Przejdź do menu głównego
Przejdź do treści
Przejdź do wyszukiwarki
Fotokarta
Fotokarta
Wyszukiwarka elasticsearch
szukaj
Zaawansowane
Znajdź ...
Wszystkie te słowa
Dokładnie te słowa
Żadne z tych słów
Przeszukaj
W bazie zdjęć
W dowolnym miejscu strony
Szukaj
Fixed-menu
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Fotokarta
Fotokarta
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Zobacz nas w social media
Słowa kluczowe
Wyniki wyszukiwania tagu:
emigranci
Znalezionych wyników:
2004
1928, Misiones, Argentyna Polski osadnik Fot. Stanisław Pyzik, Biblioteka Polska im. Ignacego Domeyki
21.09.1918, Berno, Szwajcaria. Świadectwo hrabiego Ksawerego Orłowskiiego zaświadczające o jego polskim obywatelstwie wydane przez Misję Polską w Bernie. Fot. NN, kolekcja rodziny Orłowskich, zbiory Biblioteki Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko), reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie
Przed 1913, brak miejsca. Antoni Kowalski. Fot. NN, zbiory Biblioteki Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko)
Paszport Edwarda Kuryłowicza (ur. 1921 r., w 1938 r. wyemigrował z rodziną do Argentyny). Fot. NN, zbiory Leokadii Kuryłowicz, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie.
Brak daty, Pampa Juanita, prowincja Chaco, Argentyna. Procesja przy zbudowanym przez Polaków kościele pw Matki Boskiej Częstochowskiej. Fot. NN, zbiory Marii Kramarz, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie.
Lata 50., Pampa Bolsa, prowincja Chaco, Argentyna. Polskie rodziny przy kościele pw. św. Antoniego. Fot. NN, zbiory Stanisławy Wojtuń, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie.
Brak daty, Pampa del Infierno, prowincja Chaco, Argentyna. Polska rodzina. Fot. NN, zbiory Stanisława Wojtuń, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie.
Lata 50., okolice Coronel du Graty, prowincja Chaco, Argentyna. Rodzina Wiktorii Błaszczak - teść Murcziew, synowie Eugenio, Dragan, Antonio, Eduardo. Za nimi worki z bawełną. Fot. NN, zbiory Wiktorii Błaszczak, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie.
Lata 30., Polska. Leontyna Kuczała z późniejszym mężem p. Gurniakiem i znajomą Fot. NN, Eleny Gurniak, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie.
Lata 20.-30., Polska. Rodzina Buczkowskich, część z nich wyemigrowała do Argentyny. Fot. NN, zbiory Adeli, Rozalii i Aleksandra Ziembińskich, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie.
Wykonana z tkaniny obwoluta na bilet okrętowy do Argentyny. Należało do Juljana Kołodzieja, który przypłynął do Argentyny w 1929 roku. Fot. NN, udostępnił Alfredo Kołodziej, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie.
Lata 20., Polska. Zdjęcie dziecka, wykonane do dokumentu. Fot. NN, zbiory rodziny Krassowskich, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie.
Lata 60.-70., Coronel du Graty, prowincja Chaco, Argentyna. Polki Antonia Kramarz, Wanda Malecki, Sylwia Oszust, Rosa Zielinski, Mirta Ryczakowski, Helena Malecki z dziećmi w strojach ludowych. Fot. NN, Isidoro Wojtuń, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie.
Lata 40., Pampa Bolsa, prowincja Chaco, Argentyna. Rodziny polskie przy wybudowanym przez siebie kościele pw. św. Antoniego. Fot. NN, Isidoro Wojtuń, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie.
1928, Corpus Cristi, Misiones, Argentyna Nauczyciel z dziećmi w polskiej szkółce Fot. Stanisław Pyzik, Biblioteka Polska im. Ignacego Domeyki
1973, Lanus, prowincja Buenos Aires, Argentyna. Przed domem zakonnym sióstr zmartwychwstanek z Polski – m.in. siostry Emanuela i Akwina Dąbrowska. Fot. NN, zbiory Zgromadzenia Sióstr Zmartwychwstania Pańskiego w Buenos Aires, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie
Brak daty, Argentyna. Henryk Stpiczyński z synem Fot. NN, zbiory Biblioteki Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko)
XIX wiek, Argentyna. Karykatura „Dyplomata Manuel de Sarratea” autorstwa Walerego Bulewskiego Fot. NN, zbiory Biblioteki Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko)
Po 1945, Francja. Maria Świeczewska. Fotografia wykonana przez męża Marii - Karola. Oboje po wojnie wyemigrowali do Argentyny. Małżeństwo przyjaźniło się z pisarzem Witoldem Gombrowiczem. Fot. Karol Świeczewski, kolekcja Marii Świeczewskiej-Wańke, zbiory Biblioteki Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko), reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie
1928, Apostoles, Misiones, Argentyna Przed mszą świętą Fot. Stanisław Pyzik, Biblioteka Polska im. Ignacego Domeyki
1928, Misiones, Argentyna Polski osadnik Fot. Stanisław Pyzik, Biblioteka Polska im. Ignacego Domeyki
24.04.1915, Vevey, Szwajcaria Apel prezesa Szwajcarskiego Komitetu Generalnego Pomocy Ofiarom Wojny w Polsce Henryka Sienkiewicza (pisarza, laureata literackiej Nagrody Nobla) do Polaków w Argentynie. Autor zwraca się o pomoc: „Setki tysięcy naszych żołnierzy giną na pobojowiskach w trzech wrogich armjach, a setki tysięcy dzieci giną wprost z głodu. Zwróciłem się o pomoc dla nich do wszystkich chrześcijańskicj ludów, obecnie zaś zwracam się do was, drodzy rodacy. (…) Ufam, że i Wasze szlachetne serca wzruszą się niewolą ziomków, ufam, że Wasze powieki zwilżą się łzami na myśl o klęsce Ziemi-Macierzy – i że Wasze dłonie wyciągną się także z ratunkiem dla ginących”. Fot. NN, zbiory Biblioteki Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) [akta Bolesława Schreibera]
Brak daty, Buenos Aires, Argentyna. Uroczystości w siedzibie polskiego stowarzyszenia “Ognisko Polskie”. W głębi portret prymasa Stefana Wyszyńskiego. Fot. NN, zbiory Ogniska Polskiego w Buenos Aires, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie
1930, Argentyna. Zarząd Towarzystwa Wzajemnej Samopomocy. 2. od prawej siedzi Jan Musiel. Fot. NN, zbiory Biblioteki Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko)
Lata 30., Lujan, Argentyna. Dar Pomorza. Fot. NN, zbiory Biblioteki Polskiej im. Ignacego Domeyki (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko)
1
Poprzednia strona
57
58
59
60
61
62
63
64
65
Następna strona
81
Przekaż zbiory
Z innych archiwów
Nasze zbiory
Nowości w zbiorach
Facebook - dolne menu
Instagram - dolne menu
Twitter-dolne menu
Youtube - dolne kafelki
Ta strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w ustawieniach przeglądarki.
Dowiedz się więcej