Przejdź do menu głównego
Przejdź do treści
Przejdź do wyszukiwarki
Fotokarta
Fotokarta
Wyszukiwarka elasticsearch
szukaj
Zaawansowane
Znajdź ...
Wszystkie te słowa
Dokładnie te słowa
Żadne z tych słów
Przeszukaj
W bazie zdjęć
W dowolnym miejscu strony
Szukaj
Fixed-menu
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Fotokarta
Fotokarta
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Zobacz nas w social media
Słowa kluczowe
Wyniki wyszukiwania tagu:
portret
Znalezionych wyników:
13044
06.09.2010, Zdołbunów, Ukraina. Ludmiła Popel. Fot. wykonana w ramach realizacji projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie", zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1984)
Brak daty, brak miejsca. Portret mężczyzny. Prawdopodobnie Anatoli Gałgan. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Anatoli Gałgan w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1079).
1955-1956, Workuta, Komi ASRR, ZSRR. Więzień łagrów Czesław Wasilewski. Fot. Eugeniusz Cydzik, udostępnił Eugeniusz Cydzik w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
Ok. 1900, Wilno (?), Zabór rosyjski. Fotografia rodzinna ze zbiorów Anny Bogowicz. Zdjęcie wykonane w atelier fotograficznym "Rembrandt" prawdopodobnie w Wilnie. Na odbitce tłoczone litery z napisem "Rembrandt" i uciętą nazwą miejscowości. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Anna Bogowicz w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1399).
Lata 50., Pińsk, Białoruska SRR, ZSRR. Barbara Szymańska (z prawej) z koleżanką przed domem. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Barbara Szymańska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0755).
Lata 50., brak miejsca. Portret kobiety. Prawdopodobnie Jadwiga Linkiel. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią udostępniła Jadwiga Linkiel w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2475).
Brak daty, brak miejsca. Grupa dzieci. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Rafaela Wróblewska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0765).
1955-1957, Workuta, Komi ASRR, ZSRR. Łagiernicy podczas pracy na terenie kopalni. Fot. Eugeniusz Cydzik, udostępnił Eugeniusz Cydzik w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
Lata 40., Słonim. Pamiątka I Komunii Świętej Ireny Korgól. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Irena Korgól w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1937).
Pocz XX wieku, brak miejsca. Portret kobiety. Fotografia z archiwum rodzinnego Stanisława Baraniuka. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Stanisław Baraniuk w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2494).
Przed 1939, brak miejsca. Zdjęcie grupowe kobiet. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Adela Wojciechowska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
16.05.2008, Kamieniec Podolski. Halina Wiśniewska. Fot. Dominik Czapigo, fotografia wykonana w ramach realizacji projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie", zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0766).
1955-1956, Workuta, Komi ASRR, ZSRR. Więżniarki łagrów na spacerze. Od lewej: Czesława Cydzik (z domu Hnatów), Wanda Kiałka (z domu Cejko), Barbara Dudycz. Fot. Eugeniusz Cydzik, udostępnił Eugeniusz Cydzik w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
1955-1957, Workuta, Komi ASRR, ZSRR. Na zdjęciu Czesława Cydzik (z domu Hnatów), działaczka Armii Krajowej we Lwowie, więźniarka łagrów w latach 1945-1957. Fot. Eugeniusz Cydzik, udostępnił Eugeniusz Cydzik w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
1955-1957, Workuta, Komi ASRR, ZSRR. Portret zesłańca. Fot. Eugeniusz Cydzik, udostępnił Eugeniusz Cydzik w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
Pocz. XX w., Tarnopol. Ojciec Ireny Czubatej, Tadeusz Rudziewicz, jako uczeń gimnazjum (1. z prawej w górnym rzędzie), obok niego dziadek Jan Rudziewicz w mundurze wojsk austriackich, siostra dziadka, jej córka. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Irena Czubata w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1409).
Lata 40., Ryga, Łotewska SRR, ZSRR. Portret Reginy Mieszowskiej z kołem. Fot. Lucija Alutis-Kreicbergs, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Regina Mieszkowska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1032).
Po 1957 roku, Lwów, Ukraina, ZSRR. Zdewastowany Cmentarz Obrońców Lwowa. Czesława Cydzik (z domu Hnatów) oraz dwóch mężczyzn na tle Kaplicy Obronców Lwowa. Fot. Eugeniusz Cydzik, udostępnił Eugeniusz Cydzik w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
Pocz. XX wieku, Nieśwież, Cesarstwo Rosyjskie. Włodzimierz Żołnierkiewicz (z lewej), ojciec Anatola Żołnierkiewicza w mundurku szkolnym. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Anatol Żołnierkiewicz w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0879).
24.08.2010, Słonim, Białoruś. Stefania Charczenko, z domu Harkowa. Fot. wykonana w ramach realizacji projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie", zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1936)
Lata 50., Pińsk, Białoruska SRR, ZSRR. Portret sióstr. Barbara (z lewej) i Urszula Szymańskie. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Urszula Szymańska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1025).
Lata 50./60., brak miejsca. Portret Adeli Wojciechowskiej z żołnierzem. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Adela Wojciechowska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
Lata 40., brak miejsca. Portret mężczyzny. Fotografia z archiwum rodzinnego Janiny Pawłowskiej. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Janina Pawłowska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2056).
1955-1957, Workuta, Komi ASRR, ZSRR. Czesława Cydzik (z domu Hnatów), działaczka Armii Krajowej we Lwowie, więźniarka łagrów w latach 1945-1957, przed jednym z domów. Fot. Eugeniusz Cydzik, udostępnił Eugeniusz Cydzik w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
Ok. 1925, Lwów, Polska. Maria Bryła (z d. Mołodowa) z córką Bogusławą. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Bogusława Bryla-Czerna w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0466).
1
Poprzednia strona
132
133
134
135
136
137
138
139
140
Następna strona
522
Przekaż zbiory
Z innych archiwów
Nasze zbiory
Nowości w zbiorach
Facebook - dolne menu
Instagram - dolne menu
Twitter-dolne menu
Youtube - dolne kafelki
Ta strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w ustawieniach przeglądarki.
Dowiedz się więcej