Przejdź do menu głównego
Przejdź do treści
Przejdź do wyszukiwarki
Fotokarta
Fotokarta
Wyszukiwarka elasticsearch
szukaj
Zaawansowane
Znajdź ...
Wszystkie te słowa
Dokładnie te słowa
Żadne z tych słów
Przeszukaj
W bazie zdjęć
W dowolnym miejscu strony
Szukaj
Fixed-menu
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Fotokarta
Fotokarta
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Zobacz nas w social media
Słowa kluczowe
Wyniki wyszukiwania tagu:
dwudziestolecie międzywojenne
Znalezionych wyników:
8716
Lata 30., Tarnopol, Polska. Znajome Stefanii Dereń, teściowej Haliny Terleckiej-Dereń, na spacerze na ulicy Mickiewicza. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Halina Terlecka-Dereń w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1516).
Ok. 1935, Iwieniec, woj. nowogródzkie, Polska. Portret rodzeństwa. Od lewej: Stanisława Rudowicz, Zofia Rudowicz, Józef Rudowicz. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Halina Rudowicz - Alanciewa w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1295).
Przed 1939, Zaleszczyki, woj. tarnopolskie, Polska. Na Plaży Cienistej nad Dniestrem. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Marii Podolińskiej-Wójt w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1048).
1925, brak miejsca. Rewers fotografii o sygnaturze AHM_PnW_0819_0002_0014a: Rodzina Ługińskich, w 2. rzędzie Jadwiga, matka Kazimierza Rudzita. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Kazimierz Rudzit w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0819).
1925, Ostróg, woj. wołyńskie, Polska. Dowód osobisty Wincentego Karpińskiego, dziadka Jadwigi Bobrowej (strona 1/6). Zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Jadwiga Bobrowa w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1468).
Przed 1939, brak miejsca. Zdjęcie grupowe harcerzy. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Janina Leszczyńska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1764).
Przed 1939, brak miejsca. Zdjęcie rodzinne przed domem. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Felicja Błaszkiewicz w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1447).
Przed 1939, Republika Łotewska. Portret dwóch mężczyzn z grupy teatralnej. Fotografia z rodzinnego archiwum Bogumiły Dmuchowskiej (z d. Wróblewskiej). Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Bogumiła Dmuchowska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0801).
Przed 1939, wieś Tartak, gmina Worniany, woj. wileńskie, Polska. Rodzice Genowefy Pozlewicz z dziećmi przed domem. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Genowefa Pozlewicz w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1934).
Lata 30., Wołkowysk, woj. białostockie, Polska. Dworzec kolejowy w Wołkowysku. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Maria Prońko w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1939).
Lata 20., brak miejsca. Maria i Stanisław Terleccy (rodzice Haliny Terleckiej-Dereń). Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Halina Terlecka-Dereń w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1516).
Przed 1939, brak miejsca. Koncert orkiestry Wojska Polskiego II RP. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Elwira Miegórska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1300).
Przed 1939, Republika Łotewska. Rodzina Natalii Czaman z domu Erastowej, żony Stanisława Czamana. Od prawej: Natalia i Stanisław Czaman, pierwszy od lewej Aleksander Erastow, ojciec Natalii, najwyższa po środku Zinajda Erastow, matka Natalii, dziewczynka z kokardą na głowie - Eugenia, córka Natalii i Stanisława Czamanów. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Stanisław Czaman w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1155).
Przed 1921, Pińsk, woj. poleskie, Polska. Kościół katedralny. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Ludwika Pawlak w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0913).
1932, Kraków, Polska. Fragment "Posłańca Serca Jezusowego", najstarszego miesięcznika katolickiego w Polsce. Zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Władysław Uchnalewicz w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1922).
Początek lat 20., brak miejsca. Portret kobiety w kapeluszu, prawdopodobnie babci Marii Magalińskiej z domu Samoszuk. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Maria Magalińska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2097).
1925-1934, Słonim, woj. nowogródzkie, Polska. Mapa. Szkolny rysunek Nadziei Danik z kolekcji Heleny Pietrakowej. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Helena Pietrakowa w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1960).
3.11.1934, Łyntupy, pow. święciański, Polska. Dowód osobisty Bronisławy Kopel. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Czesław Żótkiewicz w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0943).
Przed 1939, brak miejsca. Zdjęcie rodzinne pochodzące ze zbiorów Anny Bogowicz. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Anna Bogowicz w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1399).
Przed 1939, Spała, woj. warszawskie, Polska. Zdjęcie pamiątkowe ze spalskim żubrem. W tle widoczna jest letnia rezydencja Prezydenta RP. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Jerzy Maracz w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1469).
Przed 1930, brak miejsca. Józef Hryniewicz (1878-1930), ojciec Władysławy Zasztoft (z d. Hryniewicz). Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Władysława Zasztoft w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0350).
Przed 1939, Czortków, woj. tarnopolskie, Polska. Portret dziewczynki przystępującej do I Komunii Świętej. Fotografia wykonana w zakładzie fotograficznym "Adela". Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Jadwiga Zadorowska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
11.06.1934, Krasław, Republika Łotewska. Ministerstwo Oświaty, Główny Zarząd Szkół Mniejszości Narodowych, Polski Zarząd Oświatowy. Miejska Polska Szkoła Podstawowa. Świadectwo ukończenia szkoły podstawowej przez Walerię Gałązkę - siostrę Henryka Gałązki. Strona 3. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Henryk Gałązka w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_870).
Przed 1939, brak miejsca. Portret mężczyzny. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Czesława Chłopek w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_321).
1938, Lwów, Polska. Portret Jadwigi Zappe. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniły Irena i Jadwiga Zappe w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0493).
1
Poprzednia strona
282
283
284
285
286
287
288
289
290
Następna strona
349
Przekaż zbiory
Z innych archiwów
Nasze zbiory
Nowości w zbiorach
Facebook - dolne menu
Instagram - dolne menu
Twitter-dolne menu
Youtube - dolne kafelki
Ta strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w ustawieniach przeglądarki.
Dowiedz się więcej