Przejdź do menu głównego
Przejdź do treści
Przejdź do wyszukiwarki
Fotokarta
Fotokarta
Wyszukiwarka elasticsearch
szukaj
Zaawansowane
Znajdź ...
Wszystkie te słowa
Dokładnie te słowa
Żadne z tych słów
Przeszukaj
W bazie zdjęć
W dowolnym miejscu strony
Szukaj
Fixed-menu
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Fotokarta
Fotokarta
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Zobacz nas w social media
Słowa kluczowe
Wyniki wyszukiwania tagu:
atelier fotograficzne
Znalezionych wyników:
2215
Ok. 1900, Cesarstwo Rosyjskie. Antoni Bryś – ojciec Marii Kasaty. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Maria Kasata w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1305).
1912, Sankt Petersburg, Cesarstwo Rosyjskie. Lucjan Grzybowski (1891-1971) – ojciec Wandy Sosnowskiej jako kadet szkoły rosyjskiej. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Wanda Sosnowska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0803).
Przed 1939, brak miejsca. Portret kobiety. Fotografia z archiwum rodzinnego Zofii Zalewskiej. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Zofia Zalewska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
Przed 1939, Czortków, woj. tarnopolskie, Polska. Portret kobiety i mężczyzny. Fotografia wykonana w zakładzie fotograficznym C. Blitz. Fot. C. Blitz, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Jadwiga Zadorowska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
1938, Iwieniec, woj. nowogródzkie, Polska. Portret Władysława Kota. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Krystyna Wanda Kot w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1761).
21.10.1911, Lida, zabór rosyjski. Rewers odbitki fotograficznej o sygnaturze AHM_PnW_1940_0002_0003a: Portret Bolesława Siemienika, ojca Władysławy Siemienik. Fotografia wykonana w atelier fotograficznym "M. Baroń" w Lidzie. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Władysława Siemienik w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1940).
Przed 1939, brak miejsca. Portret trzech kobiet. 1. z prawej Zofia Czerek (z d. Zwołyńska). Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Janina Szumiłło w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0419).
Pocz. XX w., brak miejsca. Portret Kazimiery Łastowskiej z domu Wajwodzisz, matki Piotra Łastowskiego. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Piotr Łastowski w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_0794).
Lata 30., brak miejsca. Zdjęcie portretowe przyjaciół rodziny Łastowskich. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Piotr Łastowski w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_0794).
Przed 1900, Bausk, Rosja Elżbieta Borowiczówna, córka lekarza Gwidona Borowicza. Fot. sygnatura zakładu "Photographi Wojcenowicza", zbiory Ośrodka KARTA, udostępniła Dorota Cywińska.
Przed 1900, Wilno, Rosja Adela z Warewiczów Ciemnołońska, żona Ludwika Ciemnołońskiego, właściciela majątku Godzie. Fot. zakład "Czyż & Łopatyński", zbiory Ośrodka KARTA, udostępniła Dorota Cywińska.
1912, Witebsk, Rosja. Kazimiera Wojciechowska. Fot. NN, zbiory Ośrodka KARTA, kolekcję Eugeniusza Wilczyńskiego udostępniła Marta Simon.
Przed 1914, Wilno, Rosja. Siostra Konstantego Wilczyńskiego. Fot. NN, zbiory Ośrodka KARTA, kolekcję Eugeniusza Wilczyńskiego udostępniła Marta Simon.
Przed 1914, Połock, Rosja. Siostra Konstantego Wilczyńskiego. Fot. NN, zbiory Ośrodka KARTA, kolekcję Eugeniusza Wilczyńskiego udostępniła Marta Simon.
Przed 1914, Połock, Rosja. Siostra Konstantego Wilczyńskiego. Fot. NN, zbiory Ośrodka KARTA, kolekcję Eugeniusza Wilczyńskiego udostępniła Marta Simon.
Ok. 1897, Witebsk, Rosja. Kazimiera Wojciechowska, ur. 1895. Fot. NN, zbiory Ośrodka KARTA, kolekcję Eugeniusza Wilczyńskiego udostępniła Marta Simon.
1907, Wilno, Rosja. Stefania Jackiewicz, córka Zofii i Antoniego Jackiewiczów. Fot. NN, zbiory Ośrodka KARTA, udostępniła Aldona Nikoniuk.
Brak daty, Chersoń, Rosja. Antoni Jackiewicz z żoną Zofią z Taraszkiewiczów. Fot. NN, zbiory Ośrodka KARTA, udostępniła Aldona Nikoniuk.
Ok.1900, Petersburg, Rosja. Portret młodej kobiety w ciemnym stroju podróżnym. Fot. A. Lorens, zbiory Ośrodka KARTA, kolekcję rodziny Petrulewiczów przekazały Halszka i Wanda Żuromskie
Ok.1900, Warszawa. Portret młodej kobiety z parasolką. Fot. atelier fotograficzne "Apoloniusz" przy ulicy Leszno 24 w Warszawie, zbiory Ośrodka KARTA, kolekcję rodziny Petrulewiczów przekazały Halszka i Wanda Żuromskie
1939-1941, Kozienice, Polska. Cywia Lipman z opaską z Gwiazdą Dawida na rękawie płaszcza, w 2004 mieszkała w Miami. Zdjęcie wykonane w atelier fotograficznym żydowskiego fotografa Chaima Bernemana. Przed wojną zakład mieścił się w Kozienicach na rogu ulic Warszawskiej i Maciejowickiej, przed wybuchem wojny albo już w czasie niemieckiej okupacji został przeniesiony na ulicę Lubelską 13. Cała kolekcja jest datowana na okres od drugiej połowy lat 30-tych do roku 1941, kiedy Chaim Berneman wraz z rodziną został zesłany do obozu pracy w Wolanowie. Berneman zmarł po ucieczce z obozu. Fot. Chaim Berneman (Chaim Berman), zbiory Ośrodka KARTA
Druga połowa lat 30. do 1941, Kozienice, Polska. Portret młodego mężczyzny w marynarce, jasnej koszuli i krawacie. Zdjęcie wykonane w atelier fotograficznym żydowskiego fotografa Chaima Bernemana. Przed wojną zakład mieścił się w Kozienicach na rogu ulic Warszawskiej i Maciejowickiej, przed wybuchem wojny albo już w czasie niemieckiej okupacji został przeniesiony na ulicę Lubelską 13. Cała kolekcja jest datowana na okres od drugiej połowy lat 30-tych do roku 1941, kiedy Chaim Berneman wraz z rodziną został zesłany do obozu pracy w Wolanowie. Berneman zmarł po ucieczce z obozu. Fot. Chaim Berneman (Chaim Berman), zbiory Ośrodka KARTA
1939-1941, Kozienice, Polska. Portret mężczyzny. Zdjęcie wykonane w atelier fotograficznym żydowskiego fotografa Chaima Bernemana. Przed wojną zakład mieścił się w Kozienicach na rogu ulic Warszawskiej i Maciejowickiej, przed wybuchem wojny albo już w czasie niemieckiej okupacji został przeniesiony na ulicę Lubelską 13. Cała kolekcja jest datowana na okres od drugiej połowy lat 30-tych do roku 1941, kiedy Chaim Berneman wraz z rodziną został zesłany do obozu pracy w Wolanowie. Berneman zmarł po ucieczce z obozu. Fot. Chaim Berneman (Chaim Berman), zbiory Ośrodka KARTA
1939-1941, Kozienice, Polska. Portret chłopca. Zdjęcie wykonane w atelier fotograficznym żydowskiego fotografa Chaima Bernemana. Przed wojną zakład mieścił się w Kozienicach na rogu ulic Warszawskiej i Maciejowickiej, przed wybuchem wojny albo już w czasie niemieckiej okupacji został przeniesiony na ulicę Lubelską 13. Cała kolekcja jest datowana na okres od drugiej połowy lat 30-tych do roku 1941, kiedy Chaim Berneman wraz z rodziną został zesłany do obozu pracy w Wolanowie. Berneman zmarł po ucieczce z obozu. Fot. Chaim Berneman (Chaim Berman), zbiory Ośrodka KARTA
Druga połowa lat 30. do 1941, Kozienice, Polska. Portret chłopca w ciemnym ubraniu. Zdjęcie wykonane w atelier fotograficznym żydowskiego fotografa Chaima Bernemana. Przed wojną zakład mieścił się w Kozienicach na rogu ulic Warszawskiej i Maciejowickiej, przed wybuchem wojny albo już w czasie niemieckiej okupacji został przeniesiony na ulicę Lubelską 13. Cała kolekcja jest datowana na okres od drugiej połowy lat 30-tych do roku 1941, kiedy Chaim Berneman wraz z rodziną został zesłany do obozu pracy w Wolanowie. Berneman zmarł po ucieczce z obozu. Fot. Chaim Berneman (Chaim Berman), zbiory Ośrodka KARTA
1
Poprzednia strona
54
55
56
57
58
59
60
61
62
Następna strona
89
Przekaż zbiory
Z innych archiwów
Nasze zbiory
Nowości w zbiorach
Facebook - dolne menu
Instagram - dolne menu
Twitter-dolne menu
Youtube - dolne kafelki
Ta strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w ustawieniach przeglądarki.
Dowiedz się więcej