Przejdź do menu głównego
Przejdź do treści
Przejdź do wyszukiwarki
Fotokarta
Fotokarta
Wyszukiwarka elasticsearch
szukaj
Zaawansowane
Znajdź ...
Wszystkie te słowa
Dokładnie te słowa
Żadne z tych słów
Przeszukaj
W bazie zdjęć
W dowolnym miejscu strony
Szukaj
Fixed-menu
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Fotokarta
Fotokarta
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Zobacz nas w social media
Słowa kluczowe
Wyniki wyszukiwania tagu:
moda
Znalezionych wyników:
3524
Kwiecień 1968, Inowrocław, Polska. Żeński zespół wokalny na scenie w czasie eliminacji do IV Festiwalu Piosenki Radzieckiej. Fot. Romuald Broniarek, zbiory Ośrodka KARTA.
Czerwiec 1969, Poznań, Polska. Międzynarodowe Targi Poznańskie, ekspozycja odzieży damskiej. Fot. Romuald Broniarek/KARTA
Lipiec 1959, Jastarnia, Polska. Wypoczynek nad Bałtykiem - dwie kobiety w strojach kąpielowych leżą na brzegu morza. Fot. Romuald Broniarek/KARTA
1975, Warszawa, Polska. Pokaz mody Zakładów Przemysłu Odzieżowego Cora w Hotelu Forum. Modelka Małgorzata Niemen. Fot. Romuald Broniarek, zbiory Ośrodka KARTA
Czerwiec 1965, Zielona Góra, Polska. Uczestnicy I Festiwalu Piosenki Radzieckiej w czasie próby w kuluarach. Fot. Romuald Broniarek, zbiory Ośrodka KARTA.
Lipiec 1967, Polska. Dziewczyna leżąca na kocu słucha płyt z radzieckiej wytwórni "Melodia". Fot. Romuald Broniarek/KARTA
Lipiec 1968, Poznań, Polska. Międzynarodowe Targi Poznańskie, prezentacja damskich strojów plażowych na manekinach. Fot. Romuald Broniarek/KARTA
Sierpień 1967, Belgrad, Jugosławia Dwie kobiety z wózkiem idące ulicą. Fot. Romuald Broniarek/KARTA
Marzec 1962, Warszawa, Polska. Sesja fotograficzna na okładkę tygodnika "Przyjaźń" - Ewa Wiśniewska na warszawskiej Starówce. Fot. Romuald Broniarek/KARTA
Ok. 1900, brak miejsca. Portret Zofii Danik, ciotki Heleny Pietrakowej z domu Harkawy. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią udostępniła Helena Pietrakowa w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1960).
1955, Workuta, Komi ASRR, ZSRR. Grupa zesłańców. Z tyłu, od lewej: Michał Tatarzycki, Klara Kunachowicz (z domu Autuchiewicz), Wiktor Korzystko, Janina Muszyńska (z domu Zuba), Jerzy Andruszkiewicz, Natalia Zarzycka (z domu Odyńska), NN. Z przodu, od lewej: Stanisław Kuźma, Wanda Kiałka (z domu Cejko), NN, Jadwiga Augusiewicz (z domu Ambroziewicz), Franciszek Gradziewicz. W tle widoczne zabudowania mieszkalne oraz hałda kopalniana. Fot. Eugeniusz Cydzik, udostępnił Eugeniusz Cydzik w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
Przed 1939, Zaleszczyki, woj. tarnopolskie, Polska. Przystań kajakowa przy Plaży Słonecznej w Zaleszczykach. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Marii Podolińskiej-Wójt w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1048).
Po 1957 roku, Lwów, Ukraina, ZSRR. Zdewastowany Cmentarz Obrońców Lwowa. Czesława Cydzik (z domu Hnatów) oraz dwóch mężczyzn przy Pomniku Chwały. W głębi widoczna Kaplica Obrońców Lwowa. Fot. Eugeniusz Cydzik, udostępnił Eugeniusz Cydzik w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
Przed 1914, Maków, Podole. Piknik rodzinny. Na łące leży Narcyz Hillich, za nim w kapeluszu siedzi siostra Kazimiera Wiśniewska z domu Hillich. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Halina Wiśniewska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0766).
Po 1957 roku, Lwów, Ukraina, ZSRR. Eugeniusz Cydzik przy Mogile Pięciu Nieznanych z Persenkówki na zdewastowanym Cmentarzu Obrońców Lwowa, w tle Kaplica Obrońców Lwowa, katakumby. Fot. NN, udostępnił Eugeniusz Cydzik w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
Przed 1939, brak miejsca. Portet dwóch kobiet. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Włodzimierz Maniowski w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1044).
1955-1956, Workuta, Komi ASRR, ZSRR. Grupa zesłańców. Od lewej: Witold Augusewicz, Jadwiga Augusewicz (z domu Olechnowicz), Olgierd Zarzycki, Wiktor Jagoda, Hanna Grzywacz (Szyszko-Norska), Maria Kwiatkowska. W głębi widoczne ogrodzenie jednego z łagrów. Fot. Eugeniusz Cydzik, udostępnił Eugeniusz Cydzik w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
Ok. 1900, brak miejsca. Rewers odbitki fotograficznej o sygnaturze AHM_PnW_0766_0002_0017a: Portret kobiety, prawdopodobnie Heleny Podgórskiej. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Halina Wiśniewska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0766).
Lata 30., Republika Łotewska. Portret kobiety z wachlarzem. Fotografia z rodzinnego archiwum Bogumiły Dmuchowskiej (z d. Wróblewskiej). Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Bogumiła Dmuchowska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0801).
Lata 20., prawdopodobnie Równe, woj. wołyńskie, Polska. Fotografia ślubna. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Maria Kamińska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1446).
Lata 50., Tarnopol (?), Ukraińska SRR, ZSRR. Stanisława Dąbrowska z synem Romanem w wózku. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Stanisława Dąbrowska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1515).
Lata 40., Polesie. Leokadia Mostek z domu Siewruk z rodzicami. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Wiktor Mostek w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0749).
1960, ZSRR. Fotografia ślubna Romualdy z domu Czerepkowskiej i Józefa Żwańskich. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnili Romualda i Józef Żwańscy w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1406).
1955-1957, Workuta, Komi ASRR, ZSRR. Eugeniusz Cydzik, żołnierz Armii Krajowej w okręgu grodzieńskim, więzień łagrów w latach 1945-1957, na nartach. Fot. NN, udostępnił Eugeniusz Cydzik w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
1955, Workuta, Komi ASRR, ZSRR. Wiktor Korzystko, więzień łagrów w latach 1945-1954. Fot. Eugeniusz Cydzik, udostępnił Eugeniusz Cydzik w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
1
Poprzednia strona
123
124
125
126
127
128
129
130
131
Następna strona
141
Przekaż zbiory
Z innych archiwów
Nasze zbiory
Nowości w zbiorach
Facebook - dolne menu
Instagram - dolne menu
Twitter-dolne menu
Youtube - dolne kafelki
Ta strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w ustawieniach przeglądarki.
Dowiedz się więcej