Przejdź do menu głównego
Przejdź do treści
Przejdź do wyszukiwarki
Fotokarta
Fotokarta
Wyszukiwarka elasticsearch
szukaj
Zaawansowane
Znajdź ...
Wszystkie te słowa
Dokładnie te słowa
Żadne z tych słów
Przeszukaj
W bazie zdjęć
W dowolnym miejscu strony
Szukaj
Fixed-menu
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Fotokarta
Fotokarta
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Zobacz nas w social media
Słowa kluczowe
Wyniki wyszukiwania tagu:
rodzina
Znalezionych wyników:
2859
Lata 60., Brzeżany, Ukraińska SRR, ZSRR. Cecylia Kurylco (1. z prawej) z siostrami. Od lewej: Helena, Teresa, Eleonora. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Cecylia Kurylco w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1885).
Ok. 1900, brak miejsca. Portret Władysława i Marii Siedleckich, dziadków Heleny Pietrakowej. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią udostępniła Helena Pietrakowa w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1960).
Ok. 1940, brak miejsca. Fotografia rodzinna. Od lewej - Helena Pietrakowa z domu Harkawa, Ludwik Harkawy z synem Bohdanem i drugą żoną Konstancją Harkawą z domu Nadziejewską. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią udostępniła Helena Pietrakowa w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1960).
Lata 40., ZSRR. Fotografia rodzinna ze zbiorów Leonardy Rewkowskiej. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Rewkowska Leonarda w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1967).
Lata 20., Adampol (Polonezköy), Turcja. W pierwszym rzędzie siedzą Ludwik Dochoda i Józefina Dochoda (z d. Schneiner) - dziadkowie Antoniego Dochody wraz z dziećmi. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Antoni Dochoda w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2293).
1962, Styrcza, Mołdawska SRR, ZSRR. Pogrzeb Emilii Kotulewicz, matki Jadwigi Pietrownej Gucu (Kotulewicz). W pierwszym rzędzie nad trumną stoją od lewej: Petronela Pietrowna Dobik, Anton Pietrowicz Kotulewicz, Katerina Pietrowna Fusu (z d. Kotulewicz) i Karolina Pietrowna Komornicka. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Jadwiga Gucu-Kotulewicz w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2299).
Ok. 1930, Lwów, Polska. Portret żołnierza, męża siostry matki Krystyny Rudej z d. Fugińskiej. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Krystyna Ruda w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0513).
Lata 50., brak miejsca. Wiktor Mostek z żoną Leokadią z d. Siewruk oraz synem Wiktorem. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Wiktor Mostek w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0749).
Przed 1939, brak miejsca. Uroczystość pogrzebowa. Zdjęcie rodzinne z archiwum Anny Hryńczuk z domu Guły. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Anna Hryńczuk w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0834).
1939, Lwów, Polska. Od prawej: Irena, Maria, Jan Zappe w mieszkaniu prof. Karola Czajkowskiego "Dziadzia". Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniły Irena i Jadwiga Zappe w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0493).
Lata 20., brak miejsca. Portret mężczyzny z dzieckiem. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Romuald Garliński w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0468).
Przed 1939, brak miejsca. Grupa osób. Dziewczęta w towarzystwie prawdopodobnie swojej babci. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Weronika Wensewiczowa w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania -AHM_PnW_AHM_PnW_0946).
Przed 1939, Zaleszczyki, woj. tarnopolskie, Polska. Owieta Bo?ego Narodzenia. 1. z prawej ojciec Marii Podolińskiej-Wójt. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Oorodka KARTA i Domu Spotkan z Histori1, udostepni3a Marii Podolinskiej-Wójt w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1048).
Przed 1939, brak miejsca. Kobiety przed domem. Fotografia z rodzinnego archiwum Reginy Gutauskiene z domu Klimańskiej. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Regina Gutauskiene w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1224).
15.07.1945, Postawy, Białoruska SRR, ZSRR. Rewers odbitki fotograficznej o sygnaturze AHM_PnW_1329_0002_0011a: Katarzyna Duniec (z lewej) z siostrą. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Katarzyna Duniec w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1329).
Brak daty, brak miejsca. Dom rodzinny Suchowiejków. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Maria Suchowiejko w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1365).
Lata 20., brak miejsca. Portret małżeństwa z dwójką dzieci. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Irena Orłowska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1432).
Lata 30., Tarnopol, woj. tarnopolskie, Polska. Danuta Turkiewicz i jej brat na koniu przed swoim domem na ul. Brudzińskiego (dzisiejsza ulica Bohdana Chmielnickiego). Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Danuta Turkiewicz w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1514).
Lata 20., brak miejsca. Rodzina w ogrodzie. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Zina Seszczuk w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1524).
Lata 40., Kołomyja, Ukraińska SRR, ZSRR. Józefa Patkowska (1. z prawej) z rodziną. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Józefa Patkowska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2500).
1959, Lida, Białoruska SRR, ZSRR. Genowefa Żytowt (z lewej) z ciotką. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Genowefa Żytowt w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2566).
Po 1936, Kazachska SRR, ZSRR. Maria Kubernicka (ojca siostry córka) z synem i dwiema córkami (dziecko na kolanach sąsidki). Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Rafaela Wróblewska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0765).
18.05.1939, Nowy Pohost, woj. wileńskie, Polska. Bronisława Czepulonek (po mężu Morawska) z rodzicami Wirgilią z domu Żuk i Piotrem Czepulonkami. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Bronisława Morawska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0354).
Pocz. XX w., brak miejsca. Fotografia rodzinna ze zbiorów Reginy Gutauskiene z domu Klimańskiej. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Regina Gutauskiene w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1224).
Przed 1939, brak miejsca. Rodzina przed domem, prawdopodobnie Irena Orłowska z dziadkami. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Irena Orłowska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1432).
1
Poprzednia strona
7
8
9
10
11
12
13
14
15
Następna strona
115
Przekaż zbiory
Z innych archiwów
Nasze zbiory
Nowości w zbiorach
Facebook - dolne menu
Instagram - dolne menu
Twitter-dolne menu
Youtube - dolne kafelki
Ta strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w ustawieniach przeglądarki.
Dowiedz się więcej