Przejdź do menu głównego
Przejdź do treści
Przejdź do wyszukiwarki
Fotokarta
Fotokarta
Wyszukiwarka elasticsearch
szukaj
Zaawansowane
Znajdź ...
Wszystkie te słowa
Dokładnie te słowa
Żadne z tych słów
Przeszukaj
W bazie zdjęć
W dowolnym miejscu strony
Szukaj
Fixed-menu
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Fotokarta
Fotokarta
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Zobacz nas w social media
Słowa kluczowe
Wyniki wyszukiwania tagu:
łotwa
Znalezionych wyników:
336
13.06.1938, Rżeżyca, Łotwa. Grono pedagogiczne Państwowego Gimnazjum Polskiego w Rzeżycy. 1. z lewej Dziadowicz (łacinnik), 3. z prawej Wysocka, 4. z lewej Kiełpszowa (dyrektorka szkoły), w środku drugiego rzędu w okularach Ichnatowicz (nauczyciel języka polskiego). Fot. A. Mamonovs, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Waleria Korolowa w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0790).
Przed 1939, Republika Łotewska. Zdjęcie grupowe dzieci z księdzem. Fotografia z rodzinnego archiwum Bogumiły Dmuchowskiej (z d. Wróblewskiej). Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Bogumiła Dmuchowska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0801).
Ok. 1910/1911, Krasław, Imperium Rosyjskie. Lucjan Grzybowski (1891-1971), ojciec Wandy Sosnowskiej, jako uczeń tajnej szkoły. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Wanda Sosnowska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0803).
1973, Dyneburg, Łotewska Socjalistyczna Republika Radziecka, Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich. Zaświadczenie o otrzymaniu przez Reginę Bielską (z d. Bekiesz) odznaczenia "Przodownik sowieckiego handlu". Zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Regina Bielska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0578).
1935, Dyneburg, Łotwa. Weronika Gasperowicz (potem Kurszyc) w mundurku szkolnym. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Weronika Kurszyc w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1151).
Przed 1939, Republika Łotewska. Zakończenie roku szkolnego. Fotografia z rodzinnego archiwum Bogumiły Dmuchowskiej (z d. Wróblewskiej). Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Bogumiła Dmuchowska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0801).
Przed 1939, Republika Łotewska. Stanisław Czaman (z prawej) z bratem Józefem i jego żoną. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Stanisław Czaman w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1155).
Lata 40., Ryga, Łotewska SRR, ZSRR. Portret Reginy Mieszowskiej z kołem. Fot. Lucija Alutis-Kreicbergs, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Regina Mieszkowska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1032).
1933-1934, brak miejsca. Antoni Kłygul w mundurze armii łotewskiej. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Jan Kłygul w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania -AHM_PnW_0795).
Lata 30., Krasław, Republika Łotewska. Portret Józefa Tymachowicza i jego siostry. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Józef Tymachowicz w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0872).
Lata 40.-50., Ryga, Łotewska Socjalistyczna Republika Radziecka, Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich. Zdjęcie grupowe. Bogumiła Dmuchowska (z d. Wróblewska) na pierwszym planie (w okularach). Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Bogumiła Dmuchowska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0801).
1931, Dyneburg, Łotwa. Uczniowie w szkole polskiej. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Weronika Kurszyc w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1151).
Przed 1939, Cesarstwo Rosyjskie. Korespondencja Lucjana Grzybowskiego (1891-1971) - ojca Wandy Sosnowskiej. Karta pocztowa z wizerunkiem Adama Mickiewicza (rewers). Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Wanda Sosnowska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0803).
Lata 30., Krasław, Republika Łotewska. Grupa osób na ulicy. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Wanda Sosnowska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0803).
Lata 30., Łotwa. Znajomy Walerii Korolowej w stroju motocyklisty. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Waleria Korolowa w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0790).
Lata 50.- 60., brak miejsca. Portret Reginy Bielskiej (z d. Bekiesz). Zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Regina Bielska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0578).
1913, Mitawa, Cesarstwo Rosyjskie. Lucjan Grzybowski (1891-1971), ojciec Wandy Sosnowskiej, jako żołnierz wojska rosyjskiego. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Wanda Sosnowska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0803).
Przed 1939, Ryga, Republika Łotewska. Chór polski. Fotografia z rodzinnego archiwum Ireny Hermane. Zdjęcie wykonanaw w atelier fotograficznym "Foto M. Tamalunas" w Rydze. W prawym dolnym rogu wytłoczony napis "Foto M. Tamalunas" i numer telefonu "23408". Fot. M. Tamalunas, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Irena Hermane w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0080).
Grudzień 1939, Ryga, Łotwa. Waleria Korolowa w domu rodzinnym podczas świąt Bożego Narodzenia. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Waleria Korolowa w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0790).
1940, Krasław, Łotewska SRR, ZSRR. Egzamin maturalny Wandy Sosnowskiej (2. rząd, 2. od lewej). Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Wanda Sosnowska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0803).
Lata 20., Rżeżyca, Łotwa. Henryk Surdeko (brat ojca Walerii Korolowej, z lewej) z żoną i dziećmi oraz Anna i Stanisław Surdeko (rodzice Walerii Korolowej, z prawej) z synami. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Waleria Korolowa w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0790).
Przed 1939, Republika Łotewska. Bal. Fotografia z rodzinnego archiwum Bogumiły Dmuchowskiej (z d. Wróblewskiej). Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Bogumiła Dmuchowska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0801).
Lata 50./60., Krasław, Łotewska SRR, ZSRR. Stefan Syryca, mąż Reginy Syrycy, podczas sianokosów. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Regina Syryca w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0811).
Ok. 1914, Iłukszta, Cesarstwo Rosyjskie. Parafia iłuksztańska. 4. z lewej stoi Stanisław Surdeko (ojciec Walerii Korolowej), w środku jego siostra Helena. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Waleria Korolowa w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0790).
1939-1945, Łotewska SRR. Stanisław Czaman w wojsku łotewskim, w 1. rzędzie, 2. z prawej. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Stanisław Czaman w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1155).
1
Poprzednia strona
5
6
7
8
9
10
11
12
13
Następna strona
14
Przekaż zbiory
Z innych archiwów
Nasze zbiory
Nowości w zbiorach
Facebook - dolne menu
Instagram - dolne menu
Twitter-dolne menu
Youtube - dolne kafelki
Ta strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w ustawieniach przeglądarki.
Dowiedz się więcej