Przejdź do menu głównego
Przejdź do treści
Przejdź do wyszukiwarki
Fotokarta
Fotokarta
Wyszukiwarka elasticsearch
szukaj
Zaawansowane
Znajdź ...
Wszystkie te słowa
Dokładnie te słowa
Żadne z tych słów
Przeszukaj
W bazie zdjęć
W dowolnym miejscu strony
Szukaj
Fixed-menu
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Fotokarta
Fotokarta
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Zobacz nas w social media
Słowa kluczowe
Wyniki wyszukiwania tagu:
polacy na wschodzie
Znalezionych wyników:
2208
Lata 30., Tarnopol, Polska. Koleżanka Stefanii Dereń z synem na spacerze ulicą Mickiewicza. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Halina Terlecka-Dereń w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1516).
1947, Iwieniec, Białoruska SRR, ZSRR. Grupa osób podczas odpoczynku na trawie. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Krystyna Wanda Kot w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1761).
Lata 70., Mościska, Ukraińska SRR, ZSRR. Żona Stanisława Kawałka - Maria. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Stanisław Kawałek w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania -AHM_PnW_1849).
Ok. 1950, Rudniki k. Mościsk, Ukraińska SRR, ZSRR. Portret Stefanii Leszczyńskiej. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Stefania Leszczyńska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1857).
25.08.2010, Słonim, Białoruś. Krystyna Ogiejczyk z domu Parol. Fot. wykonana w ramach realizacji projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie", zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1921)
7.04.2005, Słonim, Białoruś. Wspomnienia Heleny Pietrakowej. Zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią udostępniła Helena Pietrakowa w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1960).
Lata 30., Wilno, Polska. Siostra Joachima z Klasztoru Sióstr Dominikanek. Pracowała w domu dziecka, w którym przebywała Helena Borejko. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Helena Borejko w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2088).
1979, Gladiany, Mołdawska SRR, ZSRR. Antonina Kotulewicz, matka Karola Kotulewicza. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Karol Kotulewiczw ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2300).
Ok. 1920, Polska. Portret żołnierza Wojska Polskiego. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Alina Jakubowicz w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2440).
Brak daty, brak miejsca. Grupa osób przy wozach z sianem. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Alina Jakubowicz w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2440).
Maj 1935, Jaremcze, woj. stanisławowskie, Polska. Portret dwóch mężczyzn na moście. Fotografia z rodzinnego archiwum Stanisława Baraniuka. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Stanisław Baraniuk w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2494).
7.10.1944, okolice Warszawy, Polska. List Józefa Krzywego do żony Elwiry dotyczący spraw rodzinnych oraz informacji o służbie wojskowej i szkoleniach. Zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Jan Czekalski w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
29.07.1942, Warszawa, Generalne Gubernatorstwo. List od Filipa Żurkowskiego do Anzelma waszkiewicza. Dotyczy pomocy rzeczowej i finansowej przekazanej Anzelmowi Iwaszkiewiczowi. Strona 2/2. Zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Anzelm Iwaszkiewicz w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
Ok. 1900, Rosja. Portret kobiety. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Zina Zielińska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
27.05.2007, Brasław, Łotwa. Monika Szłabun. Fot. wykonana w ramach realizacji projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie", zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0387).
26.07.2007, Miory, Białoruś. Bronisława Morawska (z domu Czepulonek) w swoim domu. Fot. wykonana w ramach realizacji projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie", zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0354)
Przed 1939, brak miejsca. Portret rodzeństwa z psem. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Romuald Garliński w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0468).
1966, Dyneburg, Łotewska Socjalistyczna Republika Radziecka, Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich. Zaświadczenie o przyznaniu Reginie Bielskiej (z d. Bekiesz) odznaczenia "Przodownik komunistycznej pracy". Zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Regina Bielska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0578).
Lata 30., Rżeżyca, Łotwa. Waleria Korolowa (3. z prawej) z kuzynkami. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Waleria Korolowa w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0790).
Lata 30., brak miejsca. Obóz harcerski. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Waleria Korolowa w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0790).
1937-1938, Ryga, Republika Łotewska. 33 Polska Drużyna Harcerska. Od lewej: Franciszek Kłygul, Jan Som, Jan Kuzjakow, Jakutis, Kazimierz Kłygul. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Jan Kłygul w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania -AHM_PnW_0795).
Przed 1939, Republika Łotewska. Zdjęcie pamiątkowe. Fotografia z rodzinnego archiwum Bogumiły Dmuchowskiej (z d. Wróblewskiej). Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Bogumiła Dmuchowska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0801).
Przed 1939, Republika Łotewska. Bal. Fotografia z rodzinnego archiwum Bogumiły Dmuchowskiej (z d. Wróblewskiej). Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Bogumiła Dmuchowska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0801).
1938, Baranowicze, Polska. Pierwsza Komunia święta Antoniny Lickiewicz (w środku). Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Antonina Lickiewicz w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0888).
Lata 50., Usowo, gm. Plissa, Białoruska SRR, ZSRR. Grupa bielanek przed kościołem. 2. rząd 1. z prawej Barnarda Żdanowicz. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Bernarda Żdanowicz w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1369).
1
Poprzednia strona
14
15
16
17
18
19
20
21
22
Następna strona
89
Przekaż zbiory
Z innych archiwów
Nasze zbiory
Nowości w zbiorach
Facebook - dolne menu
Instagram - dolne menu
Twitter-dolne menu
Youtube - dolne kafelki
Ta strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w ustawieniach przeglądarki.
Dowiedz się więcej