Przejdź do menu głównego
Przejdź do treści
Przejdź do wyszukiwarki
Fotokarta
Fotokarta
Wyszukiwarka elasticsearch
szukaj
Zaawansowane
Znajdź ...
Wszystkie te słowa
Dokładnie te słowa
Żadne z tych słów
Przeszukaj
W bazie zdjęć
W dowolnym miejscu strony
W bazie zdjęć
Szukaj
Fixed-menu
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Fotokarta
Fotokarta
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Zobacz nas w social media
Słowa kluczowe
Wyniki wyszukiwania tagu:
dzieci
Znalezionych wyników:
7921
lata 20., Misiones, Argentyna Oryginalny podpis: „Typowe anchois kreolów”. Fot. NN, zespół nr 19 "Stanisław Pyzik", zbiory Biblioteki Polskiej im. Ignacego Domeyki (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko)
1960, Comodoro Rivadavia, prowincja Chubut, Argentyna. Daniel Zacharko (w środku) z kolegami w drodze do szkoły. Fot. NN, zbiory Adeli Kozlowski i Eugeniusza Zacharko, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie.
Lata 30., Comodoro Rivadavia, prowincja Chubut, Argentyna. Marianna Koprowski (druga z prawej) - babcia Enrique Koprowskiego, Stefan Koprowski (pierwszy z prawej) - dziadek Enrique Koprowskiego. Rodzeństwo Jan Józef Koprowski (pierwszy z prawej), Eugenia Koprowski (stoi) i Janina Koprowski (pierwsza z lewej). Fot. NN, zbiory Enrique Koprowskiego, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie.
Lata 60., San Justo, prowincja Buenos Aires, Argentyna. Jadwiga (po lewej) i Maria Micewicz (z przodu) w czasie akademii w Domu Polskim. Fot. NN, zbiory Marii Kramarz, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie.
Brak daty, brak miejsca. Fotografia rodzinna. Fot. NN, kolekcja Zofii i Alojzego Brudzińskich, zbiory Archiwum Ojców Franciszkanów w Polskiej Misji Katolickiej w Martin Coronado, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie
Ok. 1916, Warszawa, Królestwo Polskie. Irena Gąska. Fot. NN, zbiory Reginy Gaski, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie.
1966-1970, Buenos Aires, Argentyna. Działaczami polonijni na spotkaniu z prezydentem Argentyny generałem Juanem Carlosem Ongania. Fot. NN, zespół nr 19 "Stanisław Pyzik", zbiory Biblioteki Polskiej im. Ignacego Domeyki (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko)
Lata 50., Burzaco, Argentyna. Wychowankowie na tle szkoły powszechnej. Fot. NN, zbiory Polskiej Macierzy Szkolnej, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie Lata 50., Fot. NN, zbiory Polskiej Macierzy Szkolnej, kopie cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie
Lata 40., Comodoro Rivadavia, prowincja Chubut, Argentyna. Rodzina Kozłowskich. NN, zbiory Adeli Kozlowski i Eugeniusza Zacharko, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie.
Lata 20., Polska. Małżeństwo Goldberg z dziećmi - krewni rodziny Gąska. Fot. NN, zbiory Reginy Gaski, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie.
Lata 30., Argentyna. Dzieci w szkole polskiej. Fot. NN, zbiory Biblioteki Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko)
31.10.1938, Berisso, prowincja Buenos Aires, Argentyna. Przedstawienie z okazji Narodowego Dnia Oszczędności. Fot. NN, zbiory Biblioteki Polskiej im. Ignacego Domeyki (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko)
Lata 40., Comodoro Rivadavia, prowincja Chubut, Argentyna. Adela Kozłowski (druga z lewej) z matką Anastazją Kozłowski (pierwsza z lewej). Fot. NN, zbiory Adeli Kozlowski i Eugeniusza Zacharko, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie.
Lata 40., Europa. Dziecko w wózku. Fotografia wykonana przez Marię Świeczewską lub jej męża Karola. Oboje po wojnie wyemigrowali do Argentyny. Małżeństwo przyjaźniło się z pisarzem Witoldem Gombrowiczem. Fot. NN, kolekcja Marii Świeczewskiej-Wańke, zbiory Biblioteki Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko), reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie
Lata 30., Kilometro 3, Comodoro Rivadavia, prowincja Chubut, Argentyna. Rodzinne spotkanie. Na zdjęciu m.in. Janina Koprowski (pierwsza z lewej), Marianna Koprowski (trzecia z lewej). Fot. NN, zbiory Enrique Koprowskiego, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie.
1956, Buenos Aires, Argentyna Demonstracja argentyńskiej Polonii zorganizowana w odpowiedzi na wydarzenia związane z Poznańskim Czerwcem 1956. Fot. Alvi, zbiory Biblioteki Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko)
Lata 70., Apostoles, Misiones, Argentyna. Franciszek Dobosz (w środku) w otoczeniu rodziny. Fot. NN, zbiory Angela Dobosza, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie
1959, Comodoro Rivadavia, prowincja Chubut, Argentyna. Jan Józef Koprowski (za kierownicą), Luiz Majcher (na masce samochodu). Fot. NN, zbiory Enrique Koprowskiego, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie.
Po 1945, brak miejsca. Chłopiec nad morzem. Fotografia wykonana przez Marię Świeczewską lub jej męża Karola. Oboje po wojnie wyemigrowali do Argentyny. Małżeństwo przyjaźniło się z pisarzem Witoldem Gombrowiczem. Fot. NN, kolekcja Marii Świeczewskiej-Wańke, zbiory Biblioteki Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko), reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie
Lata 60., El Alcazar, prowincja Misiones, Argentyna. Stefan Szymula z synem Benicio przy szkielecie swojego nowego domu. Przed wojną pracował w Powiatowym Zarządzie Drogowym w Buczaczu, po 1939 ukrywał się. Aresztowany po nieudanej ucieczce do Rumunii, osadzony w więzieniu w Czortkowie, później w Starobielsku. Skazany na 5 lat obozu, zesłany w styczniu 1941 roku na Syberię. Dostał się do Armii Andersa, z którą został ewakuowany do Iranu. Przeszedł z nią cały szlak bliskowschodni. W Palestynie ukończył Szkołę Podchorążych Piechoty Rezerwy i został mianowany porucznikiem. Walczył pod Monte Cassino, w dniu zakończenia wojny ożenił się z Włoszką Silvią Valli. W 1948 roku emigrował do Argentyny. Fot. NN, zbiory Silvii Szymuli, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie
22.01.1890, Buenos Aires, Argentyna. Jedna z najstarszych fotografii członków Towarzystwa Polskiego w Buenos Aires. Na zdjęciu m.in.prezes Michał Laudański, Wiktor Wojniłowicz, de Perte, Jan Brzeski, Nowalewski, bracia Bielewicz, Michał Szelągowicz, Górski, Lipiński, Eugeniusz Wysocki, dr Ryszard Sudnik. Fot. Ricardo Brio, zespół nr 19 "Stanisław Pyzik", zbiory Biblioteki Polskiej im. Ignacego Domeyki (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko)
Lata 50., Buenos Aires, Argentyna. Dzieci z PMS w strojach ludowych Krakowiaków. Fot. NN, zbiory Polskiej Macierzy Szkolnej, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie
1982, Buenos Aires, Argentyna. Uroczystość z okazji kanonizacji ojca Maksymiliana Marii Kolbe w szkole prowadzonej przez polskie siostry zmartwychwstanki. Fot. NN, zbiory Zgromadzenia Sióstr Zmartwychwstania Pańskiego w Buenos Aires, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie
Około 1955, Kilometro 8, Comodoro Rivadavia, prowincja Chubut, Argentyna. Daniel i Susana Zacharkowie (na pierwszym planie). Fot. NN, zbiory Adeli Kozlowski i Eugeniusza Zacharko, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie.
Po 1945, brak miejsca. Chłopiec nad morzem. Fotografia wykonana przez Marię Świeczewską lub jej męża Karola. Oboje po wojnie wyemigrowali do Argentyny. Małżeństwo przyjaźniło się z pisarzem Witoldem Gombrowiczem. Fot. NN, kolekcja Marii Świeczewskiej-Wańke, zbiory Biblioteki Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko), reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie
1
Poprzednia strona
63
64
65
66
67
68
69
70
71
Następna strona
317
Przekaż zbiory
Z innych archiwów
Nasze zbiory
Nowości w zbiorach
Facebook - dolne menu
Instagram - dolne menu
Twitter-dolne menu
Youtube - dolne kafelki
Ta strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w ustawieniach przeglądarki.
Dowiedz się więcej
Zakończ przeglądanie
Poprzednie zdjęcie
Następne zdjęcie