Przejdź do menu głównego
Przejdź do treści
Przejdź do wyszukiwarki
Fotokarta
Fotokarta
Wyszukiwarka elasticsearch
szukaj
Zaawansowane
Znajdź ...
Wszystkie te słowa
Dokładnie te słowa
Żadne z tych słów
Przeszukaj
W bazie zdjęć
W dowolnym miejscu strony
Szukaj
Fixed-menu
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Fotokarta
Fotokarta
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Zobacz nas w social media
Słowa kluczowe
Wyniki wyszukiwania tagu:
rodzina
Znalezionych wyników:
2859
Lata 60./70., Wołmontowicze, Litewska SRR, ZSRR. Fotografia rodzinna z archiwum prywatnego Ireny Sabulskiej z d. Parnerewskiej. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Irena Sabulska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1253).
Lata 20., Ryga, Republika Łotewska. Regina Karmazo (Mieszkowska) (2. z lewej) z rodzicami i siostą. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Regina Mieszkowska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1032).
13.06.1946, Iwieniec, Białoruska SRR, ZSRR. Zdjęcie rodzinne Achremów. Jadwiga Achram (2. z prawej), w środku ojciec, Józef Achrem siedzi na rowerze dla inwalidów. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Jadwiga Achrem w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1759).
1937, Pińsk, woj. poleskie, Polska. Fotografia rodzinna. W 1. rzędzie z prawej babcia Reginy Kolbus z wnuczką Aliną. 1. z prawej stoi Szymon Kolbus z córką Reginą, obok Maria Kolbus z domu Jefimowa z drugą córką Sylwią. 1 z lewej siostra Marii Kolbus, Zina, z synem Józefem. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Regina Kołb w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0716).
Ok. 1932, Kustownica, BSRR. Regina Antonowicz (z prawej) z matką i bratem. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Regina Antonowicz w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1362).
Ok. 1935, Iwieniec, woj. nowogródzkie, Polska. Portret rodzeństwa. Od lewej: Stanisława Rudowicz, Zofia Rudowicz, Józef Rudowicz. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Halina Rudowicz - Alanciewa w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1295).
1925, brak miejsca. Rewers fotografii o sygnaturze AHM_PnW_0819_0002_0014a: Rodzina Ługińskich, w 2. rzędzie Jadwiga, matka Kazimierza Rudzita. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Kazimierz Rudzit w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0819).
Pocz. lat 50., Wołkowszczyzna, Białoruska SRR, ZSRR. Włodzimierz Żołnierkiewicz z synami. Anatol Żołnierkiewicz (1. z lewej). Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Anatol Żołnierkiewicz w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0879).
Przed 1939, wieś Tartak, gmina Worniany, woj. wileńskie, Polska. Rodzice Genowefy Pozlewicz z dziećmi przed domem. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Genowefa Pozlewicz w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1934).
1959, Lida, Białoruska SRR, ZSRR. Rodzina Żytowt. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Genowefa Żytowt w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2566).
Pierwsza dekada XXI wieku, Postawy, Białoruś. Zdjęcie rodzinne. 2. od lewej stoi Berta Litwinowicz, obok niej Jan Litwinowicz (mąż). Siedzi 1. od lewej Awin (ciotka Berty Litwinowicz). Fotografia wykonana przed blokiem, w którym mieszkała ciotka Awin. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Berta Litwinowicz w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1348).
Przed 1939, brak miejsca. Zdjęcie rodzinne pochodzące ze zbiorów Anny Bogowicz. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Anna Bogowicz w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1399).
1907, Ryga, gubernia inflancka, Imperium Rosyjskie. Portret ślubny rodziców Sabiny Duki. Fot. J. Paju, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Sabina Duka w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0792).
Lata 70., Pińsk, Białoruska SRR, ZSRR. Wiktor Mostek z żoną Leokadią z d. Siewruk. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Wiktor Mostek w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0749).
23.08.1953, Czerniowce, Ukraińska SRR, ZSRR. Rewers odbitki fotograficznej o sygnaturze AHM_PnW_0752_0002_0020a: Leopold Kałakajło z żoną i synem. Fotografia z rodzinnego archiwum Leopolda Kałakajło. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Leopold Kałakajło w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_ 0752).
Lata 60., obwód zakarpacki, Ukraińska SRR, ZSRR. Rodzina Czesławy Tyski (z d. Debopre). Od lewej: siostra męża Anna, teściowa, teść oraz siostra męża Helena (pierwsza z prawej). Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Czesława Tyska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0728).
Brak daty, brak miejsca. Grupa osób przed domem. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Teresa Muchina w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1451).
Lata 40., Taix koło Cagnac les Mines, Francja. Rozalia Dylewicz (potem Andraikeniene) z ojcem Franciszkiem. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Rozalia Andraikeniene w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2408).
Lata 70., Czerniowce, Ukraińska SRR, ZSRR. Leopold Kałakajło z żoną i synem. Fotografia z rodzinnego archiwum Leopolda Kałakajło. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Leopold Kałakajło w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_ 0752).
Ok. 1935, Polska. Józefa i Wojciech Krukowscy, dziadkowie Wacławy Jefrenienko z domu Krukowskiej. Na odwrocie list o treści: "Kochane Dzieci! My przebywaliśmy cały miesiąc sierpień na Podlasiu i przez to przeoczyliśmy [Broni] imieniny, więc lepiej późno jak wcale. Zasyłamy wszystkiego najlepszego, szczęścia i zdrowia i napiszcie co u was słychać, jak zdrowie, ta fotografia to jest pamiątka tam gdzieśmy byli. Czekamy na wasz list. Rodzice, 4-9-35r." Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Wacława Jefrenienko w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1920).
Lata 50., Kołomyja, Ukraińska SRR, ZSRR. Fotografia rodzinna. Józefa Patkowska (w środku) z mężem i dziećmi. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Józefa Patkowska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2500).
Ok. 1910, okolice Mozyrza, zabór royjski, Cesarstwo Rosyjskie. Rodzina Czarneckich. Rozalia (1. z lewej) i Jan (1. z prawej) Czarneccy, dziadkowie ze strony ojca Mainy Szmargun, z dziećmi. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Maina Szmargun w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1317).
Lata 20., brak miejsca. Rodzina w ogrodzie. Fotografia z archiwum rodzinnego Ziny Seszczuk. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Zina Seszczuk w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1524).
Ok. 1900, brak miejsca. Fotografia małżeńska. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniły Józefa i Regina Ronczy w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2387).
1929, Podberupie, pow. kowieński, Republika Litewska. Rodzina przy stole. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Izabela Mickiewicz w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1672).
1
Poprzednia strona
96
97
98
99
100
101
102
103
104
Następna strona
115
Przekaż zbiory
Z innych archiwów
Nasze zbiory
Nowości w zbiorach
Facebook - dolne menu
Instagram - dolne menu
Twitter-dolne menu
Youtube - dolne kafelki
Ta strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w ustawieniach przeglądarki.
Dowiedz się więcej