Przejdź do menu głównego
Przejdź do treści
Przejdź do wyszukiwarki
Fotokarta
Fotokarta
Wyszukiwarka elasticsearch
szukaj
Zaawansowane
Znajdź ...
Wszystkie te słowa
Dokładnie te słowa
Żadne z tych słów
Przeszukaj
W bazie zdjęć
W dowolnym miejscu strony
Szukaj
Fixed-menu
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Fotokarta
Fotokarta
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Zobacz nas w social media
Słowa kluczowe
Wyniki wyszukiwania tagu:
związek radziecki
Znalezionych wyników:
5482
17.11.1952, Gródek Jagielloński, Ukraińska SRR, ZSRR. Książeczka wojskowa Alfonsa Lisa (okładka). Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Alfons Lis w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1844).
Lata 60., Litewska SRR, ZSRR. Portret kobiety w plenerze. Prawdopodobnie Aniela z d. Rynkiewicz, matka Ludwiki Januszkiewicz z d. Andruszkiewicz. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Ludwika Januszkiewicz w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2094).
1955-1957, Workuta, Komi ASRR, ZSRR. Czesława Cydzik (z domu Hnatów), działaczka Armii Krajowej we Lwowie, więźniarka łagrów w latach 1945-1957. Fot. Eugeniusz Cydzik, udostępnił Eugeniusz Cydzik w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
1953/1954, Ukraińska SRR, ZSRR. Anna Hryciw (z d. Romanow) z córką i rodzicami. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Anna Hryciw w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1015).
1948/1949, Lwów, Ukraińska SRR, ZSRR. Legitymacja szkolna Anny Hryciw (z d. Romanow) Zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Anna Hryciw w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1015).
1955, Workuta, Komi ASRR, ZSRR. Więźniowie łagrów, Halina Kowalska. Fot. Eugeniusz Cydzik, udostępnił Eugeniusz Cydzik w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
Ok. 1949, Malewo, Ukraińska SRR, ZSRR. Bronisława Gniećko z pierwszym mężem, Henrykiem Ziziko w dniu ślubu cywilnego. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Bronisława Gniećko w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0739).
Lata 50./60., Irkuck, ZSRR. Ewelina Debopre, ciotka Czesławy Tyski, podczas pracy w kołchozie. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Czesława Tyska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0728).
23.09.1944, Ukraińska SRR, ZSRR. Rewers fotografii o sygnaturze AHM_PnW_0493_0002_0025a: Portret ślubny Izabeli i Jana Zappe. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniły Irena i Jadwiga Zappe w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0493).
1955, Workuta, Komi ASRR, ZSRR. Zesłańcy, Janina Muszyńska (z domu Zuba), ksiądz Michał Drabik, Wanda Kiałka (z domu Cejko), nad rzeką Workutą. Fot. Eugeniusz Cydzik, udostępnił Eugeniusz Cydzik w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
1955, Workuta, Komi ASRR, ZSRR. Więźniarki łagrów. Od lewej: NN, Janina Muszyńska (z domu Zuba), Halina Kowalska. Fot. Eugeniusz Cydzik, udostępnił Eugeniusz Cydzik w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
1955-1957, Workuta, Komi ASRR, ZSRR. Eugeniusz Cydzik, żołnierz Armii Krajowej w okręgu grodzieńskim, więzień łagrów w latach 1945-1957. Fot. NN, udostępnił Eugeniusz Cydzik w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
Lata 50., Białoruska SRR, ZSRR. Władysława Zasztoft (z d. Hryniewicz) z mężem Franciszkiem Zasztoftem. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Władysława Zasztoft w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0350).
Po 1936, Kołybajiwka k/Kamieńca Podolskiego, Ukraińska SRR, ZSRR. Rafaela Wróblewska (1. z lewej) z siostrzenicą. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Rafaela Wróblewska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0765).
Lata 50., Usowo, gm. Plissa, Białoruska SRR, ZSRR. Grupa bielanek (Dziewczęca Służba Maryjna) przed kościołem. Wśród nich Barnarda Żdanowicz. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Bernarda Żdanowicz w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1369).
1963, Tarnopol, Ukraińska SRR, ZSRR. Danuta Turkiewicz (1. z lewej) z koleżankami z pracy. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Danuta Turkiewicz w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1514).
1963/1964, Strzelczyska, Ukraińska SRR, ZSRR. Legitymacja związkowa Bronisławy Lis. (3/5). Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Alfons Lis w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1844).
Lata 60., Mościska, Ukraińska SRR, ZSRR. Portret Stanisława Kawałka. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Stanisław Kawałek w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania -AHM_PnW_1849).
Początek lat 50., Švenčionėliai (Nowe Święciany), Litewska SRR, ZSRR. Fotografia pamiątkowa uczniów wraz z nauczycielami. Na górze 1. z prawej Rozalia Dylewicz (potem Andraikeniene). Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Rozalia Andraikeniene w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2408).
17.09.1961, obwód witebski, Białoruska SRR, ZSRR. Ślub Tadeusza Czerniawskiego z Ireną. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Tadeusz Czerniawski w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1001).
1955-1957, Workuta, Komi ASRR, ZSRR. Łagiernik przed jednym z domów. Fot. Eugeniusz Cydzik, udostępnił Eugeniusz Cydzik w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
5.08.1963, Kowno, Litewska SRR, ZSRR. Waleria Walukiewicz (z d. Grabowska) z rodziną. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Waleria Walukiewicz w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0421).
Po 1957 roku, Lwów, Ukraina, ZSRR. Kobieta przy Mogile Pięciu Nieznanych z Persenkówki na zdewastowanym Cmentarzu Obrońców Lwowa, w tle Kaplica Obrońców Lwowa, katakumby. Fot. Eugeniusz Cydzik, udostępnił Eugeniusz Cydzik w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
Lata 60., Dyneburg, Łotewska SRR, ZSRR. Konstanty Pawłowicz z żoną i dziećmi (od lewej: Konstanty, Alina, Zygmunt oraz Regina, żona Konstantego Pawłowicza). Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Konstanty Pawłowicz w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0576).
Lata 50., Brasław, Białoruska SRR, ZSRR. Sanatorium przeciwgruźlicze, w którym salową była Monika Szłabun z d. Kużel (1. z prawej). Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Monika Szłabun w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0387).
1
Poprzednia strona
35
36
37
38
39
40
41
42
43
Następna strona
220
Przekaż zbiory
Z innych archiwów
Nasze zbiory
Nowości w zbiorach
Facebook - dolne menu
Instagram - dolne menu
Twitter-dolne menu
Youtube - dolne kafelki
Ta strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w ustawieniach przeglądarki.
Dowiedz się więcej