Przejdź do menu głównego
Przejdź do treści
Przejdź do wyszukiwarki
Fotokarta
Fotokarta
Wyszukiwarka elasticsearch
szukaj
Zaawansowane
Znajdź ...
Wszystkie te słowa
Dokładnie te słowa
Żadne z tych słów
Przeszukaj
W bazie zdjęć
W dowolnym miejscu strony
Szukaj
Fixed-menu
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Fotokarta
Fotokarta
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Zobacz nas w social media
Słowa kluczowe
Wyniki wyszukiwania tagu:
lata 40-te
Znalezionych wyników:
22958
8.10.1942, Irak. Kolumna 3 Dywizji Strzelców Karpackich w drodze z Palestyny do Iraku. Fot. NN, Instytut Polski i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie [szuflada NXI].
11.10.1942, Wadi Muhammad, Irak. 3 Dywizja Strzelców Karpackich w drodze z Palestyny do Iraku. Msza polowa. Fot. NN, Instytut Polski i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie [szuflada NXI].
Lata 40., Bliski Wschód. Szkoła junacka, uczniowie wraz z nauczycielem przy mapie świata. Fot. NN, Instytut Polski i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie [szuflada NXI].
19-20.09.1942, St Andrews, Szkocja, Wielka Brytania. Polskie Siły Zbrojne na Zachodzie. Mecz tenisowy Polska-Czechy. Fot. NN, Instytut Polski i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie [szuflada NXI].
Lata 40., Bliski Wschód. Zawody w skokach na koniach przez przeszkody, na zdjęciu kobiety i polscy żołnierze. Fot. NN, Instytut Polski i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie [szuflada NXI].
Lata 40., Bliski Wschód. Zawody w skokach na koniach przez przeszkody, na zdjęciu kobiety i polscy żołnierze. Fot. NN, Instytut Polski i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie [szuflada NXI].
1941-1942, Afryka Północna. Żołnierze Samodzielnej Brygady Strzelców Karpackich. Fot. NN, Instytut Polski i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie [szuflada NXI].
Styczeń 1941, Hajfa, Palestyna. Jeden z transportów ochotników do Samodzielnej Brygady Strzelców Karpackich. Kolacja i wypoczynek na statku. Fot. NN, Instytut Polski i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie [szuflada V]
Grudzień 1941, Morze Śródziemne. Prawdopodobnie członkowie załogi zatopionego statku SS "Warszawa". Fot. NN, Instytut Polski i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie [szuflada V]
29.01.1944, Londyn, Anglia, Wielka Brytania. Spotkanie w Klubie Orła Białego. Uczestniczą w nim Polacy więzieni wcześniej na terenie Niemiec. Fot. Keystone Press Agency, Instytut Polski i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie, [szuflada XII].
29.01.1944, Londyn, Anglia, Wielka Brytania. Spotkanie w Klubie Orła Białego. Uczestniczą w nim Polacy więzieni wcześniej na terenie Niemiec. Przemawia szef Sztabu Naczelnego Wodza gen. Stanisław Kopański, na prawo od niego siedzi minister obrony narodowej gen. Marian Kukiel. Fot. NN, Instytut Polski i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie, [szuflada XII].
Luty 1942, Gazala, Libia. Stanowisko łącznika w rejonie walk o Gazalę. Fot. NN, Instytut Polski i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie [szuflada NXI].
1941/1942, Libia. Samodzielna Brygada Strzelców Karpackich w rejonie Tobruku. Fot. NN, Instytut Polski i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie [szuflada NXI].
27.02.1940, Coetquidan, Francja. Ambasador Stanów Zjednoczonych przy rządzie RP na uchodźstwie Anthony Drexel Biddle (4. z lewej) wizytuje obóz Wojska Polskiego. Towarzyszą mu m.in. żona Margaret Thompson Schulze, premier RP i Naczelny Wódz Polskich Sił Zbrojnych gen. Władysław Sikorski (z przodu w jasnym płaszczu), szef francuskiej misji wojskowej przy Naczelnym Wodzu WP gen. Victor Denain (3. z prawej) i komendant obozu gen. Stanisław Maczek (1. z lewej). Fot. NN, Instytut Polski i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie, [szuflada NX]
Wrzesień 1944, Francja. Polscy ochotnicy zgłaszający się do wojska po wyzwoleniu Francji z okupacji niemieckiej. Fot. NN, Instytut Polski i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie [szuflada NX]
13.06.1942, Nowy Jork, Stany Zjednoczone Ameryki. Polscy lotnicy z Kanady na paradzie wojsk sprzymierzonych. Fot. NN, Instytut Polski i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie [szuflada NX]
Lata 40., brak miesjca. Polskie Siły Zbrojne na Zachodzie, 3. z lewej stoi Józef Gruszka. Fot. NN, Instytut Polski i Muzeum im gen. Sikorskiego w Londynie [teczka - Józef Gruszka].
Lata 40., brak miejsca. z prawej stoją: gen. Stanisław Kopański i gen. Kazimierz Sosnkowski. Fot. NN, Instytut Polski i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie [teczka K. Sosnkowski].
Zima 1941, Tockoje, obł. Czkałowsk, ZSRR. Formowanie Polskich Sił Zbrojnych w ZSRR, na zdjęciu polscy żołnierze. Fot. NN, Instytut Polski i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie [teczka 18 Pułk Piechoty - Tockoje 1941].
Grudzień 1941, Tockoje, obł. Czkałowsk, ZSRR. Wizyta Naczelnego Wodza Polskich Sił Zbrojnych gen. Władysława Sikorskiego w formujących się Polskich Siłach Zbrojnych w ZSRR, defilada. Fot. NN, Instytut Polski i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie [teczka 18 Pułk Piechoty - Tockoje 1941].
1945, Włochy. Msza święta dla żołnierzy 6 Lwowskiego Pułku Artylerii Lekkiej. Fot. NN, Instytut Polski i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie [teczka luzem - 1945 Spinetolli].
1943, Jerozolima, Palestyna. Żołnierze 2 Korpusu przed kaplicą franciszkańską na Via Dolorosa. Fot. NN, Instytut Polski i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie [teczka - różne].
1942-1943, brak miejsca. Gen. Władysław Sikorski udaje się na dekorację Krzyżem Walecznych brytyjskich oficerów, którzy odznaczyli się w walkach o Afrykę. Z tyłu idzie gen. Władysław Anders. Fot. NN, Instytut Polski i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie [teczka 44]
18.01.1943, Szkocja, Wielka Brytania. Gen. Władysław Sikorski podczas wizytacji polskich oddziałów stacjonujących w Szkocji. Fot. NN, Instytut Polski i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie [teczka 44]
4.12.1941, Moskwa, ZSRR. Podpisanie polsko-sowieckiej deklaracji o wzajemnej pomocy wojskowej w walce z hitlerowskimi Niemcami. Stoją od prawej: radziecki minister spraw zagranicznych Wiaczesław Mołotow, gen. Władysław Sikorski, polski ambasador w Związku Radzieckim Stanisław Kot, gen. Władysław Anders, Gieorgij Malenkow, adiutant Andersa rotmistrz Jerzy Klimkowski. Za stołem siedzi Józef Stalin. Fot. NN, Instytut Polski i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie [teczka 44]
1
Poprzednia strona
196
197
198
199
200
201
202
203
204
Następna strona
919
Przekaż zbiory
Z innych archiwów
Nasze zbiory
Nowości w zbiorach
Facebook - dolne menu
Instagram - dolne menu
Twitter-dolne menu
Youtube - dolne kafelki
Ta strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w ustawieniach przeglądarki.
Dowiedz się więcej