Przejdź do menu głównego
Przejdź do treści
Przejdź do wyszukiwarki
Fotokarta
Fotokarta
Wyszukiwarka elasticsearch
szukaj
Zaawansowane
Znajdź ...
Wszystkie te słowa
Dokładnie te słowa
Żadne z tych słów
Przeszukaj
W bazie zdjęć
W dowolnym miejscu strony
Szukaj
Fixed-menu
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Fotokarta
Fotokarta
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Zobacz nas w social media
Słowa kluczowe
Wyniki wyszukiwania tagu:
represje sowieckie
Znalezionych wyników:
690
18-21 czerwca 1946, Moskwa, ZSRR. Proces szesnastu. Od lewej ostatni Komendant Główny Armii Krajowej generał Leopold Okulicki, zastępca Delegata Rządu RP na Kraj Stanisław Jasiukowicz. Fot. NN, Studium Polski Podziemnej w Londynie
17-21.06.1945, Moskwa, ZSRR. Proces polityczny przywódców Polskiego Państwa Podziemnego, podstępnie aresztowanych w marcu 1945 r. w Pruszkowie przez funkcjonariuszy NKWD. Na ławie oskarżonych siedzą od lewej: ostatni Komendant Główny Armii Krajowej gen. Leopold Okulicki ps. "Niedźwiadek", zastępca Delegata Rządu RP na Kraj Stanisław Jasiukowicz, Delegat Rządu RP na Kraj Jan Stanisław Jankowski, członek Rady Jedności Narodowej Eugeniusz Czarnowski. Fot. NN, Studium Polski Podziemnej w Londynie
1941, ZSRR. Ojciec Justynian Maciaszek (1913-1959, współtwórca ośrodka polskiego duszpasterstwa w argentyńskim Martin Coronado) po zwolnieniu z łagrów. Fot. ze zbiorów Archiwum Ojców Franciszkanów w Polskiej Misji Katolickiej w Martin Coronado w Argentynie, akta ojca Justyniana Maciaszka, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie
1942, Kazachstan, ZSRR. Ojciec Łucjan Łuszczki (1910-1991, aresztowany i zesłany na Kołymę w 1940, w Armii Andersa od 1941, kapelan 6. Lwowskiej Brygady Piechoty, po wojnie pracował w Anglii, Walii i Szkocji, w latach 1960-1971 rektor Polskiej Misji Katolickiej w Argentynie, od 1971 pracował w parafii św. Brunona w Chicago) z polskimi zesłańcami. Fot. NN, akta ojca Łucjana Łuszczki, zbiory Archiwum Ojców Franciszkanów w Polskiej Misji Katolickiej w Martin Coronado, reprodukcje cyfrowe w Bibliotece Polskiej im. Ignacego Domeyki w Buenos Aires (Biblioteca Polaca Ignacio Domeyko) i w Ośrodku KARTA w Warszawie
1955-1957, Workuta, Komi ASRR, ZSRR. Pogrzeb jednego z zesłańców. Orszak pogrzebowy. Fot. Eugeniusz Cydzik, udostępnił Eugeniusz Cydzik w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
Po 1957 roku, Lwów, Ukraina, ZSRR. Cmentarz Łyczakowski. Pomnik Wizunasa Szydłowskiego, w tle zdewastowane mogiły. Fot. NN, udostępnił Eugeniusz Cydzik w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
Po 1957 roku, Lwów, Ukraina, ZSRR. Czesława Cydzik (z domu Hnatów) oraz dwóch mężczyzn przy pomniku Wizunasa Szydłowskiego na Cmentarzu Łyczakowskim. Fot. Eugeniusz Cydzik, udostępnił Eugeniusz Cydzik w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
1955, Workuta, Komi ASRR, ZSRR. Zesłańcy na spacerze. Z tyłu, od lewej: Stanisław Kuźma, Wanda Kiałka (z domu Cejko), Michał Tatarzycki; w środku: Jadwiga Augusewicz (z domu Olechnowicz), Natalia Zarzycka (z domu Odyńska), Janina Muszyńska (z domu Zuba); z przodu, na dole: Franciszek Gradziewicz. Fot. Eugeniusz Cydzik, udostępnił Eugeniusz Cydzik w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
1955-1956, Workuta, Komi ASRR, ZSRR. Wycieczka Polaków przebywających na zesłaniu. W tle widoczna rzeka Workuta, zabudowania łagrów i kopalń oraz hałda kopalniana. Od lewej: Czesława Cydzik (z domu Hnatów), Hanna Grzywacz (Szyszko-Norska), Olgierd Zarzycki, Barbara Dudycz, Bronisława Kutiuk, Wanda Kiałka (z domu Cejko), Stanisław Kiałka, Jerzy Urbankiewicz. Fot. Eugeniusz Cydzik, udostępnił Eugeniusz Cydzik w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
1955-1957, Workuta, Komi ASRR, ZSRR. Łagiernik. Fot. Eugeniusz Cydzik, udostępnił Eugeniusz Cydzik w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
1955-1957, Workuta, Komi ASRR, ZSRR. Pogrzeb jednego z zesłańców. Trumna ze zmarłym. Fot. Eugeniusz Cydzik, udostępnił Eugeniusz Cydzik w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
1955-1957, okolice Workuty, Komi ASRR, ZSRR. Polscy zesłańcy podczas polowania. Fot. NN, udostępnił Eugeniusz Cydzik w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
1956, Workuta, Komi ASRR, ZSRR. Wielkanocne spotkanie Polaków przebywających na zesłaniu. Pierwszy rząd, od lewej: NN, Wiktor Jagoda, Bernard Grzywacz, NN. Drugi rząd, od lewej: Paweł Świetlikowski, NN, W. Komiukiewicz, Czesława Cydzik (z domu Hnatów), Stanisław Kuźma, NN, Wanda Kiałka (z domu Cejko) z synem Edmunda Webera, Klara Kunachowicz (z domu Autuchiewicz) z synem Edmunda Webera, za nią Edmund Weber, NN, NN, Hanna Grzywacz (z domu Szyszko). Z tyłu od lewej: NN, NN, NN, NN, Jadwiga Augusiewicz (z domu Olechnowicz), NN, Maria Kwiatkowska. Fot. Eugeniusz Cydzik, udostępnił Eugeniusz Cydzik w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
1955-1957, Workuta, Komi ASRR, ZSRR. Zesłaniec Franciszek Gradziewicz na motorze. Fot. Eugeniusz Cydzik, udostępnił Eugeniusz Cydzik w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
1955-1957, Workuta, Komi ASRR, ZSRR. Mężczyźni przy samochodzie. Fot. Eugeniusz Cydzik, udostępnił Eugeniusz Cydzik w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
1955-1957, Workuta, Komi ASRR, ZSRR. Łagiernicy pracujący w kopalni. Fot. Eugeniusz Cydzik, udostępnił Eugeniusz Cydzik w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
1955-1957, Workuta, Komi ASRR, ZSRR. Połów ryb nad rzeką Workutą. Fot. NN, udostępnił Eugeniusz Cydzik w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
1955-1956, Workuta, Komi ASRR, ZSRR. Wycieczka Polaków przebywających na zesłaniu. W tle widoczna rzeka Workuta, zabudowania łagrów i kopalń oraz hałda kopalniana. Od lewej: Czesława Cydzik (z domu Hnatów), Hanna Grzywacz (Szyszko-Norska), Olgierd Zarzycki, Bronisława Kutiuk, Wanda Kiałka (z domu Cejko), Barbara Dudycz, Stanisław Kiałka, Jerzy Urbankiewicz. Fot. Eugeniusz Cydzik, udostępnił Eugeniusz Cydzik w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
1955, Workuta, Komi ASRR, ZSRR. Grupa zesłańców. Z tyłu, od lewej: Michał Tatarzycki, Klara Kunachowicz (z domu Autuchiewicz), Wiktor Korzystko, Janina Muszyńska (z domu Zuba), Jerzy Andruszkiewicz, Natalia Zarzycka (z domu Odyńska), NN. Z przodu, od lewej: Stanisław Kuźma, Wanda Kiałka (z domu Cejko), NN, Jadwiga Augusiewicz (z domu Ambroziewicz), Franciszek Gradziewicz. W tle widoczne zabudowania mieszkalne oraz hałda kopalniana. Fot. Eugeniusz Cydzik, udostępnił Eugeniusz Cydzik w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
1955-1957, Workuta, Komi ASRR, ZSRR. Zesłańcy w drodze na pogrzeb. Fot. Eugeniusz Cydzik, udostępnił Eugeniusz Cydzik w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
1955-1956, Workuta, Komi ASRR, ZSRR. Więźniowie łagrów Czesława Cydzik (z domu Hnatów) i Olgierd Zarzycki. W tle zabudowania jednej z kopalń. Fot. Eugeniusz Cydzik, udostępnił Eugeniusz Cydzik w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
1955-1957, Workuta, Komi ASRR, ZSRR. Ceremonia pogrzebowa jednego z zesłańców. Fot. Eugeniusz Cydzik, udostępnił Eugeniusz Cydzik w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
1955-1957, Workuta, Komi, ASRR, ZSRR. Widok zabudowań jednej z workuckich kopalń. Fot. Eugeniusz Cydzik, udostępnił Eugeniusz Cydzik w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
Po 1957 roku, Lwów, Ukraina, ZSRR. Czesława Cydzik (z domu Hnatów) oraz dwóch mężczyzn na Cmentarzu Łyczakowskim. Fot. Eugeniusz Cydzik, udostępnił Eugeniusz Cydzik w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
1955-1956, Workuta, Komi ASRR, ZSRR. Czesława Cydzik (z domu Hnatów), działaczka Armii Krajowej we Lwowie, więźniarka łagrów w latach 1945-1957, na nartach. Fot. Eugeniusz Cydzik, udostępnił Eugeniusz Cydzik w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Następna strona
28
Przekaż zbiory
Z innych archiwów
Nasze zbiory
Nowości w zbiorach
Facebook - dolne menu
Instagram - dolne menu
Twitter-dolne menu
Youtube - dolne kafelki
Ta strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w ustawieniach przeglądarki.
Dowiedz się więcej