Przejdź do menu głównego
Przejdź do treści
Przejdź do wyszukiwarki
Fotokarta
Fotokarta
Wyszukiwarka elasticsearch
szukaj
Zaawansowane
Znajdź ...
Wszystkie te słowa
Dokładnie te słowa
Żadne z tych słów
Przeszukaj
W bazie zdjęć
W dowolnym miejscu strony
Szukaj
Fixed-menu
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Fotokarta
Fotokarta
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Zobacz nas w social media
Słowa kluczowe
Wyniki wyszukiwania tagu:
dwudziestolecie międzywojenne
Znalezionych wyników:
8716
1936 (?), Rawicz, Polska. Major Józef Kramczyński z 55 Pułku Piechoty. Fot. NN, zbiory Krzysztofa Barbarskiego, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
Lipiec 1922, Płock, Polska. Maria z Jezierskich i Władysław Barbarscy z synem Januszem Wincentym. Fot. Sylwin Przybojewski, zbiory Krzysztofa Barbarskiego, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
Lata 30., Warszawa, Polska. Maria z Jezierskich Barbarska. Fot. NN, zbiory Krzysztofa Barbarskiego, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
1932, Warszawa, Polska. Janusz Wincenty Barbarski. Fot. NN, zbiory Krzysztofa Barbarskiego, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
1937, Polska. Janusz Wincenty Barbarski, w 1937 roku maturzysta Gimnazjum Przyrodniczo-Matematycznego Kazimierza Nawrockiego w Warszawie. Fot. NN, zbiory Krzysztofa Barbarskiego, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
Wiosna 1938, Warszawa, Polska. Z lewej Janusz Wincenty Barbarski, uczeń Szkoły Podchorążych Broni Pancernej w Modlinie. Fot. NN, zbiory Krzysztofa Barbarskiego, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
1918-1939, Lwów, Polska. Inżynier Łukomski. Fot. NN, zbiory Ośrodka KARTA, udostępnił Jurij Karpenczuk
Lata 30., Krasnostawce, woj. stanisławowskie, Polska. Rodzina na ganku przed domem. Fot. Stanisław Bober, zbiory Ośrodka KARTA
Przed 1939, prawdopodobnie Czarnohora, Polska. Portret Hucułki. Fot. NN, zbiory Ośrodka KARTA
Przed 1939, Czarnohora, Polska. Widok na Czarnohorę z Bystrzycy. Fot. NN, zbiory Ośrodka KARTA
Przed 1939, Jamna, woj. stanisławowskie, Polska. Hucułki przed cerkwią. Fot. NN, zbiory Ośrodka KARTA
Przed 1939, prawdopodobnie Czarnohora, Polska. Hucułki składają dary na grobie. Fot. NN, zbiory Ośrodka KARTA
Przed 1939, prawdopodobnie Czarnohora, Polska. Spływ Czeremoszem. Fot. NN, zbiory Ośrodka KARTA
Przed 1939, prawdopodobnie Czarnohora, Polska. Dzieci huculskie. Fot. NN, zbiory Ośrodka KARTA
Przed 1939, Kołomyja, woj. stanisławowskie, Polska. Kaplica w szkole ss. urszulanek. Fot. NN, zbiory Ośrodka KARTA
Przed 1939, Kołomyja, woj. stanisławowskie, Polska. Uczennice gimnazjum ss. urszulanek podczas gry w tenisa. Fot. NN, zbiory Ośrodka KARTA
Lata 20-te lub lata 30-te, Warszawa, Polska. Zawodnik przed startem w motocyklowym wyścigu torowym na torze na Dynasach. W tle widać reklamę proszku do prania: "Radion sam pierze!" Fot. NN, zbiory Ośrodka Karta, udostępniło Warszawskie Towarzystwo Cyklistów (WTC).
Lata 20-te lub lata 30-te, Polska. Kolarz i działacze Warszawskiego Towarzystwa Cyklistów. Fot. NN, zbiory Ośrodka Karta, udostępniło Warszawskie Towarzystwo Cyklistów (WTC).
1939, brak miejsca. Kolarze na trasie Wyścigu do Morza Polskiego. Fot. NN, zbiory Ośrodka Karta, udostępniło Warszawskie Towarzystwo Cyklistów (WTC).
1930, Warszawa, Polska. Mężczyzna pozuje do zdjęcia na Dynasach. Za jego plecami siedziba WTC i budynek rotundy, dawnej Panoramy . Fot. NN, zbiory Ośrodka Karta, udostępniło Warszawskie Towarzystwo Cyklistów (WTC).
1932, Polska. Zawodnicy i kibice na trasie wyścigu kolarskiego zorganizowanego przez WTC. Fot. NN, zbiory Ośrodka Karta, udostępniło Warszawskie Towarzystwo Cyklistów (WTC)
1932, Polska. Sanitariusze opatrujący zawodnika w punkcie medycznym podczas wyścigu organizowanego przez WTC. Fot. NN, zbiory Ośrodka Karta, udostępniło Warszawskie Towarzystwo Cyklistów (WTC)
Lata 20-te, Warszawa, Polska. Motocykliści Włoch Carlo Vertua i Polak Henryk Choiński. Pojedynki tych dwóch zawodników gromadziły na Dynasach tłumy widzów. Na zdjęciu z lewej Vertua w bluzie z napisem "Frera" i kasku, po prawej w skórzanej kurtce Choiński. Fot. NN, zbiory Ośrodka Karta, udostępniło Warszawskie Towarzystwo Cyklistów (WTC).
1924, Warszawa, Polska. Drużyna Mistrzów Polski z roku 1924, od lewej: Franciszek Szymczyk, Józef Lange, Stanisław Podgórski, Józef Oksiutycz na torze kolarskim Warszawskiego Towarzystwa Cyklistów na Dynasach. W tle reklamy : "Underwood", "Mydło". Fot. NN, zbiory Ośrodka Karta, udostępniło Warszawskie Towarzystwo Cyklistów (WTC).
1933, Polska. Członkowie Warszawskiego Towarzystwa Cyklistów (od lewej): Wacław Starzyński, Eugeniusz Targoński, Leonard Bober, Eugeniusz Michalak, Zieliński, Bolesław Napierała. Fot. NN, zbiory Ośrodka Karta, udostępniło Warszawskie Towarzystwo Cyklistów (WTC).
1
Poprzednia strona
285
286
287
288
289
290
291
292
293
Następna strona
349
Przekaż zbiory
Z innych archiwów
Nasze zbiory
Nowości w zbiorach
Facebook - dolne menu
Instagram - dolne menu
Twitter-dolne menu
Youtube - dolne kafelki
Ta strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w ustawieniach przeglądarki.
Dowiedz się więcej