Przejdź do menu głównego
Przejdź do treści
Przejdź do wyszukiwarki
Fotokarta
Fotokarta
Wyszukiwarka elasticsearch
szukaj
Zaawansowane
Znajdź ...
Wszystkie te słowa
Dokładnie te słowa
Żadne z tych słów
Przeszukaj
W bazie zdjęć
W dowolnym miejscu strony
Szukaj
Fixed-menu
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Fotokarta
Fotokarta
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Zobacz nas w social media
Słowa kluczowe
Wyniki wyszukiwania tagu:
dwudziestolecie międzywojenne
Znalezionych wyników:
8716
25.09.1934, Drohobycz, woj. lwowskie, Polska. Rodzice z pięcioma córkami. Zdjęcie ze zbiorów Czesława Bujkiewicza. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Czesław Bujkiewicz w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_249).
1937, Wilno, Polska. Zdjęcie klasowe uczniów 7. klasy szkoły powszechnej w Wilnie pod Ostrą Bramą. Regina Syryca z domu Dalecka stoi w białej bluzce 5. od lewej w 2. rzędzie. Fotografia wykonana w zakładzie fotograficznym "J. Kaczyński". Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Regina Syryca w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0811).
1920-1939, Pińsk, woj. poleskie, Polska. Widok od strony Piny. W tle kolegium i kościół oo. Jezuitów. Kolekcja Zenona Smołko. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Albina Smołko w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0753).
Lata 30., Brześć, woj. poleskie, Polska. Legitymacja 82 Syberyjskiego Pułku Strzelców im. Tadeusza Kościuszki należąca do Ireny Samoszuk z domu Brzezina. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Maria Magalińska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2097).
Ok. 1925, brak miejsca. Józefa Kurian, ciotka Bronisławy Gniećko z domu Posadzkiej. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Bronisława Gniećko w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0739).
1932, Lwów, Polska. Rodzice Krystyny Rudej (z d. Fugińskiej). Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Krystyna Ruda w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0513).
Przed 1939, Spała, woj. warszawskie, Polska. Widok z góry na letnią rezydencję Prezydenta RP w Spale. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Jerzy Maracz w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1469).
Lata 20., brak miejsca. Portret dwóch mężczyzn. Fotografia z archiwum rodzinnego Stanisława Baraniuka. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Stanisław Baraniuk w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2494).
Przed 1939, Zaleszczyki, woj. tarnopolskie, Polska. Przystań kajakowa przy Plaży Słonecznej w Zaleszczykach. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Marii Podolińskiej-Wójt w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1048).
Lata 30., Spała, woj. warszawskie, Polska. Obchody uroczystości Bożego Ciała w Spale. Na fotografii widoczni są: główny celebrans uroczystości ks. prałat Jan Humpola (2. z lewej) i prezydent RP Ignacy Mościcki (na klęczniku). Fot. Tadeusz Szelengowski, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Jerzy Maracz w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1469).
Ok. 1930, Adampol (Polonezköy), Turcja. Grupa mężczyzn na polowaniu. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Lesław Ryży w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2301).
1925-1934, Słonim, woj. nowogródzkie, Polska. Mapa Pojezierza Wileńsko-Mińskiego. Szkolny rysunek Nadziei Danik z kolekcji Heleny Pietrakowej. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Helena Pietrakowa w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1960).
15.09.1934, Zdołbunów, woj. wołyńskie, Polska. Kolejarze. Ojciec Ireny Horoszko stoi 5. z prawej. U dołu napis "10-cio km. wymarsz K.P.W. ogniska Zdołbunów dn. 15.IX.34". Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Irena Horoszko w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2007).
Lata 30., brak miejsca. Zdjęcie rodzinne przed domem. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Halina Mikulska-Kisiel w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2017).
Lata 30., prawdopodobnie Wilno, Polska. Kobieta z dwoma mężczyznami na ulicy. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Janina Pawłowska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2056).
Sierpień 1932, Zaleszczyki, woj. tarnopolskie, Polska. Siostry Zappe (od prawej: Barbara, Aleksandra, Jadwiga) z opienkunką Janiną Maksymiak. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniły Irena i Jadwiga Zappe w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0493).
Początek lat 30., Worochta, Polska. Rodzina Stefanii Turkiewicz na tle domu rodzinnego. Danuta Turkiewicz w sukience w kwiatki stoi w dolnym rzędzie 2. z prawej. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Danuta Turkiewicz w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1514).
29.07.1933, Łuck, woj. wołyńksie, Polska. Pierwszy wypis aktu notarialnego dotyczącego zakupu przez Dymitra Bobrowa (teścia Jadwigi Bobrowej) działki w Łucku (strona 6 z 7). Zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Jadwiga Bobrowa w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1468).
Przed 1939, brak miejsca. Portret kobiety. Fotografia ze zbiorów Anny Bernackiej. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Anna Bernacka w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2027).
Lata 20., Raj, woj. tarnopolskie, Polska. Fotografia ślubna Teodora Jaremy, wujka Teresy Luszniak, który był lokajem w majątku hrabiego Jakuba Potockiego w Raju. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Teresa Luszniak w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1881).
Przed 1939, brak miejsca. Portret mężczyzny, prawdopodobnie dziadka Stanisławy Dąbrowskiej, Michała Krupatnickiego. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Stanisława Dąbrowska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1515).
Lata 30., brak miejsca. Portret kobiety, prawdopodobnie matki Janiny Pawłowskiej. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Janina Pawłowska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2056).
1.07.1923, Baranowicze, Polska. Pokwitowanie kosztów transportu osób i bagażu dla Anzelma Iwaszkiewicza wystawione przez Etap Urzędu Emigracyjnego w Baranowiczach. Pieczęć Urzędu. Zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Anzelm Iwaszkiewicz w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
Lata 20., Słonim, woj. nowogródzkie, Polska. Aleksander Brancewicz, ojciec Leokadii Woronko z córką Zofią. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Leokadia Woronko w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1941).
Lata 30., Słonim, woj. nowogródzkie, Polska. Ludwik Harkawy (po lewej) i Konstancja Harkawy z domu Nadziejewska (po prawej), rodzice Stefanii Charczenko wraz z Marią Nadziejewską (pośrodku) na ul. Poniatowskiego (ob. Puszkina). Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Stefania Charczenko w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1936).
1
Poprzednia strona
247
248
249
250
251
252
253
254
255
Następna strona
349
Przekaż zbiory
Z innych archiwów
Nasze zbiory
Nowości w zbiorach
Facebook - dolne menu
Instagram - dolne menu
Twitter-dolne menu
Youtube - dolne kafelki
Ta strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w ustawieniach przeglądarki.
Dowiedz się więcej