Przejdź do menu głównego
Przejdź do treści
Przejdź do wyszukiwarki
Fotokarta
Fotokarta
Wyszukiwarka elasticsearch
szukaj
Zaawansowane
Znajdź ...
Wszystkie te słowa
Dokładnie te słowa
Żadne z tych słów
Przeszukaj
W bazie zdjęć
W dowolnym miejscu strony
Szukaj
Fixed-menu
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Fotokarta
Fotokarta
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Zobacz nas w social media
Słowa kluczowe
Wyniki wyszukiwania tagu:
kresy wschodnie
Znalezionych wyników:
4585
1942, Lwów, okupacja niemiecka. Stefania Leszczyńska (z prawej) z koleżanką z pracy. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Stefania Leszczyńska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1857).
Lata 30., Lwów, Polska. Julianna Angielska z domu Górna (po prawej), matka Krystyny Angielskiej, z ciocią Węgrzynowiczową. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Krystyna Angielska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0507).
21.06.1937, Nowy Sącz, Polska. Świadectwo ukończenia przez Zofię Hurko (z d. Oślizło) 7-klasowej Publicznej Szkoły Powszechnej żeńskiej im. Klementyny z Tańskich Hofmanowej w Nowym Sączu. Zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Zofia Hurko w ramach projektu „KARTA z Polakami na Wschodzie” (sygnatura nagrania – AHM_PnW_1864).
1939, Drohobycz, woj. lwowskie, Polska. I Komunia Święta, na zdjęciu Czesława Chłopek z domu Korpak. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Czesława Chłopek w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_321).
Przed 1939, brak miejsca. Portert dwóch mężczyzn. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Janina Leszczyńska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1764).
Lata 30., brak miejsca. Kapral Wojska Polskiego. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Dana Iwanowska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2008).
Lata 30., Kieziki, woj. wileńskie, Polska. Rodzina Szydłowskich. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Czesława Alichimowicz w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0814).
Przed 1939, Czortków, woj. tarnopolskie, Polska. Rewers odbitki fotograficznej o sygnaturze AHM_PnW_3461_0017_0017a: Portret kobiety i mężczyzny. Fotografia wykonana w zakładzie fotograficznym C. Blitz. Fot. C. Blitz, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Jadwiga Zadorowska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
1944, brak miejsca. Portret Zofii Hurko (z d. Oślizło). Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Zofia Hurko w ramach projektu „KARTA z Polakami na Wschodzie” (sygnatura nagrania – AHM_PnW_1864).
Lata 30., brak miejsca. Zdjęcie grupowe członków organizacji paramilitarnej Związek Strzelecki. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Dana Iwanowska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2008).
1938, prawdopodobnie Lwów, Polska. Rotmistrz Józef Bokota i ppor. Zbigniew Żurowski podczas odprawy 4 szwadronu. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Stanisław Bokota w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2517).
Ok. 1937, Brzeżany, woj. tarnopolskie, Polska. Teresa Luszniak (z lewej) z matką i bratem Zygmuntem na schodach domu w Brzeżanach. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkaś z Historią, udostępniła Teresa Luszniak w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1881).
Lata 40.-50., Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich. Portret mężczyzny przed samochodem. Fotografia z archiwum rodzinnego Marii Jurkowlencownej. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Maria Jurkowlencowna w ramach projektu „KARTA z Polakami na Wschodzie (sygnatura nagrania: AHM_PnW_2241).
Po 1939, brak miejsca. Kondukt pogrzebowy na wsi. Zdjęcie ze zbiorów Aliny Dzionek-Drażniowskiej (z domu Dzionek). Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Alina Dzionek-Drażniowska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1049).
20-26.01.1997 r., Białoruś. Artykuł w gazecie "Głos znad Niemna", w którym opisano życiorys i działalność patriotyczną Mariana Bumblisa. Zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Marian Bumblis w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1310).
1924, Wilno, Polska. Rodzice Heleny Borejko - Teresa i Piotr Tyszko z dziećmi (bratem i siostrą Heleny Borejko). Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Helena Borejko w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2088).
Przed 1939, brak miejsca. Portret dziewczynki w stroju komunijnym. Fotografia z archiwum rodzinnego Stanisława Baraniuka. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Stanisław Baraniuk w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2494).
Przed 1939, Maków, Podole. Widok na cukrownię w Makowie Podolskim. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Halina Wiśniewska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0766).
20-26.01.1997 r., Białoruś. Artykuł w gazecie "Głos znad Niemna", w którym opisano życiorys i działalność patriotyczną Mariana Bumblisa. Zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Marian Bumblis w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1310).
Lata 30., prawdopodobnie Równe, woj. wołyńskie, Polska. Fotografia rodzinna ze zbiorów Marii Kamińskiej z domu Herflisz. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Maria Kamińska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1446).
Lata 30., brak miejsca. Uroczystość z udziałem żołnierzy Wojska Polskiego. Widoczni – drugi od lewej rotmistrz 1. Pułku Szwoleżerów Józefa Piłsudskiego; na schodach rotmistrz, kawaler Orderu Virtuti Militari. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniły Józefa i Regina Ronczy w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2387).
Przed 1939, brak miejsca. Zdjęcie grupowe kobiet. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Adela Wojciechowska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
Lata 30., prawdopodobnie Równe, woj. wołyńskie, Polska. Portret dziecka na krześle. Fotografia z rodzinnego archiwum Marii Kamińskiej z domu Herflisz. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Maria Kamińska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1446).
Przed 1939, Zaleszczyki, woj. tarnopolskie, Polska. Na plaży nad Dniestrem. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Marii Podolińskiej-Wójt w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1048).
Przed 1939, Zaleszczyki, woj. tarnopolskie, Polska. Przed kościołem pod wezwaniem św. Stanisława w Zaleszczykach. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Marii Podolińskiej-Wójt w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1048).
1
Poprzednia strona
170
171
172
173
174
175
176
177
178
Następna strona
184
Przekaż zbiory
Z innych archiwów
Nasze zbiory
Nowości w zbiorach
Facebook - dolne menu
Instagram - dolne menu
Twitter-dolne menu
Youtube - dolne kafelki
Ta strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w ustawieniach przeglądarki.
Dowiedz się więcej