Przejdź do menu głównego
Przejdź do treści
Przejdź do wyszukiwarki
Fotokarta
Fotokarta
Wyszukiwarka elasticsearch
szukaj
Zaawansowane
Znajdź ...
Wszystkie te słowa
Dokładnie te słowa
Żadne z tych słów
Przeszukaj
W bazie zdjęć
W dowolnym miejscu strony
Szukaj
Fixed-menu
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Fotokarta
Fotokarta
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Zobacz nas w social media
Słowa kluczowe
Wyniki wyszukiwania tagu:
atelier fotograficzne
Znalezionych wyników:
2215
Brak daty, brak miejsca. Mężczyźni, m.in. Alfred Glaser. Fot. zbiory Ośrodka KARTA, Pogotowie Archiwalne [PA_06], udostępnił Mirosław Glaser
1919, Kielce, Polska. Wincenty Strumiński, dziadek Joanny Bernasińskiej i Bożeny Laskiewicz, żołnierz Legionów Polskich w czasie I wojny światowej. Fot. K Gringrass, zbiory Joanny i Jacka Bernasińskich oraz Bożeny Laskiewicz, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
1915, Kraków. Stanisława Strumińska, z domu Satara - babcia Joanny Bernasińskiej i Bożeny Laskiewicz. Fot. Franciszek Kryjak, zbiory Joanny i Jacka Bernasińskich oraz Bożeny Laskiewicz, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
1934, Kraków, Polska. Portret Władysławy Strumińskiej, matki Joanny Bernasińskiej i Bożeny Laskiewicz. Fot. Józef Antoni Kuczyński, zbiory Joanny i Jacka Bernasińskich oraz Bożeny Laskiewicz, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
Czerwiec 1915, Kraków. Stanisława Strumińska z domu Satara z dziećmi Władysławą, Marianem i Tadeuszem oraz nianią. Fot. NN, zbiory Joanny i Jacka Bernasińskich oraz Bożeny Laskiewicz, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
1922, Lwów, Polska. Dziadkowie i matka Jacka Bernasińskiego - Wisława Darłak. Fot. NN, zbiory Joanny i Jacka Bernasińskich, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
1916, woj. poznańskie. Kazimiera Stachowska, babka Andrzeja Boruckiego. Fot. NN, zbiory Andrzeja Boruckiego, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
Ok.1906, Poznań, Prowincja Poznańska, Cesarstwo Niemieckie. Bracia Boruccy: Czesław, Józefat, Wiktor. Fot. Alois Sikorski, zbiory Andrzeja Boruckiego, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
Ok. 1900, brak miejsca. Matka Antoniego Zaremby, ojca Zofii Rity Zaremby. Fot. NN, zbiory Zofii Rity Zaremby, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
Lata 30., brak miejsca. Wanda Zaremba, matka Zofii Rity Zaremby. Fot. NN, zbiory Zofii Rity Zaremby, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
Przed 1913, Warszawa, Cesarstwo Rosyjskie. Włodzimierz Olizar, dziadek Michała Olizara. Żył w latach 1870-1913. Pochowany w rodzinnym grobie w Korostyszewie. Fot. Leonhard Kowalski, zbiory Michała Olizara, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
Początek XX wieku, Warszawa, Cesarstwo Rosyjskie. Urszula Andrychiewicz (po mężu Olizar), babcia Michała Olizara. Fot. Leonhard Kowalski, zbiory Michała Olizara, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
Ok.1910, Żytomierz, gubernia wołyńska, Cesarstwo Rosyjskie. Bohdan (ojciec Michała Olizara), Celina oraz Krystyna (w środku) Olizar. Fot. C. Korycki, zbiory Michała Olizara, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
Ok.1910, Żytomierz, gubernia wołyńska, Cesarstwo Rosyjskie, Rodzeństwo Bohdan (ojciec Michała Olizara), Celina oraz Krystyna Olizar (od lewej). Fot. C. Korycki, zbiory Michała Olizara, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
Ok.1911, Żytomierz, gubernia wołyńska, Cesarstwo Rosyjskie. Marcela Odrowąż-Pieniążek z wnukami: Bohdanem (ojcem Michała Olizara), Krystyną, Celiną (na dole) i Władysławem (w środku) Olizar. Fot. C. Korycki, zbiory Michała Olizara, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
Początek XX wieku, brak miejsca. Urszula Andrychiewicz (po mężu Olizar), babcia Michała Olizara. Fot. Leonhard Kowalski, zbiory Michała Olizara, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
Początek XX w., Stanisławów, Polska pod zaborem austriackim. Anna Golis, z domu Styczeń, babcia Leszka Kota. Fot. NN, zbiory Leszka Kota, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
1934, Sosnowiec, Polska. Koleżanka Wiktorii Konop, matki Ryszarda Konopa. Fot. NN, zbiory Ryszarda Konopa, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
Lata 20., Polska. Fotografia pamiątkowa z pierwszej komunii świętej. Fot. NN, zbiory Ryszarda Konopa, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
1937, Sosnowiec, Polska. Fotografia ślubna Stefana i Wiktorii Konop, z domu Marzec. Fot. NN, zbiory Ryszarda Konopa, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
Ok.1900, Warszawa, Polska. Siostry Bolesława, Anna i Henryka Zienkowiczówny w strojach marynarskich. Na dole zdjęcia widoczna jest sygnatura Zakładu Fotograficznego. Fot. St. Bogacki, Krakowskie Przedmieście 7, Warszawa, Fundacja Ośrodka KARTA.
Przed 1939, brak miejsca. Gimnastyczka. Fot. NN, zbiory Ośrodka KARTA, kolekcja Jana Żalińskiego [AW III/144]
1914-1915, Bautsch, Austro-Węgry. Władysław Gawlik w mundurze armii austro-węgierskiej. Fot. NN, udostępnili Barbara i Jan Pawłowscy, zbiory Ośrodka KARTA
Ok. 1910, Nowy Sącz, Polska pod zaborem austriackim. Siedzi Maria Gawlik (z domu Król), stoją jej córki (w środku Anna), z prawej siostra - Kunegunda. Fot. Józef Zacharski, udostępnili Barbara i Jan Pawłowscy, zbiory Ośrodka KARTA
Lata 30., Polska. Janina (z domu Juchniewicz) i Bernard Harmuszko z dziećmi (od lewej): Jadwigą, Dionizym i Ireną. Fot. NN, udostępniła Irena Godyń, zbiory Ośrodka KARTA
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Następna strona
89
Przekaż zbiory
Z innych archiwów
Nasze zbiory
Nowości w zbiorach
Facebook - dolne menu
Instagram - dolne menu
Twitter-dolne menu
Youtube - dolne kafelki
Ta strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w ustawieniach przeglądarki.
Dowiedz się więcej