Przejdź do menu głównego
Przejdź do treści
Przejdź do wyszukiwarki
Fotokarta
Fotokarta
Wyszukiwarka elasticsearch
szukaj
Zaawansowane
Znajdź ...
Wszystkie te słowa
Dokładnie te słowa
Żadne z tych słów
Przeszukaj
W bazie zdjęć
W dowolnym miejscu strony
Szukaj
Fixed-menu
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Fotokarta
Fotokarta
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Zobacz nas w social media
Słowa kluczowe
Wyniki wyszukiwania tagu:
osiedle
Znalezionych wyników:
2093
1985, dzielnica Janów-Nikiszowiec, Katowice, Polska. Zabytkowe górnicze osiedle Nikiszowiec. Samochód marki Fiat 125p zaparkowany na podwórzu familoka. Fot. Edward Grochowicz, zbiory Ośrodka KARTA.
1985, dzielnica Janów-Nikiszowiec, Katowice, Polska. Zabytkowe górnicze osiedle Nikiszowiec. Dwie kobiety siedzą na ławce na podwórku familoka. Fot. Edward Grochowicz, zbiory Ośrodka KARTA..
1985, dzielnica Janów-Nikiszowiec, Katowice, Polska. Zabytkowe górnicze osiedle Nikiszowiec. Mała dziewczynka w kraciastym kombinezonie w towarzystwie dwóch psów stoi na chodniku przy jednym z familoków. Fot. Edward Grochowicz, zbiory Ośrodka KARTA.
1985, dzielnica Janów-Nikiszowiec, Katowice, Polska. Zabytkowe górnicze osiedle Nikiszowiec. Dwie kobiety rozmawiają siedząc na ławce na podwórku familoka. Fot. Edward Grochowicz, zbiory Ośrodka KARTA.
1985, dzielnica Janów-Nikiszowiec, Katowice, Polska. Zabytkowe górnicze osiedle Nikiszowiec. Drewniany wóz zaprzężony w konie na ulicy. Fot. Edward Grochowicz, zbiory Ośrodka KARTA.
1985, dzielnica Janów-Nikiszowiec, Katowice, Polska. Zabytkowe górnicze osiedle Nikiszowiec. Plac Wyzwolenia. W głębi kadru widoczny szyld i wejście do mieszczącego się przy Pl. Wyzwolenia 9 zakładu fotograficznego Foto-Niesporek - jednej z najstarszych firm fotograficznych w kraju, działąjącej nieprzerwanie od 1919 roku. Fot. Edward Grochowicz, zbiory Ośrodka KARTA.
1985, dzielnica Janów-Nikiszowiec, Katowice, Polska. Zabytkowe górnicze osiedle Nikiszowiec. Plac Wyzwolenia. W głębi kadru widoczny szyld i wejście do mieszczącego się przy Pl. Wyzwolenia 9 zakładu fotograficznego Foto-Niesporek - jednej z najstarszych firm fotograficznych w kraju, działąjącej nieprzerwanie od 1919 roku. Fot. Edward Grochowicz, zbiory Ośrodka KARTA.
1985, dzielnica Janów-Nikiszowiec, Katowice, Polska. Zabytkowe górnicze osiedle Nikiszowiec. Mężczyzna stoi przed budynkiem mieszczącym osiedlową pralnię. Fot. Edward Grochowicz, zbiory Ośrodka KARTA.
1985, dzielnica Janów-Nikiszowiec, Katowice, Polska. Zabytkowe górnicze osiedle Nikiszowiec. Narożnik familoka. Fot. Edward Grochowicz, zbiory Ośrodka KARTA.
Lata 60., Polska. Przedszkolaki prowadzone przez jezdnię. Fot. Edward Grochowicz, zbiory Ośrodka KARTA
Lata 60., Polska. Przedszkolaki prowadzone przez jezdnię. Fot. Edward Grochowicz, zbiory Ośrodka KARTA
1943, Malir, Indie. Obóz przejściowy dla polskich uchodźców. Scena z przedstawienia dla dzieci. Fot. NN, Kronika osiedla polskiego Valivade-Kolhapur, Indie, tom I, Instytut Polski i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie
1943, Malir, Indie. Obóz przejściowy dla polskich uchodźców. Sala obozowego szpitala. Fot. NN, Kronika osiedla polskiego Valivade-Kolhapur, Indie, tom I, Instytut Polski i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie
1946, Valivade-Kolhapur, Indie. Polki ewakuowane z ZSRR. 1. z prawej Anna Szwaglis, matka Andrzeja Boruckiego Fot. NN, zbiory Andrzeja Boruckiego, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
1944, Valivade-Kolhapur, Indie. Anna Szwaglis, matka Andrzeja Boruckiego, mieszkanka obozu dla Polaków ewakuowanych z ZSRR. Fot. NN, zbiory Andrzeja Boruckiego, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
1944, Valivade-Kolhapur, Indie. Anna Rozalia Szwaglis, z domu Łukasiewicz, z córką Anną, matką Andrzeja Boruckiego. Fot. NN, zbiory Andrzeja Boruckiego, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
1944, Valivade-Kolhapur, Indie. Anna Szwaglis, matka Andrzeja Boruckiego, na tle pola kukurydzianego. Fot. NN, zbiory Andrzeja Boruckiego, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
1944, Valivade Kolhapur, Indie. Anna Rozalia Szwaglis, z domu Łukasiewicz, z córką Anną, matką Andrzeja Boruckiego. Fot. NN, zbiory Andrzeja Boruckiego, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
Około 1944, Valivade-Kolhapur, Indie. Obóz dla Polaków ewakuowanych z ZSRR. Mieszkanki osiedla z lokalną ludnością. 5. z prawej na górze Anna Szwaglis, matka Andrzeja Boruckiego. Fot. NN, zbiory Andrzeja Boruckiego, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
1944, Indie. Kobiety mieszkające w obozie dla Polaków ewakuowanych z ZSRR w Valivade-Kolhapur. Z prawej stoi Anna Szwaglis, matka Andrzeja Boruckiego. Fot. NN, zbiory Andrzeja Boruckiego, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
1944, Valivade-Kolhapur, Indie. Obóz dla Polaków ewakuowanych z ZSRR. 2. z prawej Anna Szwaglis, matka Andrzeja Boruckiego. Fot. NN, zbiory Andrzeja Boruckiego, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
1944, Valivade-Kolhapur, Indie. Obóz dla Polaków ewakuowanych z ZSRR. W środkowym rzędzie 1. z lewej Anna Rozalia Szwaglis z domu Łukasiewcz, na dole w środku jej córka Anna, matka Andrzeja Boruckiego. Fot. NN, zbiory Andrzeja Boruckiego, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
1944, Valivade-Kolhapur, Indie. Obóz dla Polaków ewakuowanych z ZSRR. Nauczyciele Szkoły Powszechnej nr 2. 3. z lewej stoi Anna Szwaglis, matka Andrzeja Boruckiego. Fot. NN, zbiory Andrzeja Boruckiego, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
1947, Valivade-Kolhapur, Indie. Anna Szwaglis, matka Andrzeja Boruckiego. Fot. NN, zbiory Andrzeja Boruckiego, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
1955, Workuta, Komi ASRR, ZSRR. Renifery w osiedlu. Fot. Stanisław Kiałka, zbiory Ośrodka KARTA, udostępnił Stanisław Kupraszewicz
1
Poprzednia strona
76
77
78
79
80
81
82
83
84
Następna strona
84
Przekaż zbiory
Z innych archiwów
Nasze zbiory
Nowości w zbiorach
Facebook - dolne menu
Instagram - dolne menu
Twitter-dolne menu
Youtube - dolne kafelki
Ta strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w ustawieniach przeglądarki.
Dowiedz się więcej