Przejdź do menu głównego
Przejdź do treści
Przejdź do wyszukiwarki
Fotokarta
Fotokarta
Wyszukiwarka elasticsearch
szukaj
Zaawansowane
Znajdź ...
Wszystkie te słowa
Dokładnie te słowa
Żadne z tych słów
Przeszukaj
W bazie zdjęć
W dowolnym miejscu strony
Szukaj
Fixed-menu
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Fotokarta
Fotokarta
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Zobacz nas w social media
Słowa kluczowe
Wyniki wyszukiwania tagu:
polacy na wschodzie
Znalezionych wyników:
2208
Lata 50., Zaracze, Białoruska SRR, ZSRR. Janina i Kazimierz Mickiewiczowie. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Janina Mickiewicz w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0385).
Lata 50., brak miejsca. Wiktor Mostek (1. z prawej) z kolegami. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Wiktor Mostek w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0749).
Brak daty, Białoruś. Portret kobiety. Prawdopodobnie siostra Jana Skuriata, ojca Henryka Skuriata. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Henryk Skuriat w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0394).
Po 1939, brak miejsca. Grupa dziewcząt. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Józefa Rybka w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0770).
Ok. 1913, Ryga, Cesarstwo Rosyjskie. Portret Anny Szczepańskiej, matki Walerii Kolorowej. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Waleria Korolowa w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0790).
7.07.2008, Baranowicze, Białoruś. Helena Askierko, z domu Malinowska. Fot. wykonana w ramach realizacji projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie", zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1059)
Portret mężczyzny. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Weronika Borkowska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1254).
1943., Moldziewicze, rejon postawski, obwód witebski, Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich (okupacja niemiecka). 10-letnia Helena Dziewguć ze stryjenką Antoniną Dziewguć (po lewej) oraz siostrą stryjeczną Heleną Dziewguć (po prawej). Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Helena Dziewguć w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1309).
Przed 1939, brak miejsca. Grupa osób w plenerze. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Scholastyka Pauksztello w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1356).
Początek XX wieku, brak miejsca. Portret dziewcząt w plenerze. 1. z prawej matka Marii Suchowiejko. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Maria Suchowiejko w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1365).
01.08.2009, Dokszyce, Białoruś. Józef Żwański przed domem. Fot. wykonana w ramach realizacji projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie", zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1406).
22.06.2009, Kulszyce koło Iwieńca, Białoruś. Feliks Popławski w swoim domu. Fot. wykonana w ramach realizacji projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie", zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1424)
1950, Rubieżewicze, Białoruska SRR, ZSRR. Ślub Weroniki z domu Ciaszkiewicz i Walerego Juchniewiczów, 2. od prawej w 1. rzędzie siedzi Janina Juchniewicz (siostra Walerego), obok niej mąż Witold Popławski, 3. od lewej w pierwszym rzędzie siedzi Janina Treścianka (siostra matki Weroniki Juchniewiczowej), 1. od lewej w 1. rzędzie stoi Teresa Ciaszkiewicz (siostra Weroniki Juchniewiczowej). Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Weronika Juchniewicz w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1426).
22.07.2009, Lelczyce, Białoruś. Frania Kulik. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Frania Kulik w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania AHM_PnW_1455).
3.11.1938, Warszawa, Polska. Płomyk: tygodnik dla dzieci i młodzieży. Okładka. Zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Władysław Uchnalewicz w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1922).
Przed 1918, zabór rosyjski. Rewers karty pocztowej ze zbiorów prywatnych Heleny Pietrakowej. Zbiory Archiwum Historii Mówionej Oorodka KARTA i Domu Spotkan z Histori1 udostepni3a Helena Pietrakowa w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1960).
Lata 40./50., Litewska SRR, ZSRR. Grupa osób. W 2. rzędzie 2. z lewej Teresa Żuromska Michniewiczowa. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Teresa Żuromska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2416).
1935/1936, Święciany, Polska. Świadectwo szkolne Kazimierza Mituniewicza. Zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Teresa Żuromska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2416).
1918, Graz, zabór austriacki. Portret grupowy żołnierzy austro-węgierskich z sanitariuszami i rannymi. U dołu odbitki odręczny napis "Pamiątka z szpitala z Gracu 1918". Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Stanisław Baraniuk w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2494).
1962, Dowgiałły (?). Helena Mickiewicz, potem Giebień. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Helena Giebeń w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2524).
1954, Igarka, Kraj Krasnojarski, ZSRR. Praca przy oznakowywaniu drewna spławianego Jenisejem. Genowefa Żytowt stoi 1. z lewej. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Genowefa Żytowt w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2566).
15.05.1942, Mizocz, Ukraina. List od Józefa Stankiewicza do Anzelma Iwaszkiewicza. Strona 1/3. Zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Anzelm Iwaszkiewicz w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
Brak daty, Gruszewka k/Narowli, Białoruska SRR, ZSRR. Msza święta w plenerze. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Tatiana Malinowska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
Przed 1939, brak miejsca. Portret kobiety. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Jadwiga Zadorowska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
1935, Zaleszczyki, woj. tarnopolskie, Polska. Wakacje. W pierwszym rzędzie od prawej: Barbara, Aleksandra Zappe. W drugim rzędzie z odwróconą głową Stanisław Zappe oraz kuzynostwo Zielińscy. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniły Irena i Jadwiga Zappe w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0493).
1
Poprzednia strona
17
18
19
20
21
22
23
24
25
Następna strona
89
Przekaż zbiory
Z innych archiwów
Nasze zbiory
Nowości w zbiorach
Facebook - dolne menu
Instagram - dolne menu
Twitter-dolne menu
Youtube - dolne kafelki
Ta strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w ustawieniach przeglądarki.
Dowiedz się więcej