Przejdź do menu głównego
Przejdź do treści
Przejdź do wyszukiwarki
Fotokarta
Fotokarta
Wyszukiwarka elasticsearch
szukaj
Zaawansowane
Znajdź ...
Wszystkie te słowa
Dokładnie te słowa
Żadne z tych słów
Przeszukaj
W bazie zdjęć
W dowolnym miejscu strony
Szukaj
Fixed-menu
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Fotokarta
Fotokarta
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Zobacz nas w social media
Słowa kluczowe
Wyniki wyszukiwania tagu:
kobiety
Znalezionych wyników:
9737
Lata 60., obwód zakarpacki, Ukraińska SRR, ZSRR. Czesława Tyska (stoi z lewej) z mężem, teściami i córkami. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Czesława Tyska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0728).
Przed 1939, brak miejsca. Grupa osób w atelier fotograficznym. Po lewej stoją rodzice Janiny Szumiłło (z d. Zwołyńskiej). Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Janina Szumiłło w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0419).
1931, Lwów, Polska. Zdjęcie ślubne rodziców Krystyny Rudej (z d. Fugińskiej). Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Krystyna Ruda w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0513).
Lata 30., Rżeżyca, Republika Łotewska. Uroczystość domowa w rodzinie Surdeko. Z lewej (obok kwiatka) stoi Waleria Surdeko (Korolowa). Fot. Berzins-Jersovs, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Waleria Korolowa w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0790).
Brak daty, brak miejsca. Portret kobiety. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Alina Jakubowicz w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2440).
Brak daty, brak miejsca. Fotografia rodzinna z archiwum prywatnego Józefy Patkowskiej. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Józefa Patkowska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2500).
1955, Workuta, Komi ASRR, ZSRR. Grupa zesłańców. Z tyłu, od lewej: Michał Tatarzycki, Klara Kunachowicz (z domu Autuchiewicz), Wiktor Korzystko, Janina Muszyńska (z domu Zuba), Jerzy Andruszkiewicz, Natalia Zarzycka (z domu Odyńska), NN. Z przodu, od lewej: Stanisław Kuźma, Wanda Kiałka (z domu Cejko), NN, Jadwiga Augusiewicz (z domu Ambroziewicz), Franciszek Gradziewicz. W tle widoczne zabudowania mieszkalne oraz hałda kopalniana. Fot. Eugeniusz Cydzik, udostępnił Eugeniusz Cydzik w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
Początek XX wieku, Brasław, Republika Łotewska. Konstanty Hryniewicz, dziadek Wandy Hryniewicz. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Wanda Hryniewicz w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0616).
Po 1957 roku, Lwów, Ukraina, ZSRR. Zdewastowany Cmentarz Obrońców Lwowa. Czesława Cydzik (z domu Hnatów) oraz dwóch mężczyzn przy Pomniku Chwały. W głębi widoczna Kaplica Obrońców Lwowa. Fot. Eugeniusz Cydzik, udostępnił Eugeniusz Cydzik w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
1956, Igarka, Kraj Krasnojarski, ZSRR. Wanda i Genowefa (z lewej) Żytowt przy spławie drewna na Jeniseju. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Genowefa Żytowt w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2566).
Przed 1939, brak miejsca. Portet dwóch kobiet. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Włodzimierz Maniowski w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1044).
1955-1956, Workuta, Komi ASRR, ZSRR. Grupa zesłańców. Od lewej: Witold Augusewicz, Jadwiga Augusewicz (z domu Olechnowicz), Olgierd Zarzycki, Wiktor Jagoda, Hanna Grzywacz (Szyszko-Norska), Maria Kwiatkowska. W głębi widoczne ogrodzenie jednego z łagrów. Fot. Eugeniusz Cydzik, udostępnił Eugeniusz Cydzik w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
Lata 30., Ozierawce, pow. brasławski, woj. wileńskie, Polska. Łucja Sorokina (dziewczynka na kolanach) z rodzicami. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Łucja Sorokina w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0386).
Ok. 1950, Rudniki k. Mościsk, Ukraińska SRR, ZSRR. Portret Stefanii Leszczyńskiej. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Stefania Leszczyńska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1857).
1944, Chemnitz, Rzesza Niemiecka. Rewers odbitki fotograficznej o sygnaturze AHM_PnW_1015_0002_0008a: Anna Hryciw (1. z prawej) z koleżankami na robotach w III Rzeszy. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Anna Hryciw w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1015).
1955-1957, Workuta, Komi ASRR, ZSRR. Czesława Cydzik (z domu Hnatów), działaczka Armii Krajowej we Lwowie, więźniarka łagrów w latach 1945-1957. Fot. Eugeniusz Cydzik, udostępnił Eugeniusz Cydzik w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
1931, Irkuck, ZSRR. Portret rodzinny. Od lewej stoją: Ewelina Debopre, ciotka Czesławy Tyski, Adolf Brodecki, brat matki Czesławy Tyski. Siedzi z lewej Józef Debopre, brat ojca Czesławy Tyski. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Czesława Tyska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0728).
1956, Jeżewo k/Łyntup, Białoruska SRR, ZSRR. Zdjęcie z wesela Marii Kasaty i jej męża Wiktora. Po bokach rodzice Marii Kasaty. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Maria Kasata w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1305).
1955, Workuta, Komi ASRR, ZSRR. Więźniarki łagrów. Z lewej Halina Kowalska. Fot. Eugeniusz Cydzik, udostępnił Eugeniusz Cydzik w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
Druga połowa lat 20., Albertyn k. Słonimia, woj. nowogródzkie, Polska. Babcia Wacławy Jefrenienko z domu Krukowskiej - Maria, z dziećmi i wnukami. 1. z lewej w 1. rzędzie - córka Bronisława Krukowska z wnuczką Wacławą. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Wacława Jefrenienko w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1920).
1957, Igarka, Kraj Krasnojarski, ZSRR. Genowefa Żytowt w porcie nad Jenisejem. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Genowefa Żytowt w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2566).
Lata 30., Białoruska SRR, ZSRR. Grupa osób. Fotografia z archiwum rodzinnego Tatiany Malinowskiej. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Tatiana Malinowska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
1955-1956, Workuta, Komi ASRR, ZSRR. Więźniowie łagrów na spacerze. Od lewej: NN, Hanna Grzywacz (z domu Szyszko), Eugeniusz Cydzik w czapce górniczej. Fot. NN, udostępnił Eugeniusz Cydzik w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
1955-1956, Workuta, Komi ASRR, ZSRR. Spotkanie zesłańców. Na zdjęciu, w środku: Stanisław Kiałka oraz drugi od lewej: Jerzy Urbankiewicz. Fot. Eugeniusz Cydzik, udostępnił Eugeniusz Cydzik w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
1955-1957, Workuta, Komi ASRR, ZSRR. Nad rzeką Workutą. Na zdjęciu Czesława Cydzik (z domu Hnatów), działaczka Armii Krajowej we Lwowie, więźniarka łagrów w latach 1945-1957. W głębi widoczne zabudowania jednego z łagrów. Fot. Eugeniusz Cydzik, udostępnił Eugeniusz Cydzik w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
1
Poprzednia strona
352
353
354
355
356
357
358
359
360
Następna strona
390
Przekaż zbiory
Z innych archiwów
Nasze zbiory
Nowości w zbiorach
Facebook - dolne menu
Instagram - dolne menu
Twitter-dolne menu
Youtube - dolne kafelki
Ta strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w ustawieniach przeglądarki.
Dowiedz się więcej