Przejdź do menu głównego
Przejdź do treści
Przejdź do wyszukiwarki
Fotokarta
Fotokarta
Wyszukiwarka elasticsearch
szukaj
Zaawansowane
Znajdź ...
Wszystkie te słowa
Dokładnie te słowa
Żadne z tych słów
Przeszukaj
W bazie zdjęć
W dowolnym miejscu strony
Szukaj
Fixed-menu
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Fotokarta
Fotokarta
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Zobacz nas w social media
Słowa kluczowe
Wyniki wyszukiwania tagu:
emigranci
Znalezionych wyników:
2004
Po 1945, Paryż, Francja. Nieznany mężczyzna w château Chantilly. Fotografia wykonana przez Marię Świeczewską lub jej męża Karola. Oboje po wojnie wyemigrowali do Argentyny. Małżeństwo przyjaźniło się z pisarzem Witoldem Gombrowiczem. Fot. NN, kolekcja Marii Świeczewskiej-Wańke, zbiory Biblioteki Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko), reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie
1957-1958, Martin Coronado, Argentyna. Budowa kaplicy i klasztoru franciszkanów (później ten teren, który stał się ośrodkiem polskiego duszpasterstwa w Argentynie, został nazwany "Maciaszkowem"). Fot. NN, akta ojca Justyniana Maciaszka, zbiory Archiwum Ojców Franciszkanów w Polskiej Misji Katolickiej w Martin Coronado, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie
Lata 70., Gobernador Lanusse, prowincja Misiones, Argentyna. Wybudowana przez polskich emigrantów kaplica pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa. Fot. NN, kolekcja dotycząca życia religijnego w prowincji Misiones, zbiory Archiwum Ojców Franciszkanów w Polskiej Misji Katolickiej w Martin Coronado, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie
Początek XX wieku, prowincja Misiones, Argentyna. Wierni przed kościołem. Fot. NN, kolekcja dotycząca życia religijnego w prowincji Misiones, zbiory Archiwum Ojców Franciszkanów w Polskiej Misji Katolickiej w Martin Coronado, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie
25.08.1962, Coronel du Graty, prowincja Chaco, Argentyna. Zdjęcie ślubne Władysława i Heleny (Eleny) Herbutów. Z nowożeńcami stoi ksiądz Rutkowski. Fot. NN, zbiory Władysława Herbuta, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie.
1954, prowincja Chaco, Argentyna. Ślub Marii Kramarz i Wacława Bazyluka. Z parą młodą stoją: Józef Kramarz (1. z lewej), Stanisława Wojtuń (2. od lewej), Tadeusz Kramarz (1. z prawej), Elena Gurniak (2. z prawej). Fot. NN, zbiory Marii Kramarz, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie.
Brak daty, Buenos Aires, Argentyna. Wacław Bazyluk - mąż Marii Kramarz. Fot. NN, zbiory Marii Kramarz, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie.
1958, Coronel du Graty, prowincja Chaco, Argentyna. Ślub Stanisławy Wojtuń. Fot. NN, zbiory Stanisława Wojtuń, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie.
Lata 70., okolice Coronel du Graty, prowincja Chaco. Argentyna. Ramon i Roberto - synowie Stanisławy Wojtuń. Fot. NN, zbiory Stanisława Wojtuń, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie.
Brak daty, Coronel du Graty, Pampa del Infierno, prowincja Chaco, Argentyna. Kolęda. Bruno, Ignacy Górniak, Jan Kramarz, Jan Boczar. Fot. NN, zbiory Stanisława Wojtuń, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie.
Lata 80., Argentyna. Walka bokserska. Jednym z zawodników jest syn Wiktorii Błaszczak - Dragan (z lewej). Fot. NN, zbiory Wiktorii Błaszczak, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie.
Brak daty, brak miejsca. Antoni Galik, Polak mieszkający w Pampa del Infierno. Fot. NN, zbiory Marii Oszust i Wieńczysława Boczarów, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie.
Brak daty, prowincja Chaco, Argantyna. Babcia Marii Oszust. Fot. NN, zbiory Marii Oszust i Wieńczysława Boczarów, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie.
Brak daty, Buenos Aires. Polak z akordeonem. Fot. NN, zbiory Marii Oszust i Wieńczysława Boczarów, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie.
Brak daty, okolice Coronel du Graty, prowincja Chaco, Argentyna. Anastazja Rój z dziećmi. Fot. NN, zbiory Marii Oszust i Wieńczysława Boczarów, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie.
1955, Villa Angela, prowincja Chaco, Argentyna. Klasa Czesławy Oszust (stoi 1. z prawej), Fot. NN, zbiory Marii Oszust i Wieńczysława Boczarów, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie.
Brak miejsca, prowincja Chaco, Argentyna. Karolina Oszust (1. z prawej), jej siostra Wiktoria i mama. Fot. NN, zbiory Marii Oszust i Wieńczysława Boczarów, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie.
Początek XX wieku, brak miejsca. Rodzina Kuczałów - Albert Kuczała z żoną Katarzyną i córkami Leontyną (matka Eleny Górniak) i drugą córką. Fot. NN, Eleny Gurniak, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie.
27.12.1928, Polska. Zaświadczenie o wyciągu księgi metrykalnej. Fot. NN, zbiory rodziny Krassowskich, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie.
1948-1949, prowincja Formosa, Argentyna. Spotkanie świąteczne w szkole. Fot. NN, zbiory rodziny Mielech, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie.
po 1945, Argentyna. Uroczystość z udziałem działaczy polonijnych Fot. NN, zespół nr 19 "Stanisław Pyzik", zbiory Biblioteki Polskiej im. Ignacego Domeyki (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko)
11.11.1926, Dock Sud, prowincja Buenos Aires, Argentyna. Uroczystość z okazji Święta Niepodległości.Wśród uczestników uroczystości: kierownik konsulatu Bronisław Langer, prezes Bolesław Januszkiewicz, poseł RP Władysław Mazurkiewicz, konsul Romuald Putryński, Stanisław Pyzik. Fot. NN, zespół nr 19 "Stanisław Pyzik", zbiory Biblioteki Polskiej im. Ignacego Domeyki (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko)
Lata 40., Buenos Aires, Argentyna. Zarząd Związku Polaków w Argentynie w 25 rocznicę powstania Związku i 40-lecie pracy społecznej Stanisława Pyzika. Siedzą kierownik Patronatu Leon Wanatowicz, sekretarz generalny inż. Mikołaj Muszyński, prezes Stanisław Pyzik, I wiceprezes Związku inżynier Stanisław Śliwiński, redaktor Głosu Polskiego ksiądz Stanisław Walkowski. Stoją Tadeusz Czarnobrewy, Jan Zawisza, skarbnik M. Więckowski, zastępca sekretarza Mazurkiewiczówna, Olechowicz, inż. Dr W. Łaszewski, Aleksander Florkowski, Józef Fiałkowski Fot. NN, zespół nr 19 "Stanisław Pyzik", zbiory Biblioteki Polskiej im. Ignacego Domeyki (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko)
Po 1945, Argentyna. Rektor Polskiej Misji Katolickiej o. Lucjan Łuszczki oraz prezes Związku Polaków w Argentynie inż. Stanisław Jezierski. Fot. NN, zespół nr 19 "Stanisław Pyzik", zbiory Biblioteki Polskiej im. Ignacego Domeyki (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko)
Po 1945, Argentyna. Uroczystość z udziałem działaczy polonijnych. Na zdjęciu m.in. Zbigniew Żółtowski, Jose Maria Zuboża, Pani Żółtowska, Poseł Argentyny w Warszawie Wilhelm Achard, pani Achard, dr Jerzy Castro Nevarez z żoną. Fot. NN, zespół nr 19 "Stanisław Pyzik", zbiory Biblioteki Polskiej im. Ignacego Domeyki (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko)
1
Poprzednia strona
24
25
26
27
28
29
30
31
32
Następna strona
81
Przekaż zbiory
Z innych archiwów
Nasze zbiory
Nowości w zbiorach
Facebook - dolne menu
Instagram - dolne menu
Twitter-dolne menu
Youtube - dolne kafelki
Ta strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w ustawieniach przeglądarki.
Dowiedz się więcej