Przejdź do menu głównego
Przejdź do treści
Przejdź do wyszukiwarki
Fotokarta
Fotokarta
Wyszukiwarka elasticsearch
szukaj
Zaawansowane
Znajdź ...
Wszystkie te słowa
Dokładnie te słowa
Żadne z tych słów
Przeszukaj
W bazie zdjęć
W dowolnym miejscu strony
Szukaj
Fixed-menu
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Fotokarta
Fotokarta
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Zobacz nas w social media
Słowa kluczowe
Wyniki wyszukiwania tagu:
rodzina
Znalezionych wyników:
2859
Lata 30., brak miejsca. Zdjęcie na mostku. Janina Pawłowska z matką stoją pierwsze z prawej. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Janina Pawłowska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2056).
Koniec XIX wieku, Cesarstwo Rosyjskie. Wacław Michniewicz h. Lis (1866-1947), architekt i inżynier, z żoną Karoliną z d. Feige i dziećmi - Ireną i Kazimierzem. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Izabela Mickiewicz w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1672).
Lata 50./60., Białoruska SRR, ZSRR. Grupa osób. Prawdopodobnie rodzina Malinowskich. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Tatiana Malinowska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
Lata 50., Miory, Białoruska SRR, ZSRR. Mąż Genowefy Janukowicz z matką. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Genowefa Janukowicz w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0391).
1939, Pińsk, woj. poleskie, Polska. Fotografia rodziny Kolbusów wykonana w atelier fotograficznym. Od lewej - Szymon Kolbus z córką Sylwią i Maria Kolbus z domu Jefimowa z córką Reginą. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Regina Kołb w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0716).
Ok. 1931, Warszawa, Polska. Portret Wojciecha Krukowskiego, dziadka Wacławy Jefrenienko z domu Krukowskiej. Fotografia wykonana w atelier fotograficznym "Bernardi" w Warszawie. W prawym dolnym rogu wytłoczony napis "Bernardi, Varsovie". Na odwrocie list o treści "Drogim Dzieciom - przy nadchodzących świętach ślą najserdeczniejsze życzenia, spełnienia wszelkich marzeń - Rodzice. Varszawa, dn. 22-XII-31r." Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Wacława Jefrenienko w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1920).
Przed 1939, brak miejsca. Kobiety w ogrodzie - Hulda Danik, Maria Siedlecka i Zofia Danik. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią udostępniła Helena Pietrakowa w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1960).
4.06.1938, Rżeżyca, Republika Łotewska. Anna (siedzi 4. z lewej) i Stanisław Surdeko (siedzi 2. z prawej) w czasie uroczystości domowej. Fot. Berzins-Jersovs, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Waleria Korolowa w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0790).
Ok. 1915, brak miejsca. Portret rodziny Ługińskich, z przodu siedzi Jadwiga, matka Kazimierza Rudzita. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Kazimierz Rudzit w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0819).
Lata 50./60., prawdopodobnie Wilno, Litewska SRR, ZSRR. Janina Pawłowska z synem. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Janina Pawłowska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2056).
Lata 30., Nowogródek, Polska. Antonina Bułat, matka Oktawii Pietuchowskiej, z kuzynem na ławce. W tle ruiny zamku i kościół farny. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Oktawia Pietuchowska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0375).
1918-1920, brak miejsca. Antonina Zwołyńska (z lewej), matka Janiny Szumiło, z matką (Duchowska) i siostrą Zofią Czerek. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Janina Szumiłło w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0419).
1921, Winnica, Ukraińska SRR. Portret kobiety z dziećmi. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Romuald Garliński w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0468).
Lata 70., Pińsk, Białoruska SRR, ZSRR. Wiktor Mostek z synem Wiktorem juniorem. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Wiktor Mostek w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0749).
Ok. 1930, Albertyn k. Słonimia, woj. nowogródzkie, Polska. Bronisława Krukowska z córką Wacławą. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Wacława Jefrenienko w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1920).
Brak daty, brak miejsca. Grupa osób podczas uroczystości ślubnej. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Halina Wysocka w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1297).
Przed 1939, brak miejsca. Fotografia rodzinna. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Irena Orłowska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1432).
Lata 60., Smołweczki, Litewska SRR, ZSRR. Członkowie rodziny Aleksandry Surwiłło z d. Rogowskiej wraz z letnikami z Rosji ciągną wóz z drewnem. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Aleksandra Surwiło w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2388).
Brak daty, Litewska SRR, ZSRR. Prawdopodobnie rodzice Rozalii Dylewicz (potem Andraikeniene): Bronisława i Franciszek. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Rozalia Andraikeniene w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2408).
Lata 60., Litewska SRR, ZSRR. Ludwika Januszkiewicz (w środku) z rodziną. 1. z lewej prawdopodobnie Aniela z d. Rynkiewicz, matka Ludwiki Januszkiewicz. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Ludwika Januszkiewicz w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2094).
Pocz. XX wieku, brak miejsca. Portret mężczyzny. Fotografia z archiwum rodzinnego Stanisława Baraniuka. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Stanisław Baraniuk w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2494).
Lata 30., Kieziki, woj. wileńskie, Polska. Rodzina Szydłowskich. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Czesława Alichimowicz w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0814).
Ok. 1928, brak miejsca. Helena Osipowicz (Rozumko) z bratem, Wacławem Osipowiczem. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Helena Rozumko w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0736).
Ok. 1913, brak miejsca. Rodzina Ługińskich, Jadwiga Rudzit z domu Ługińska, matka Kazimierza Rudzita, siedzi na schodach 1. z prawej. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Kazimierz Rudzit w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0819).
Pocz. lat 50., brak miejsca. W pierwszym rzędzie od prawej: Hanna Syrewicz, Iwona i Bożena Zappe, Stanisław Syrewicz. W drugim rzędzie od prawej: Justyn Syrewicz, Maria Zappe-Syrewicz, Izabela i Jan Zappe. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniły Irena i Jadwiga Zappe w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0493).
1
Poprzednia strona
93
94
95
96
97
98
99
100
101
Następna strona
115
Przekaż zbiory
Z innych archiwów
Nasze zbiory
Nowości w zbiorach
Facebook - dolne menu
Instagram - dolne menu
Twitter-dolne menu
Youtube - dolne kafelki
Ta strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w ustawieniach przeglądarki.
Dowiedz się więcej