Przejdź do menu głównego
Przejdź do treści
Przejdź do wyszukiwarki
Fotokarta
Fotokarta
Wyszukiwarka elasticsearch
szukaj
Zaawansowane
Znajdź ...
Wszystkie te słowa
Dokładnie te słowa
Żadne z tych słów
Przeszukaj
W bazie zdjęć
W dowolnym miejscu strony
Szukaj
Fixed-menu
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Fotokarta
Fotokarta
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Zobacz nas w social media
Słowa kluczowe
Wyniki wyszukiwania tagu:
lata 50-te
Znalezionych wyników:
11710
1955-1957, Workuta, Komi ASRR, ZSRR. Czesława Cydzik (z domu Hnatów), działaczka Armii Krajowej we Lwowie, więźniarka łagrów w latach 1945-1957. Fot. Eugeniusz Cydzik, udostępnił Eugeniusz Cydzik w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
1955-1957, Workuta, Komi ASRR, ZSRR. Łagiernicy podczas pracy na terenie kopalni. Fot. Eugeniusz Cydzik, udostępnił Eugeniusz Cydzik w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
1955-1957, Workuta, Komi ASRR, ZSRR. Grupa dzieci z rodzin zesłańców. Fot. Eugeniusz Cydzik, udostępnił Eugeniusz Cydzik w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
1955-1956, Workuta, Komi ASRR, ZSRR. Więźniowie łagrów. Od lewej: Józef Zwinogrodzki, Eugeniusz Cydzik, Wanda Kiałka (z domu Cejko), Barbara Dudycz, Edward Wojtkiewicz. Fot. Eugeniusz Cydzik, udostępnił Eugeniusz Cydzik w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
Lata 50., Kazachska SRR, ZSRR. Portret matki z córkami wykonany w kołchozie im. Kirowa. 1. z prawej najprawdopodobniej Leonarda Rewkowska. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Rewkowska Leonarda w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1967).
Lata 50-60, Ukraińska SRR, ZSRR. Stanisława i Jerzy Dąbrowscy z synem Romanem (z lewej) oraz ze znajomymi nad jeziorem. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Stanisława Dąbrowska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1515).
1955, Workuta, Komi ASRR, ZSRR. Więźniarki łagrów. Od lewej: Halina Kowalska, Janina Muszyńska (z domu Zuba), NN. Fot. Eugeniusz Cydzik, udostępnił Eugeniusz Cydzik w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
1955-1957, Workuta, Komi ASRR, ZSRR. Mężczyzna przy samochodzie. Fot. Eugeniusz Cydzik, udostępnił Eugeniusz Cydzik w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
1955-1957, Workuta, Komi ASRR, ZSRR. Mężczyzna przed domem. Fot. Eugeniusz Cydzik, udostępnił Eugeniusz Cydzik w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
1954, Igarka, Kraj Krasnojarski, ZSRR. Praca przy oznakowywaniu drewna spławianego Jenisejem. Genowefa Żytowt stoi 1. z lewej. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Genowefa Żytowt w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2566).
1955, Workuta, Komi ASRR, ZSRR. Więźniarki łagrów. Od lewej u góry: NN, Halina Kowalska, na dole od lewej: Janina Muszyńska (z domu Zuba), Wanda Kozłowska. Fot. Eugeniusz Cydzik, udostępnił Eugeniusz Cydzik w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
2. połowa lat 40/lata 50., Białoruska SRR, ZSRR. Rodzina Kimbarów. Na dole siostra Wanda, siedzą rodzice – Józef oraz Stefania Kimbarowie. Stoją od lewej: Anna Szewelińska z d. Kimbar, bracia Józef, Franciszek, Henryk, siostry Maria, Zefiryna. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Anna Szewelińska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_AHM_PnW_2390).
Lata 50., Białoruska SRR, ZSRR. Bronisława Gniećko z mężem i dzieckiem. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Bronisława Gniećko w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0739).
1955-1957, Workuta, Komi ASRR, ZSRR. Górnicy sfotografowani na tle zabudowań kopalni. Fot. Eugeniusz Cydzik, udostępnił Eugeniusz Cydzik w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
1955-1957, Workuta, Komi ASRR, ZSRR. Na zdjęciu Eugeniusz Cydzik, żołnierz Armii Krajowej w okręgu grodzieńskim, więzień łagrów w latach 1945-1957. Fot. Czesława Cydzik, udostępnił Eugeniusz Cydzik w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
1954, Igarka, Kraj Krasnojarski, ZSRR. Wanda i Genowefa (z lewej) Żytowt. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Genowefa Żytowt w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2566).
Lata 50., Łyntupy, Białoruska SRR, ZSRR. Grupa kobiet. Na dole od prawej: Stanisława Bryś – matka Marii Kasaty, obok jej bratowa. U góry od lewej: Regina - siostra Marii Kasaty, dwie kuzynki, ciotka oraz Maria Kasata. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Maria Kasata w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1305).
1950-1953, Kamczatka, ZSRR. Mieczysław Rodziewicz (z lewej) podczas służby wojskowej w radzieckiej marynarce wojennej. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Mieczysław Rodziewicz w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2444).
Lata 50., ZSRR. Portret Stanisława Baraniuka. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Stanisław Baraniuk w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2494).
4.08.1956, Szarkowszczyzna, Białoruska SRR, ZSRR. Ksiądz Kazimierz Radziszewski (1904-1978) w kościele św. Trójcy. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, projekt "KARTA z Polakami na Wschodzie".
Lata 50., Pińsk, Białoruska SRR, ZSRR. Siostry Szymańskie, Barbara (z prawej) i Urszula w święta Bożego Narodzenia. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Barbara Szymańska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0755).
Lata 50./60., Irkuck, ZSRR. Ewelina Debopre (w środku) wraz z innymi zesłankami w kołchozie. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Czesława Tyska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0728).
Lata 50./60., Moskwa, ZSRR. Teresa Muchina na placu Iwana Wielkiego przed dzwonem (car-kołokoł). Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Teresa Muchina w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1451).
1955-1957, Workuta, Komi ASRR, ZSRR. Namiot w pobliżu jednego z łagrów. Fot. NN, udostępnił Eugeniusz Cydzik w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
Lata 50., brak miejsca. Portret kobiety i mężczyzny. Prawdopodobnie Marcelina Dungjak ze swoim mężem. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Marcelina Dungjak w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2381).
1
Poprzednia strona
69
70
71
72
73
74
75
76
77
Następna strona
469
Przekaż zbiory
Z innych archiwów
Nasze zbiory
Nowości w zbiorach
Facebook - dolne menu
Instagram - dolne menu
Twitter-dolne menu
Youtube - dolne kafelki
Ta strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w ustawieniach przeglądarki.
Dowiedz się więcej