Przejdź do menu głównego
Przejdź do treści
Przejdź do wyszukiwarki
Fotokarta
Fotokarta
Wyszukiwarka elasticsearch
szukaj
Zaawansowane
Znajdź ...
Wszystkie te słowa
Dokładnie te słowa
Żadne z tych słów
Przeszukaj
W bazie zdjęć
W dowolnym miejscu strony
Szukaj
Fixed-menu
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Fotokarta
Fotokarta
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Zobacz nas w social media
Słowa kluczowe
Wyniki wyszukiwania tagu:
łotwa
Znalezionych wyników:
336
Lata 20., Ryga, Republika Łotewska. Regina Karmazo (Mieszkowska) (2. z lewej) z rodzicami i siostą. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Regina Mieszkowska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1032).
1938, Krasław, Republika Łotewska. Legitymacja szkolna Henryka Gałązki. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Henryk Gałązka w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_870).
Ok. 1936, Krasław, Republika Łotewska. Portret Kazimierza Rudzita. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Kazimierz Rudzit w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0819).
Lata 30., Republika Łotewska. Obóz harcerski. Fotografia z rodzinnego archiwum Bogumiły Dmuchowskiej (z d. Wróblewskiej). Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Bogumiła Dmuchowska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0801).
1939, Dyneburg, Łotwa. Weronika Gasperowicz (potem Kurszyc) (5. z prawej w dolnym rzędzie) w ostatniej klasie szkoły podstawowej. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Weronika Kurszyc w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1151).
1950, Krasław, Łotewska SRR, ZSRR. Wanda Sosnowska (u góry z mężem) z rodziną na ganku przed domem. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Wanda Sosnowska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0803).
1912, Ryga, Cesarstwo Rosyjskie. Stanisław Surdeko, ojciec Walerii Kolorowej. Fot. C. Wischnewsky, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Waleria Korolowa w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0790).
Lata 50., Łotewska SRR, ZSRR. Portret Weroniki Grundane z domu Bogumirskiej. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Weronika Grundane w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0871).
Przed 1939, Republika Łotewska. Zdjęcie grupowe młodzieży szkolnej. Fotografia z rodzinnego archiwum Bogumiły Dmuchowskiej (z d. Wróblewskiej). Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Bogumiła Dmuchowska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0801).
1913, Mitawa, Cesarstwo Rosyjskie. Lucjan Grzybowski (1891-1971), ojciec Wandy Sosnowskiej, jako żołnierz wojska rosyjskiego. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Wanda Sosnowska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0803).
Przed 1917, Ryga, Cesarstwo Rosyjskie. Kanał miejski. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Regina Mieszkowska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1032).
Lata 50./60., Krasław, Łotewska SRR, ZSRR. Zakończenie roku szkolnego. Regina Syryca (1. z lewej), Stefan Syryca (2. z lewej) z synem (3. z lewej). Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Regina Syryca w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0811).
Przed 1939, Republika Łotewska. Narciarze. Fotografia z rodzinnego archiwum Bogumiły Dmuchowskiej (z d. Wróblewskiej). Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Bogumiła Dmuchowska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0801).
Lata 40., prawdopodobnie Ryga. Fotografia szkolna. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Regina Mieszkowska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1032).
Lata 50./60., Krasław, Łotewska SRR, ZSRR. Regina i Stefan Syrycowie. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Regina Syryca w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0811).
1943, Komisariat Rzeszy Wschód. Portret ślubny młodej pary - Bogumiły Dmuchowskiej (z d. Wróblewskiej) z mężem. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Bogumiła Dmuchowska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0801).
Przed 1939, Dyneburg. Krewni Walerii Korolowej. Fot. L. Altman, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Waleria Korolowa w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0790).
Przed 1939, Republika Łotewska. Portret dwóch mężczyzn z grupy teatralnej. Fotografia z rodzinnego archiwum Bogumiły Dmuchowskiej (z d. Wróblewskiej). Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Bogumiła Dmuchowska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0801).
Przed 1939, Republika Łotewska. Rodzina Natalii Czaman z domu Erastowej, żony Stanisława Czamana. Od prawej: Natalia i Stanisław Czaman, pierwszy od lewej Aleksander Erastow, ojciec Natalii, najwyższa po środku Zinajda Erastow, matka Natalii, dziewczynka z kokardą na głowie - Eugenia, córka Natalii i Stanisława Czamanów. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Stanisław Czaman w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1155).
13.05.1931, Rzeżyca, Republika Łotewska. Pogrzeb żony Józefa Czamana, brata Stanisława Czamana. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Stanisław Czaman w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1155).
04.04.1938, Dyneburg, Republika Łotewska. Rewers fotografii o sygnaturze: AHM_PnW_0578_0002_0008a. Dedykacja dla ojca chrzestnego od Reginy Bielskiej (z d. Bekiesz): "Na pamiątkę kszesnemu ojcu od Reni B." Zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Regina Bielska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0578).
Lata 40.-50., Łotewska Socjalistyczna Republika Radziecka, Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich. Zdjęcie grupowe. Pierwsza od prawej w pierwszym rzędzie Bogumiła Dmuchowska (z d. Wróblewska). Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Bogumiła Dmuchowska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0801).
30.12.1937, Rżeżyca, Republika Łotewska. Rodzinny dom Walerii Korolowej. Na kładce stoi Stanisław Surdeko. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Waleria Korolowa w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0790).
Ok. 1930, Rzeżyca, Łotwa. Fotografia klasowa. 3. z prawej w 2 rzędzie Waleria Korolowa, w środku wychowawczyni Zawadzka. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Waleria Korolowa w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0790).
1995, Łotwa. Artykuł o wybitnych Polakach z ziemi krasławskiej, „Polak na Łotwie”, nr 3/4,1995r. (3/3) Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Kazimierz Rudzit w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0819).
1
Poprzednia strona
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Następna strona
14
Przekaż zbiory
Z innych archiwów
Nasze zbiory
Nowości w zbiorach
Facebook - dolne menu
Instagram - dolne menu
Twitter-dolne menu
Youtube - dolne kafelki
Ta strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w ustawieniach przeglądarki.
Dowiedz się więcej