Przejdź do menu głównego
Przejdź do treści
Przejdź do wyszukiwarki
Fotokarta
Fotokarta
Wyszukiwarka elasticsearch
szukaj
Zaawansowane
Znajdź ...
Wszystkie te słowa
Dokładnie te słowa
Żadne z tych słów
Przeszukaj
W bazie zdjęć
W dowolnym miejscu strony
Szukaj
Fixed-menu
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Fotokarta
Fotokarta
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Zobacz nas w social media
Słowa kluczowe
Wyniki wyszukiwania tagu:
rodzina
Znalezionych wyników:
2876
1931, Irkuck, ZSRR. Portret rodzinny. Od lewej stoją: Ewelina Debopre, ciotka Czesławy Tyski, Adolf Brodecki, brat matki Czesławy Tyski. Siedzi z lewej Józef Debopre, brat ojca Czesławy Tyski. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Czesława Tyska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0728).
Lata 40., Zaracze, Białoruska SRR, ZSRR. Rodzina Mickiewiczów. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Janina Mickiewicz w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0385).
Przed 1939, brak miejsca. Zdjęcie rodzinne. 1. z lewej Włodzimierz Maniowski. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Włodzimierz Maniowski w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1044).
1956, Jeżewo k/Łyntup, Białoruska SRR, ZSRR. Zdjęcie z wesela Marii Kasaty i jej męża Wiktora. Po bokach rodzice Marii Kasaty. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Maria Kasata w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1305).
Przed 1939, Rumunia. Anna Malańczuk z domu Jaszczyńska, ciotka Antoniny Hopulele z domu Bartkiewicz z mężem - Józefem Malańczukiem i synem - Konstantym. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Antonina Hopulele w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2397).
7.10.1944, okolice Warszawy, Polska. List Józefa Krzywego do żony Elwiry dotyczący spraw rodzinnych oraz informacji o służbie wojskowej i szkoleniach. Zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Jan Czekalski w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
Brak daty, Białoruś. Portret kobiety. Prawdopodobnie siostra Jana Skuriata, ojca Henryka Skuriata. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Henryk Skuriat w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0394).
Lata 30., Kieziki, woj. wileńskie, Polska. Rodzina Szydłowskich. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Czesława Alichimowicz w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0814).
1913, Łudza, Zabór rosyjski. Dziadkowie Natalii Czaman z domu Erastowej. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Stanisław Czaman w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1155).
Przed 1939, Tarnopol, woj. tarnopolskie, Polska. Zdjęcie rodzinne. Prawdopodobnie matka Stanisławy Dąbrowskiej, Aleksandra z dwiema córkami. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Stanisława Dąbrowska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1515).
Lata 20., brak miejsca. Zdjęcie rodziny Brzezinów. Pośrodku siedzi Irena Samoszuk z domu Brzezina, matka Marii Magalińskiej, obok jej matka i czterech braci. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Maria Magalińska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2097).
1935, Zaleszczyki, woj. tarnopolskie, Polska. Wakacje. W pierwszym rzędzie od prawej: Barbara, Aleksandra Zappe. W drugim rzędzie z odwróconą głową Stanisław Zappe oraz kuzynostwo Zielińscy. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniły Irena i Jadwiga Zappe w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0493).
1935, Kamieniec Podolski, Ukraińska SRR. Pracownicy muzeum w Kamieńcu Podolskim. 3. od prawej w 1. rzędzie siedzi Aneta Hillich, najmłodsza córka Narcyza Hillicha. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Halina Wiśniewska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0766).
Lata 60., obwód zakarpacki, Ukraińska SRR, ZSRR. Teść Czesławy Tyski (z d. Debopre) z wnukami. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Czesława Tyska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0728).
2006, Majak (Wysoczyzna Mińska), Białoruś. Władysława Zasztoft z dwiema wnuczkami. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Władysława Zasztoft (z d. Hryniewicz) w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0350).
1939, Lwów, Polska. Julianna Angielska z domu Górna (w środku) z córką Krystyną i synem Czesławem. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Krystyna Angielska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0507).
Ok. 1928, brak miejsca. Helena Osipowicz (Rozumko) z bratem, Wacławem Osipowiczem. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Helena Rozumko w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0736).
1956, Kamieniec Podolski, Ukraińska SRR, ZSRR. Kazimiera i Stefan Wiśniewscy, rodzice Haliny Wiśniewskiej. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Halina Wiśniewska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0766).
Ok. 1913, brak miejsca. Rodzina Ługińskich, Jadwiga Rudzit z domu Ługińska, matka Kazimierza Rudzita, siedzi na schodach 1. z prawej. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Kazimierz Rudzit w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0819).
Pocz. lat 20., Krasław, Republika Łotewska. Rodzina Józefa Tymachowicza (chłopiec w ostatnim rzędzie w środku między paniami). Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Józef Tymachowicz w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0872).
Koniec lat 70., Baranowicze, Białoruska SRR, ZSRR. Ślub syna Teresy Sienkiewicz. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Teresa Sienkiewicz w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0873).
Przed 1939, brak miejsca. Fotografia rodzinna ze zbiorów Reginy Gutauskiene z domu Klimańskiej. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Regina Gutauskiene w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1224).
1947(?), Łuck, Ukraińska SRR, ZSRR. Zdjęcie rodziny Julianny Skolbuszewskiej, rodzice, rodzeństwo i mąż (w mundurze). Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Julia Tołkaczowa w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1505).
Druga połowa lat 20., Albertyn k. Słonimia, woj. nowogródzkie, Polska. Babcia Wacławy Jefrenienko z domu Krukowskiej - Maria, z dziećmi i wnukami. 1. z lewej w 1. rzędzie - córka Bronisława Krukowska z wnuczką Wacławą. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Wacława Jefrenienko w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1920).
Lata 50./60., Litewska SRR, ZSRR. Ludwika Januszkiewicz (z d. Andruszkiewicz) (z prawej) z dzieckiem w lesie. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Ludwika Januszkiewicz w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2094).
1
Poprzednia strona
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Następna strona
116
Przekaż zbiory
Z innych archiwów
Nasze zbiory
Nowości w zbiorach
Facebook - dolne menu
Instagram - dolne menu
Twitter-dolne menu
Youtube - dolne kafelki
Ta strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w ustawieniach przeglądarki.
Dowiedz się więcej