Przejdź do menu głównego
Przejdź do treści
Przejdź do wyszukiwarki
Fotokarta
Fotokarta
Wyszukiwarka elasticsearch
szukaj
Zaawansowane
Znajdź ...
Wszystkie te słowa
Dokładnie te słowa
Żadne z tych słów
Przeszukaj
W bazie zdjęć
W dowolnym miejscu strony
Szukaj
Fixed-menu
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Fotokarta
Fotokarta
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Zobacz nas w social media
Słowa kluczowe
Wyniki wyszukiwania tagu:
emigranci
Znalezionych wyników:
2004
3.01.1979, Obera, prowincja Misiones, Argentyna. Plac Polski (Plazoleta Polaca). Fot. NN, kolekcja dotycząca życia religijnego w prowincji Misiones, zbiory Archiwum Ojców Franciszkanów w Polskiej Misji Katolickiej w Martin Coronado, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie
Brak daty, Bahia Blanca, Argentyna. Zarząd Towarzystwa Polskiego w Bahia Blanca. Fot. NN, zbiory Biblioteki Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko)
1948-1959, Argentyna. Ojciec Justynian Maciaszek (1913-1959, współtwórca ośrodka polskiego duszpasterstwa w argentyńskim Martin Coronado) podczas przyjęcia. W głębi transparent: "Jesteśmy zapleczem Polski Walczącej". Fot. ze zbiorów Archiwum Ojców Franciszkanów w Polskiej Misji Katolickiej w Martin Coronado w Argentynie, akta ojca Justyniana Maciaszka, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie
Po 1945, Francja. Maria Świeczewska (na górze) z nieznaną kobietą. Fotografia wykonana przez męża Marii - Karola. Oboje po wojnie wyemigrowali do Argentyny. Małżeństwo przyjaźniło się z pisarzem Witoldem Gombrowiczem. Fot. Karol Świeczewski, kolekcja Marii Świeczewskiej-Wańke, zbiory Biblioteki Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko), reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie
Brak daty, Argentyna. Łukasiewicz Fot. NN, zbiory Biblioteki Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko)
Lata 20. Argentyna. Uroczystość z udziałem posła RP Władysława Mazurkiewicza (siedzi z przodu). Fot. NN, zbiory Biblioteki Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko)
Brak daty, Argentyna. Pułkownik Jordan Czesław Wysocki Fot. NN, zbiory Biblioteki Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko)
9.02.1929, Argentyna. Przyjęcie. Fot. NN, zbiory Biblioteki Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko)
1928, Misiones, Argentyna Polscy osadnicy Fot. Stanisław Pyzik, Biblioteka Polska im. Ignacego Domeyki
Po 1945, Francja. Karol Świeczewski. Fotografia wykonana przez jego żonę Marię Świeczewską. Oboje po wojnie wyemigrowali do Argentyny. Małżeństwo przyjaźniło się z pisarzem Witoldem Gombrowiczem. Fot. Maria Świeczewska, kolekcja Marii Świeczewskiej-Wańke, zbiory Biblioteki Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko), reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie
Czerwiec 1964, Martin Coronado, Argentyna. Jolanta Wolszczynin z koleżanką. Fot. NN, udostępniła Jolanta Wolszczynin.
brak daty, Argentyna. Sarmiento. Fot. NN, zbiory Biblioteki Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko)
Lata 30., Barysz, Polska. Klasa Anieli Wojtuń (3. z lewej, w dolnym rzędzie). Dziewczynka razem z rodzicami emigrowała w 1938 r. do Argentyny. Fot. NN, zbiory Leokadii Kuryłowicz, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie.
Lata 90., Pampa Bolsa, okolice Pampa del Infierno, prowincja Chaco, Argentyna. Kaplica zbudowana przez Polaków. Ołtarz wykonał Józef Wojtuń. Fot. NN, zbiory Leokadii Kuryłowicz, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie.
Brak daty, Santa Fe, Argentyna. Janina i Katarzyna - przyjaciółki Marceli Wojtuń z Polski. Fot. NN, zbiory Stanisława Wojtuń, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie.
Lata 50., Coronel du Graty, prowincja Chaco, Argentyna. Ślub Stanisławy Wojtuń. Fot. NN, zbiory Stanisława Wojtuń, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie.
1914-1918, Polska. Józef Herbut, późniejszy emigrant do Argentyny. Fot. NN, zbiory Marii Oszust i Wieńczysława Boczarów, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie.
Lata 50., okolice Coronel du Graty, prowincja Chaco, Argentyna. Ślub Antoniny Oszust i Bronisława Kramarza. Wśród gości Andrzej Oszust, Seweryn Oszust, Sylwia Oszust. Fot. NN, zbiory Marii Oszust i Wieńczysława Boczarów, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie.
Korespondencja rodziny Ziembickich - polskich emigrantów z argentyńskiej prowincji Chaco. Fot. NN, zbiory Adeli, Rozalii i Aleksandra Ziembińskich, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie.
Lata 30., prowincja Salta lub Entrerios, Argentyna. Emigranci z Polski - Juljan Kołodziej (1. z lewej) z kolegami z Polski. Fot. NN, udostępnił Alfredo Kołodziej, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie.
Lata 30., prowincja Salta lub Entrerios, Argentyna. Emigranci z Polski - Juljan Kołodziej (1. z lewej) z kolegami. Fot. NN, udostępnił Alfredo Kołodziej, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie.
Wykonana z tkaniny obwoluta na bilet okrętowy do Argentyny. Należało do Juljana Kołodzieja, który przypłynął do Argentyny w 1929 roku. Fot. NN, udostępnił Alfredo Kołodziej, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie.
Lata 30., prowincja Salta lub Entrerios, Argentyna. Juljan Kołodziej (1. z lewej) z kolegą. Fot. NN, udostępnił Alfredo Kołodziej, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie.
Lata 60., El Alcaraz, prowincja Misiones, Argentyna. Silvia Szymula z synem Claudio, Włoszka która w dniu zakończenia II wojny światowej wyszła za mąż za Stefana Szymulę, polskiego żołnierza, który stacjonował w jej rodzinnym miasteczku Dicomano (Włochy). Po wojnie wyjechali do Argentyny. Fot. NN, zbiory Silvii Szymuli, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie
Po 1945, Francja. Maria Świeczewska. Fotografia wykonana przez męża Marii - Karola. Oboje po wojnie wyemigrowali do Argentyny. Małżeństwo przyjaźniło się z pisarzem Witoldem Gombrowiczem. Fot. Karol Świeczewski, kolekcja Marii Świeczewskiej-Wańke, zbiory Biblioteki Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko), reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie
1
Poprzednia strona
58
59
60
61
62
63
64
65
66
Następna strona
81
Przekaż zbiory
Z innych archiwów
Nasze zbiory
Nowości w zbiorach
Facebook - dolne menu
Instagram - dolne menu
Twitter-dolne menu
Youtube - dolne kafelki
Ta strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w ustawieniach przeglądarki.
Dowiedz się więcej