Przejdź do menu głównego
Przejdź do treści
Przejdź do wyszukiwarki
Fotokarta
Fotokarta
Wyszukiwarka elasticsearch
szukaj
Zaawansowane
Znajdź ...
Wszystkie te słowa
Dokładnie te słowa
Żadne z tych słów
Przeszukaj
W bazie zdjęć
W dowolnym miejscu strony
Szukaj
Fixed-menu
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Fotokarta
Fotokarta
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Zobacz nas w social media
Słowa kluczowe
Wyniki wyszukiwania tagu:
kobiety
Znalezionych wyników:
9756
Lata 60., obwód zakarpacki, Ukraińska SRR, ZSRR. Czesława Tyska (stoi z lewej) z mężem, teściami i córkami. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Czesława Tyska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0728).
Brak daty, brak miejsca. Fotografia rodzinna z archiwum prywatnego Józefy Patkowskiej. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Józefa Patkowska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2500).
Po 1957 roku, Lwów, Ukraina, ZSRR. Zdewastowany Cmentarz Obrońców Lwowa. Czesława Cydzik (z domu Hnatów) oraz dwóch mężczyzn przy Pomniku Chwały. W głębi widoczna Kaplica Obrońców Lwowa. Fot. Eugeniusz Cydzik, udostępnił Eugeniusz Cydzik w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
1956, Igarka, Kraj Krasnojarski, ZSRR. Wanda i Genowefa (z lewej) Żytowt przy spławie drewna na Jeniseju. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Genowefa Żytowt w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2566).
1944, Chemnitz, Rzesza Niemiecka. Rewers odbitki fotograficznej o sygnaturze AHM_PnW_1015_0002_0008a: Anna Hryciw (1. z prawej) z koleżankami na robotach w III Rzeszy. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Anna Hryciw w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1015).
1956, Jeżewo k/Łyntup, Białoruska SRR, ZSRR. Zdjęcie z wesela Marii Kasaty i jej męża Wiktora. Po bokach rodzice Marii Kasaty. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Maria Kasata w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1305).
1955-1957, Workuta, Komi ASRR, ZSRR. Nad rzeką Workutą. Na zdjęciu Czesława Cydzik (z domu Hnatów), działaczka Armii Krajowej we Lwowie, więźniarka łagrów w latach 1945-1957. W głębi widoczne zabudowania jednego z łagrów. Fot. Eugeniusz Cydzik, udostępnił Eugeniusz Cydzik w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
31.05.1958, Krasnojarsk, ZSRR. Zaświadczenie zabraniające Wandzie Żytowt powrotu na terytorium Litewskiej Socjalistycznej Republiki Radzieckiej. Zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Genowefa Żytowt w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2566).
Lata 50., brak miejsca. Wiktor Mostek z żoną Leokadią z d. Siewruk oraz synem Wiktorem. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Wiktor Mostek w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0749).
1955-1957, Workuta, Komi ASRR, ZSRR. Na zdjęciu Czesława Cydzik (z domu Hnatów), działaczka Armii Krajowej we Lwowie, więźniarka łagrów w latach 1945-1957. Fot. Eugeniusz Cydzik, udostępnił Eugeniusz Cydzik w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
1942, Lwów, okupacja niemiecka. Stefania Leszczyńska (z prawej) z koleżanką z pracy. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Stefania Leszczyńska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1857).
Lata 30., Lwów, Polska. Julianna Angielska z domu Górna (po prawej), matka Krystyny Angielskiej, z ciocią Węgrzynowiczową. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Krystyna Angielska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0507).
24.10.2011, Londyn, Anglia, Wielka Brytania. Henryka Brzozowska, z domu Magiera. Fot. wykonana w ramach realizacji projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie", zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2526)
1955, Workuta, Komi ASRR, ZSRR. Zesłańcy, Janina Muszyńska (z domu Zuba), ksiądz Michał Drabik, Wanda Kiałka (z domu Cejko), nad rzeką Workutą. Fot. Eugeniusz Cydzik, udostępnił Eugeniusz Cydzik w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
Lata 70., Nowogród, Białoruska SRR, ZSRR. Kelnerki restauracji z ulicy 1 maja. W tej restauracji Jadwiga Achrem pracowała jako starsza kelnerka. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Jadwiga Achrem w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1759).
Lata 50., Pińsk, Białoruska SRR, ZSRR. Portret Barbary Szymańskiej. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Barbara Szymańska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0755).
Lata 20., Czerniowce, Królestwo Rumunii. Grupa osób przy automobilu. Leopold Jankowski (1. z prawej przed autorem) z rodziną i znajomymi. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Dom Polski w Kaczyce w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
1955-1956, Workuta, Komi ASRR, ZSRR. Grupa zesłańców. U góry: Natalia Zarzycka (z domu Odyńska), Wiktor Jagoda, Witold Augusiewicz; na dole: Hanna Grzywacz (z domu Szyszko), Wanda Kozłowska. Fot. Eugeniusz Cydzik, udostępnił Eugeniusz Cydzik w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
1955-1957, Workuta, Komi ASRR, ZSRR. Nad rzeką Workutą. Po prawej Czesława Cydzik (z domu Hnatów). Fot. Eugeniusz Cydzik, udostępnił Eugeniusz Cydzik w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
Koniec lat 30., Republika Łotewska. Od lewej: Czesław Hryniewicz – ojciec Wandy Hryniewicz, Marian Hryniewicz - brat ojca, Barbara Hryniewicz - mama, Katarzyna Hryniewicz - babcia oraz Wanda Hryniewicz. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Wanda Hryniewicz w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0616).
1961, Warszawa, Polska. Fotografia wykonana w Galerii Krzywe Koło na wystawie prac malaraz Ahmeda Cherkaoui. Fot. Irena Jarosińska, zbiory Ośrodka KARTA
Lata 60., okolice Piotrkowa Trybunalskiego, Polska. Uczestniczka obozu jeździeckiego głaszcze konia stojącego w boksie w stajni. Fot. Irena Jarosińska, zbiory Ośrodka KARTA
Lata 70., Polska. Wypchane ptaki. Fot. Irena Jarosińska, zbiory Ośrodka KARTA
Lata 60. lub 70., Warszawa, Polska. Kobieta z jamnikiem na Placu Teatralnym. Fot. Irena Jarosińska, zbiory Ośrodka KARTA
1925-1927, Francja. Grupa osób płynąca łodzią. Z prawej siedzi Larissa Winterfeld, właścicielka pensjonatów "Les Chrysanthemes" w Juan-Les-pins i "Hotelu Brea" w Nicei. Fot. NN, kolekcja Larysy Zajączkowskiej-Mitznerowej, zbiory Ośrodka KARTA
1
Poprzednia strona
366
367
368
369
370
371
372
373
374
Następna strona
391
Przekaż zbiory
Z innych archiwów
Nasze zbiory
Nowości w zbiorach
Facebook - dolne menu
Instagram - dolne menu
Twitter-dolne menu
Youtube - dolne kafelki
Ta strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w ustawieniach przeglądarki.
Dowiedz się więcej