jerzy Konrad Maciejewski, zbiory Ośrodka KARTA.
Lata 50., Bystre, Bieszczady, Polska. Cerkiew greckokatolicka pw. św. Michała Archanioła. Budynek cerkwi powstał w latach 1901-1902. Greckokatolicka cerkiew była filią w Michniowcu. Została opuszczona w roku 1951, kiedy tereny te wróciły do Polski w ramach wymiany z ZSRR. Przez krótki czas mieszkańcy użytkowali ją jako kościół rzymskokatolicki. Nie zaakceptowały tego ówczesne władze i obiekt został zamknięty. Fot. Jerzy Konrad Maciejewski, zbiory Ośrodka KARTA.
1951-1952, Bystre, Bieszczady, Polska. Turyści zmierzają do cerkwi greckokatolickiej pw. św. Michała Archanioła. Budynek cerkwi powstał w latach 1901-1902. Greckokatolicka cerkiew była filią w Michniowcu. Została opuszczona w roku 1951, kiedy tereny te wróciły do Polski w ramach wymiany z ZSRR. Przez krótki czas mieszkańcy użytkowali ją jako kościół rzymskokatolicki. Nie zaakceptowały tego ówczesne władze i obiekt został zamknięty. Fot. Jerzy Konrad Maciejewski, zbiory Ośrodka KARTA.
Lata 50., Bieszczady, Polska. Turyści wracają ze zwiedzania cerkwi greckokatolickiej pw. św. Michała Archanioła. Budynek cerkwi powstał w latach 1901-1902. Greckokatolicka cerkiew była filią w Michniowcu. Została opuszczona w roku 1951, kiedy tereny te wróciły do Polski w ramach wymiany z ZSRR. Przez krótki czas mieszkańcy użytkowali ją jako kościół rzymskokatolicki. Nie zaakceptowały tego ówczesne władze i obiekt został zamknięty. Fot. Jerzy Konrad Maciejewski, zbiory Ośrodka KARTA.
1946, Choszczno, woj. szczecińskie, Polska. Kościół Narodzenia Najświętszej Maryi Panny oraz okoliczne budynki zniszczone podczas zdobywania miasta przez Armię Czerwoną w 1945 r. Fot. Jerzy Konrad Maciejewski, zbiory Ośrodka KARTA
Poprzednia strona
1
2
Przekaż zbiory
Z innych archiwów
Nasze zbiory
Nowości w zbiorach
Facebook - dolne menu
Instagram - dolne menu
Twitter-dolne menu
Youtube - dolne kafelki
Ta strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w ustawieniach przeglądarki.
Dowiedz się więcej