Przejdź do menu głównego
Przejdź do treści
Przejdź do wyszukiwarki
Fotokarta
Fotokarta
Wyszukiwarka elasticsearch
szukaj
Zaawansowane
Znajdź ...
Wszystkie te słowa
Dokładnie te słowa
Żadne z tych słów
Przeszukaj
W bazie zdjęć
W dowolnym miejscu strony
Szukaj
Fixed-menu
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Fotokarta
Fotokarta
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Zobacz nas w social media
Słowa kluczowe
Wyniki wyszukiwania tagu:
okres międzywojenny
Znalezionych wyników:
12646
Przed 1939, brak miejsca. Zdjęcie rodzinne ze zbiorów Anny Bogowicz. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Anna Bogowicz w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1399).
Ok. 1934, Zakopane, Polska. Maria Bryła (z d. Mołodowa), matka Bogusławy Bryły-Czerny, w samochodzie ze znajomym i szoferem. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Bogusława Bryła-Czerna w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0466).
Przełom lat 20/30, Nieśwież, woj. nowogródzkie, Polska. Włodzimierz Żołnierkiewicz i Anna z Rymaszewskich, rodzice Anatola Żołnierkiewicza oraz siostra ojca (1. z prawej). Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Anatol Żołnierkiewicz w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0879).
Lata 30., Rumunia. Augustyn Bartkiewicz i Julia Bartkiewicz z domu Jaszczyńska - rodzice Antoniny Hopulele z synem Stanisławem. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Antonina Hopulele w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2397).
Przed 1939, brak miejsca. Grupa młodzieży z księżmi. Zdjęcie z archiwum rodzinnego Anny Hryńczuk z domu Guły. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Anna Hryńczuk w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0834).
30.09.1924, Pińsk, woj. poleskie, Polska. Maria Kolbus z domu Jefimowa (od lewej) z koleżanką. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Regina Kołb w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0716).
Lata 20., brak miejsca. Portret kobiety. W prawym dolnym rogu wytłoczony napis: "Visit Portrait". Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Maria Magalińska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2097).
Lata 20., Republika Łotewska. Zdjęcie grupowe na plaży. Fotografia z rodzinnego archiwum Bogumiły Dmuchowskiej (z d. Wróblewskiej). Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Bogumiła Dmuchowska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0801).
15.07.1933, prawdopodobnie Ryga, Republika Łotewska. Zdjecie szkolne, Walentyna Łastowska, siostra Piotra Łastowskiego, stoi w 3. rzędzie 1. z prawej. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Piotr Łastowski w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_0794).
1937, Ryga, Republika Łotwska. Piotr Łastowski podczas wykonywania prac społecznych. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Piotr Łastowski w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_0794).
Przed 1939, Ryga, Republika Łotewska. Portret dwóch kobiet, przyjaciółek Kazimiery Łastowskiej z domu Wajwodzisz. Fotografia wykonana w atelier fotograficznym E. Auza. W prawym dolnym rogu napis: "Foto E. Auza, Riga, Dzirnavu iela 65". Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Piotr Łastowski w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_0794).
1932, Ryga, Republika Łotewska. Zdjęcie klasowe uczniów z I klasy szkoły podstawowej. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Piotr Łastowski w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_0794).
1930, Ogres, Republika Łotewska. Rewers fotografii o sygnaturze AHM_0794_0002_0018a: Zdjęcie grupowe w sanatorium dziecięcym w Ogres. W 2. rzędzie, 6. z prawej stoi Walentyna Łastowska, siostra Piotra Łastowskiego. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Piotr Łastowski w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_0794).
Lata 30., brak miejsca. Walentyna Łastowska, siostra Piotra Łastowskiego, z narzeczonym. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Piotr Łastowski w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_0794).
Lata 20., brak miejsca. Kazimiera Łastowska z domu Wajwodzisz z synem Piotrem na kolanach. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Piotr Łastowski w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_0794).
1927, brak miejsca. Kobieta w stroju kąpielowym na plaży. Fot. NN/Ośrodek Karta.
Lata 20., Rzeczpospolita Polska. Odpoczynek w ogrodzie. 2. z lewej Eugen Schicht (przyjaciel rodziny), 5. Piotr Zajączkowski (ojciec Larysy). W głębi z lewej siedzi Agata Kamieńska z domu Michelson (ciotka Elżbiety Zajączkowskiej, matki Larysy). Z tyłu w mundurze Bronisław Korwin-Kamieński, mąż Agaty. Fot. NN, kolekcja Larysy Zajączkowskiej-Mitznerowej, zbiory Ośrodka KARTA
Lata 20., prawdopodobnie Włochy. Żaglówki pływające po morzu. Fot. NN, kolekcja Larysy Zajączkowskiej-Mitznerowej, zbiory Ośrodka KARTA
Lata 20., Rzeczpospolita Polska. Elżbieta Zajączkowska z córką Larysą i chłopcem podczas spaceru po lesie. Fot. NN, kolekcja Larysy Zajączkowskiej-Mitznerowej, zbiory Ośrodka KARTA
1936-1939, Puszcza Mariańska, woj. warszawskie, Rzeczpospolita Polska. Krowy pasące się na polu. Fot. NN, kolekcja Larysy Zajączkowskiej-Mitznerowej, zbiory Ośrodka KARTA
Lata 20., Rzeczpospolita Polska. Piotr Zajączkowski (ojciec Larysy) płynie statkiem. Fot. NN, kolekcja Larysy Zajączkowskiej-Mitznerowej, zbiory Ośrodka KARTA
1925-1927, Francja. Larysa Zajączkowska trzymająca lalkę. Fot. NN, kolekcja Larysy Zajączkowskiej-Mitznerowej, zbiory Ośrodka KARTA
1925-1927, Juan-les-Pins, Francja. Grupa osób w ogrodzie. Z lewej stoi Larysa Zajączkowska, obok redaktor Bogusławskij i babcia Larysa Michelson. 2. z prawej siedzi Larissa Winterfeld, właścicielka pensjonatów "Les Chrysanthèmes" w Juan-Les-Pins oraz "Hotelu Brea" w Nicei. Fot. NN, kolekcja Larysy Zajączkowskiej-Mitznerowej, zbiory Ośrodka KARTA
Ok.1933, Łódź, Rzeczpospolita Polska. Uczennice i nauczyciele Gimnazjum Żeńskiego Zofii Pętkowskiej i Wiktorii Macińskiej. W pierwszym rzędzie 2. z lewej siedzi Larysa Zajączkowska. W drugim rzędzie 3. z lewej nauczycielka Waleria Kaiserówna. Fot. NN, kolekcja Larysy Zajączkowskiej-Mitznerowej, zbiory Ośrodka KARTA
Początek lat 30., Rzeczpospolita Polska. Jerzy Zajączkowski (brat Larysy) na drodze w lesie. Fot. NN, kolekcja Larysy Zajączkowskiej-Mitznerowej, zbiory Ośrodka KARTA
1
Poprzednia strona
152
153
154
155
156
157
158
159
160
Następna strona
506
Przekaż zbiory
Z innych archiwów
Nasze zbiory
Nowości w zbiorach
Facebook - dolne menu
Instagram - dolne menu
Twitter-dolne menu
Youtube - dolne kafelki
Ta strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w ustawieniach przeglądarki.
Dowiedz się więcej