Przejdź do menu głównego
Przejdź do treści
Przejdź do wyszukiwarki
Fotokarta
Fotokarta
Wyszukiwarka elasticsearch
szukaj
Zaawansowane
Znajdź ...
Wszystkie te słowa
Dokładnie te słowa
Żadne z tych słów
Przeszukaj
W bazie zdjęć
W dowolnym miejscu strony
Szukaj
Fixed-menu
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Fotokarta
Fotokarta
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Zobacz nas w social media
Słowa kluczowe
Wyniki wyszukiwania tagu:
związek radziecki
Znalezionych wyników:
5485
Lata 60., Litewska SRR, ZSRR. Grupa osób. Ludwika Januszkiewicz (z d. Andruszkiewicz) (z prawej) z mężem Ryszardem (siedzi 1. z prawej) i rodziną. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Ludwika Januszkiewicz w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2094).
Ok. 1949, Dubno, Ukraińska SRR, ZSRR. Eleonora Grzybowska (1. z lewej) z koleżanką. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Eleonora Grzybowska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2006).
1962, Konstantynów, Białoruska SRR, ZSRR. Kościół Trójcy Świętej. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1402).
1955, Workuta, Komi ASRR, ZSRR. Więźniarki łagrów. Od lewej: NN, Janina Muszyńska (z domu Zuba), Halina Kowalska. Fot. Eugeniusz Cydzik, udostępnił Eugeniusz Cydzik w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
1946-1947, Drohobycz, Ukraińska SRR, ZSRR. Rodzice Czesławy Chłopek, Czesława Chłopek (1. z prawej) oraz ich służąca. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Czesława Chłopek w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_321).
1955-1958, Białoruska SRR, ZSRR. Tadeusz Czerniawski (z lewej) w wojsku. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Tadeusz Czerniawski w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1001).
1955-1957, Workuta, Komi ASRR, ZSRR. Na zdjęciu Czesława Cydzik (z domu Hnatów), działaczka Armii Krajowej we Lwowie, więźniarka łagrów w latach 1945-1957. Widoczna panorama Workuty - rzeka Workuta, zabudowania kopalń i łagrów. Fot. Eugeniusz Cydzik, udostępnił Eugeniusz Cydzik w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
1950-1951, Švenčionėliai (Nowe Święciany), Litewska SRR, ZSRR. Uczniowie 7 klasy szkoły rosyjskiej, na górze 2. z prawej Rozalia Dylewicz (potem Andraikeniene). Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Rozalia Andraikeniene w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2408).
1960, Leningrad, ZSRR. Adela i Walenty Baczyńscy z córkami Swietłaną i Iną pod pomnikiem Piotra Wielkiego na placu Dekabrystów. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Adela Baczyńska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1470).
1955-1956, Workuta, Komi ASRR, ZSRR. Zesłańcy: Zygmunt Sajdak (w środku) i Stanisław Kiałka (po prawej). Fot. Eugeniusz Cydzik, udostępnił Eugeniusz Cydzik w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
1951, Styrcza, Mołdawska SRR, ZSRR. Od prawej: Katarzyna (przyszła żona Karola Kotulewicza) i Jan (brat bliźniak Katarzyny) Jabłońscy. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Karol Kotulewiczw ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2300).
1955-1956, Workuta, Komi ASRR, ZSRR. Więzień łagrów Czesław Wasilewski. Fot. Eugeniusz Cydzik, udostępnił Eugeniusz Cydzik w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
2.10.1947, Kijów, Ukraińska SRR, ZSRR. Rewers fotografii o sygnaturze AHM_PnW_1918_0002_0011: Portret zakochanych. Pamiątka, którą Czesława Parnicka otrzymała od sympatii, Mikołaja. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Czesława Parnicka w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1918).
Lata 50., Pińsk, Białoruska SRR, ZSRR. Barbara Szymańska (z prawej) z koleżanką przed domem. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Barbara Szymańska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0755).
1970, Brzeżany, Ukraińska SRR, ZSRR. Cecylia Kurylco z córką przed swoim domem. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Cecylia Kurylco w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1885).
16.07.1947, Stołpienięta, Białoruska SRR, ZSRR. Henryk Mackiewicz (z prawej) z wujem Edwardem. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Zofia Mackiewicz w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2081).
Ok. 1950, Styrcza, Mołdawska SRR, ZSRR. Portret rodziny w ogrodzie. Od góry od lewej: mąż siostry Karoliny Pietrownej Kotulewicz - Anton Komornicki, brat Ignacy Pietrowicz Kotulewicz, brat Anton Pietrowicz Kotulewicz, mąż siostry Petronelii Pietrownej Kotulewicz – Simon Dobik, po środku od lewej: Jadwiga Pietrowna Gucu (z d. Kotulewicz), siostra Karolina Pietrownej Komornicka (z d. Kotulewicz), matka Emilia Kotulewicz wraz z niemowlęciem - Emilią Antonowną Komornicką, siostra Pietronelia Pietrowna Dobik (z d. Kotulewicz), bratowa Maria Kotulewicz, na dole od lewej: Kazimierz Ignatowicz Kotulewicz, Anna Antonowna Komornicka. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Jadwiga Gucu-Kotulewicz w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2299).
Lata 60., Iwieniec, Białoruska SRR, ZSRR. Rodzina Mikuckich przed domem przy ul. 17 września. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnili Maria i Leonard Mikuccy w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatury nagrań - AHM_PnW_1296, AHM_PnW_1760).
1.05.1960, Iwieniec, Białoruska SRR, ZSRR. Obchody 1 Maja. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Weronika Juchniewicz w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1426).
1957, Białoruska SRR, ZSRR. Henryk Skuriat (1. z lewej) w wojsku. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Henryk Skuriat w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0394).
Lata 50./60., Wilno, Litewska SRR, ZSRR. Ryszard Januszkiewicz, mąż Ludwiki Januszkiewicz z d. Andruszkiewicz) podczas pracy. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Ludwika Januszkiewicz w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2094).
Ok. 1959, Bielce, Mołdawska SRR, ZSRR. Zdjęcie komunijne Anieli Kotulewicz (z prawej) i Pauliny Zajączkowskiej. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Ludmiła Jabłońska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2295).
1955-1957, Workuta, Komi ASRR, ZSRR. Łagiernicy podczas pracy na terenie kopalni. Fot. Eugeniusz Cydzik, udostępnił Eugeniusz Cydzik w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
Brak daty, Gruszewka k/Narowli, Białoruś. Grupa osób w ogrodzie. Fotografia z rodzinnego archiwum Tatiany Malinowskiej. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Tatiana Malinowska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
Lata 60., Tarnopol (?), Ukraińska SRR, ZSRR. Stanisława Dąbrowska z rodzicami, Aleksandrą i Szymonem Dąbrowskimi oraz synem Romanem. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Stanisława Dąbrowska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1515).
1
Poprzednia strona
68
69
70
71
72
73
74
75
76
Następna strona
220
Przekaż zbiory
Z innych archiwów
Nasze zbiory
Nowości w zbiorach
Facebook - dolne menu
Instagram - dolne menu
Twitter-dolne menu
Youtube - dolne kafelki
Ta strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w ustawieniach przeglądarki.
Dowiedz się więcej