Przejdź do menu głównego
Przejdź do treści
Przejdź do wyszukiwarki
Fotokarta
Fotokarta
Wyszukiwarka elasticsearch
szukaj
Zaawansowane
Znajdź ...
Wszystkie te słowa
Dokładnie te słowa
Żadne z tych słów
Przeszukaj
W bazie zdjęć
W dowolnym miejscu strony
Szukaj
Fixed-menu
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Fotokarta
Fotokarta
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Zobacz nas w social media
Słowa kluczowe
Wyniki wyszukiwania tagu:
związek radziecki
Znalezionych wyników:
5482
1954, Mościska, Ukraińska SRR, ZSRR. Grupa uczniów z nauczycielem. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Stanisława Wiącek w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2121).
1950, Gladiany, Mołdawska SRR, ZSRR. Portret kobiet. Jadwiga Pietrowna Kotulewicz (z lewej) i Katerina Pietrowna Kotulewicz. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Jadwiga Gucu-Kotulewicz w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2299).
1955, okolice Gladian, Mołdawska SRR, ZSRR. Jadwiga Pietrowna Gucu (z d. Kotulewicz) (z lewej) wraz z przyjaciółką. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Jadwiga Gucu-Kotulewicz w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2299).
1956, Igarka, Kraj Krasnojarski, ZSRR. Cumowanie statku z Krasnojarska. Genowefa Żytowt 1. z prawej. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Genowefa Żytowt w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2566).
Lata 50./60., Szarkowszczyzna, Białoruska SRR, ZSRR. Ołtarz główny w Kościole Podwyższenia Krzyża Świętego podczas uroczystości Wielkiego Tygodnia. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
1955-1957, okolice Workuty, Komi ASRR, ZSRR. Polscy zesłańcy podczas polowania. Fot. NN, udostępnił Eugeniusz Cydzik w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
1955-1957, okolice Workuty, Komi ASRR, ZSRR. Polscy zesłańcy podczas polowania. Fot. NN, udostępnił Eugeniusz Cydzik w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
1950, Mińsk, Białoruska Socjalistyczna Republika Radziecka, Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich. Student Albert Butrym, który zginął w kopalni Uranu w Kazachstanie. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Elżbieta Dołęga-Wrzosek w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0887).
Ok. 1939, Kazachska SRR, ZSRR. Siostra Rafaeli Wróblewskiej, Longina (Lonia). Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Rafaela Wróblewska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0765).
1955-1957, Workuta, Komi ASRR, ZSRR. Czesława Cydzik (z domu Hnatów), działaczka Armii Krajowej we Lwowie, więźniarka łagrów w latach 1945-1957. Fot. Eugeniusz Cydzik, udostępnił Eugeniusz Cydzik w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
Lata 50., Pińsk, Białoruska SRR, ZSRR. Portret sióstr. Barbara (z lewej) i Urszula Szymańskie. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Barbara Szymańska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0755).
1955-1956, Workuta, Komi ASRR, ZSRR. Wycieczka Polaków przebywających na zesłaniu. Na zdjęciu Hanna Grzywacz (z domu Szyszko) oraz (w głębi) Barbara Dudycz. Fot. Eugeniusz Cydzik, udostępnił Eugeniusz Cydzik w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
1955-1956, Workuta, Komi ASRR, ZSRR. Spotkanie zesłańców. W górnym rzędzie, pierwszy od prawej: Zygmunt Sajdak. W dolnym rzędzie w środku: Stanisław Kiałka. Fot. Eugeniusz Cydzik, udostępnił Eugeniusz Cydzik w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
Przed 1930, Kamieniec Podolski, Ukraińska SRR, ZSRR. Portret dwóch mężczyzn. Joachim Wróblewski (1. z lewej), ojciec Rafaeli Wróblewskiej. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Rafaela Wróblewska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0765).
Po 1957 roku, Lwów, Ukraina, ZSRR. Zdewastowany Cmentarz Obrońców Lwowa. Na pierwszym planie Mogiła Pięciu Nieznanych z Persenkówki, w tle Kaplica Obrońców Lwowa, katakumby. Fot. Eugeniusz Cydzik, udostępnił Eugeniusz Cydzik w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
Lata 60./70., Wołmontowicze, Litewska SRR, ZSRR. Fotografia rodzinna z archiwum prywatnego Ireny Sabulskiej z d. Parnerewskiej. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Irena Sabulska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1253).
5.09.1987, Iwieniec, Białoruska SRR, ZSRR. Prośba mieszkańców Iwieńca wysłana przez Episkopat Polski do Watykanu, w celu otwarcia Kościoła św. Aleksego (tzw. czerwonego kościoła), strona 1/2. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Weronika Kwacz w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1292).
Lata 50./60., Litewska SRR, ZSRR. Ludwika Januszkiewicz (z d. Andruszkiewicz) (z prawej) z mężem Ryszardem (siedzi 1. z prawej) i rodziną na wakacjach. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Ludwika Januszkiewicz w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2094).
Lata 60., Kłajpeda(?), ZSRR. Portret kobiety. Prawdopodobnie Waleria Żótkiewicz z d. Kopel, żona Czesława Żótkiewicza. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Czesław Żótkiewicz w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0943).
1930, Oleśnica, Białoruska SRR, ZSRR. Rewers fotografii o sygnaturze Fotografia ślubna Emilii i Konstantego Magowskich - rodziców Antoniny Magowskiej. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Antonina Magowska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1322).
1955, Workuta, Komi ASRR, ZSRR. Na zdjęciu Janina Muszyńska (z domu Zuba), więźniarka łagrów w latach 1949-1954. Fot. Eugeniusz Cydzik, udostępnił Eugeniusz Cydzik w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
Lata 50./60., Białoruska SRR, ZSRR. Władysława Zasztoft (z d. Hryniewicz) (1. z lewej) z mężem Franciszkiem Zasztoftem, córka Anną i siostrą męża. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Władysława Zasztoft w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0350).
1955, Workuta, Komi ASRR, ZSRR. Więźniarki łagrów. Od lewej: Halina Kowalska, NN, Janina Muszyńska (z domu Zuba). Fot. Eugeniusz Cydzik, udostępnił Eugeniusz Cydzik w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
1955-1957, okolice Workuty, Komi ASRR, ZSRR. Fot. NN, udostępnił Eugeniusz Cydzik w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
1946, Dyneburg, Łotewska SRR, ZSRR. Uczniowie szkoły polskiej. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Weronika Kurszyc w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1151).
1
Poprzednia strona
41
42
43
44
45
46
47
48
49
Następna strona
220
Przekaż zbiory
Z innych archiwów
Nasze zbiory
Nowości w zbiorach
Facebook - dolne menu
Instagram - dolne menu
Twitter-dolne menu
Youtube - dolne kafelki
Ta strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w ustawieniach przeglądarki.
Dowiedz się więcej