Przejdź do menu głównego
Przejdź do treści
Przejdź do wyszukiwarki
Fotokarta
Fotokarta
Wyszukiwarka elasticsearch
szukaj
Zaawansowane
Znajdź ...
Wszystkie te słowa
Dokładnie te słowa
Żadne z tych słów
Przeszukaj
W bazie zdjęć
W dowolnym miejscu strony
Szukaj
Fixed-menu
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Fotokarta
Fotokarta
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Zobacz nas w social media
Słowa kluczowe
Wyniki wyszukiwania tagu:
zwierzęta
Znalezionych wyników:
2197
1975, Szwecja, Polska. Droga. Fot. Romuald Broniarek, zbiory Ośrodka KARTA
1982, Czeladź, Polska. Kopalnia Węgla Kamiennego "Czerwona Gwardia". Fot. Romuald Broniarek, zbiory Ośrodka KARTA
Maj 1967, Warszawa, Polska. Dom Kultury Radzieckiej - dzieci podczas spotkania z Włodzimierzem Pressem (Grigorijem z serialu "Czterej pancerni i pies") oraz psem Szarikiem. Fot. Romuald Broniarek/KARTA
Maj 1958, Piaseczno, woj. Warszawa, Polska. Budowa ulicy, robotnicy układają bruk. Fot. Romuald Broniarek, zbiory Ośrodka KARTA
Luty 1960, Warszawa, Polska. Występy cyrku "Aeros" z Lipska, pokaz konnej woltyżerki. Fot. Romuald Broniarek/KARTA
1973, Czechosłowacja. Po polowaniu na bażanty i zające. Fot. Romuald Broniarek, zbiory Ośrodka KARTA
Czerwiec 1976, Warszawa, Polska. Ogród Zoologiczny, kobieta wyciągająca rękę do gazeli. Fot. Romuald Broniarek/KARTA
Maj 1958, Piaseczno, woj. Warszawa, Polska. Budowa ulicy, robotnicy układają bruk. Fot. Romuald Broniarek, zbiory Ośrodka KARTA
1973, Czechosłowacja. Polowanie na bażanty i zające. Fot. Romuald Broniarek, zbiory Ośrodka KARTA
1971, Białowieża, Polska. Sanie. Fot. Romuald Broniarek, zbiory Ośrodka KARTA
1973, Czechosłowacja. Polowanie na bażanty i zające. Fot. Romuald Broniarek, zbiory Ośrodka KARTA
Luty 1969, brak miejsca, Lubelszczyzna, Polska. Grupa osób jedzie furmanką. Fot. Romuald Broniarek/KARTA
Koniec lat 30., Podberupie, gm. Żejmy, Republika Litewska. Portret kobiety z dzieckiem i koniem. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Izabela Mickiewicz w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1672).
Brak daty, brak miejsca. Mężczyźni na furmance. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią udostępniła Jadwiga Linkiel w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2475).
1921, Republika Litewska. Kobieta na koniu. Helena Michniewicz z d. Pankiewicz, matka Izabeli Mickiewicz. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Izabela Mickiewicz w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1672).
Po 1936, Kazachska SRR, ZSRR. Hala i Stanisław, dzieci siostry pani Rafaeli, Longiny. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Rafaela Wróblewska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0765).
1948, Świr, pow. Miadzioł, Białoruska SRR, ZSRR. Zofia i Henryk Mackiewiczowie w dniu ślubu na dorożce. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Zofia Mackiewicz w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2081).
Lata 40., Pińsk (w latach 1941-1944 pod okupacją niemiecką, od 1945 w Białoruskiej SRR, ZSRR). Albina Smołko z psem. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Albina Smołko w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0753).
Koniec lat 40., Tarnopol, Ukraińska SRR, ZSRR. Stefania Dereń (teściowa Haliny Terleckiej-Dereń) z synem Czesławem (mężem Haliny Terleckiej-Dereń) i psem. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Halina Terlecka-Dereń w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1516).
1938, Podberupie, gm. Żejmy, Republika Litewska. Mężczyzna w końskim zaprzęgu. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Izabela Mickiewicz w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1672).
Ok. 1930, Adampol (Polonezköy), Turcka. Czardak – przez lata jedyny środek komunikacji ze Stambułu do Adampola, skonstruowany przez Czesława Ryżego . W latach 1925-1960 dowoził do wsi turystów Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Lesław Ryży w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2301).
Przed 1939, brak miejsca. Portret rodzeństwa z psem. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Romuald Garliński w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0468).
Brak daty, brak miejsca. Dzieci przed domem. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Halina Mikulska-Kisiel w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2017).
Ok. 1920, Adampol (Polonezköy), Turcja. Grupa mężczyzn na polowaniu. Stoją od lewej: nieznani goście, Janusz Dochoda (w fezie), Czesław Ryży, Józef Minakowski, Marian Dochoda, Józef Ryży, Bolesław Wilkoszewski. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Lesław Ryży w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2301).
Lata 70./80., Litewska SRR, ZSRR. Portret kobiety z wiewiórką. Prawdopodobnie Irena Weronika Jasiulite. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Irena Weronika Jasiulite w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1675).
1
Poprzednia strona
29
30
31
32
33
34
35
36
37
Następna strona
88
Przekaż zbiory
Z innych archiwów
Nasze zbiory
Nowości w zbiorach
Facebook - dolne menu
Instagram - dolne menu
Twitter-dolne menu
Youtube - dolne kafelki
Ta strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w ustawieniach przeglądarki.
Dowiedz się więcej