Przejdź do menu głównego
Przejdź do treści
Przejdź do wyszukiwarki
Fotokarta
Fotokarta
Wyszukiwarka elasticsearch
szukaj
Zaawansowane
Znajdź ...
Wszystkie te słowa
Dokładnie te słowa
Żadne z tych słów
Przeszukaj
W bazie zdjęć
W dowolnym miejscu strony
Szukaj
Fixed-menu
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Fotokarta
Fotokarta
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Zobacz nas w social media
Słowa kluczowe
Wyniki wyszukiwania tagu:
rodzina
Znalezionych wyników:
2876
Ok.1945, Gorejowice koło Jasła, Polska. Z przodu Izabela Rudnicka (później Czerniajew) z siostrą Reginą. Od lewej: Walerian Krzeczunowicz, Zbigniew Sroczyński, Izabela Sroczyńska, 1. z prawej Helena Rudnicka, z domu Krzeczunowicz (matka Izabeli i Reginy). Fot. NN, zbiory Izabeli i Andrzeja Czerniajewa, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
Ok. 1944, Gorejowice koło Jasła, Polska. Helena Rudnicka z domu Krzeczunowicz z córkami Izabelą (starsza) oraz Reginą. Fot. NN, zbiory Izabeli i Andrzeja Czerniajewa, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
1966, Rzym, Włochy. Izabela Rudnicka (po mężu Czerniajew), ze stryjem Klemensem Rudnickim, byłym generałem brygady, dowódcą 1 Dywizji Pancernej. Fot. NN, zbiory Izabeli i Andrzeja Czerniajewa, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
1968, Londyn, Anglia, Wielka Brytania. Rodzinna fotografia wykonana w dniu ślubu Izabeli z domu Rudnickiej i Andrzeja Czerniajew. Uroczystość odbyła się w kościele św. Andrzeja Boboli. Od prawej: stryj panny młodej Klemens Rudnicki (były generał brygady, dowódca 1 Dywizji Pancernej), matka panny młodej Helena Rudnicka z domu Krzeczunowicz, siostrzeniec pana młodego Marek Szablewski, Marek Krzeczunowicz, para młoda, matka pana młodego Zofia Czerniajew, 1. z lewej siostra pana młodego Barbara Szablewska. W drugim rzędzie od lewej Halina i Kornel Krzeczunowicz. Fot. NN, zbiory Izabeli i Andrzeja Czerniajewa, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
Lato 1979, Ruislip, Londyn, Anglia, Wielka Brytania. Izabela Czerniajew, ze stryjem Klemensem Rudnickim (byłym generałem brygady, dowódcą 1 Dywizji Pancernej), matką Heleną Rudnicką z domu Krzeczunowicz oraz synami Piotrem (z tyłu) i Pawłem. Fot. NN, zbiory Izabeli i Andrzeja Czerniajewa, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
1968, Londyn, Anglia, Wielka Brytania. Izabela Czerniajew z domu Rudnicka w dniu ślubu, ze stryjem generałem brygady Klemensem Rudnickim. Fot. NN, zbiory Izabeli i Andrzeja Czerniajewa, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
1968, Londyn, Anglia, Wielka Brytania. Andrzej Czerniajew i Izabela Rudnicka z księdzem Józefem Warszawskim, który udzielał im ślubu oraz Nyutą Scazighino (ciotką Izabeli Czerniajew) i byłym generałem brygady Klemensem Rudnickim (stryjem Izabeli Czerniajew). Fotografia wykonana przez ślubem Andrzeja i Izabeli Czerniajew. Fot. NN, zbiory Izabeli i Andrzeja Czerniajewa, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
9.03.1975, Londyn, Anglia, Wielka Brytania. Chrzciny Pawła, syna Andrzeja i Izabeli Czerniajew. Od lewej: były generał dywizji Stanisław Kopański, Kornel Krzeczunowicz, Witold Szablewski, były generał brygady Klemens Rudnicki, Leon Krzeczunowicz. Fot. NN, zbiory Izabeli i Andrzeja Czerniajewa, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
9.03.1975, Londyn, Anglia, Wielka Brytania. Chrzciny Pawła, syna Andrzeja i Izabeli Czerniajew. Od prawej: Leon Krzeczunowicz, z tyłu Eugenia Maresch i Izabela Czerniajew, były generał brygady Klemens Rudnicki, Kornel Krzeczunowicz, były generał dywizji Stanisław Kopański. Fot. NN, zbiory Izabeli i Andrzeja Czerniajewa, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
Lata 50., Iscoyed Park, Walia, Wielka Brytania. Zofia Czerniajew, z domu Jędrzejewska córką Barbarą (po mężu Szablewską). Fot. NN, zbiory Izabeli i Andrzeja Czerniajewa, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
1956, Iscoyed Park, Walia, Wielka Brytania. Jan Czerniajew z synem Andrzejem Czerniajewem. Fot. NN, zbiory Izabeli i Andrzeja Czerniajewa, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
Lata 50., Iscoyed Park, Walia, Wielka Brytania. Zofia Czerniajew, z domu Jędrzejewska z synem Andrzejem i córką Barbarą (po mężu Szablewską). Fot. NN, zbiory Izabeli i Andrzeja Czerniajewa, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
1956, Iscoyed Park, Walia, Wielka Brytania. 1. z lewej Andrzej Czerniajew z matką Zofią Czerniajew, z domu Jędrzejewską, w tle szpital wojskowy. Fot. NN, zbiory Izabeli i Andrzeja Czerniajewa, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
Lata 50. Anglia, Wielka Brytania. Andrzej Czerniajew z siostrą Barbarą Czerniajew (po mężu Szablewska). Fot. NN, zbiory Izabeli i Andrzeja Czerniajewa, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
4.01.1952, Londyn, Anglia, Wielka Brytania. Rodzeństwo Andrzej Czerniajew i Barbara Szablewska. Fot. A.A. Busch, zbiory Izabeli i Andrzeja Czerniajewa, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
Lata 50., Nicea, Francja. Stryj Izabeli Czerniajew, Klemens Rudnicki (były generał brygady, dowódca 1 Dywizji Pancernej) z żoną Wandą (z domu Scazighino) i córkami: Leną i Stefanią (po mężu Przemieniecką). Rudniccy mieli jeszcze jedną córkę- Karolinę. Pod pseudonimem "Krzysia" służyła w AK jako sanitariuszka. Zginęła w powstaniu warszawskim. Fot. NN, zbiory Izabeli i Andrzeja Czerniajewa, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
10.10.1942, Koło (Warthbrucken), Kraj Warty, III Rzesza Niemiecka. Jan Pawłowski z siostrami: Anną (1. z lewej), Weroniką (2. z lewej) i Janiną (1. z prawej) oraz koleżankami. Fot. NN, udostępnili Barbara i Jan Pawłowscy, zbiory Ośrodka KARTA
1939-1945, Męcina koło Limanowej, Generalne Gubernatorstwo. W środku stoi Maria Marcinów (z domu Król, babcia Barbary Pawłowskiej), 2. z lewej jej mąż. Fot. NN, udostępnili Barbara i Jan Pawłowscy, zbiory Ośrodka KARTA
1943-1944, Męcina koło Limanowej, Generalne Gubernatorstwo. Anna i Józef Lupa z córką Barbarą (później Pawłowską). Fot. NN, udostępnili Barbara i Jan Pawłowscy, zbiory Ośrodka KARTA
1940, Męcina koło Limanowej, Generalne Gubernatorstwo. Z prawej stoi Anna Lupa (z domu Gawlik) z córką Barbarą na rękach, obok jej mąż Jan, na dole 1. z lewej starsza córka Maria. Fot. NN, udostępnili Barbara i Jan Pawłowscy, zbiory Ośrodka KARTA
Ok. 1939, Kraków, Polska. Maria (siostra Anny Lupy) i Aleksander Lupa z synem Aleksandrem. Fot. Kolos - Film, udostępnili Barbara i Jan Pawłowscy, zbiory Ośrodka KARTA
Lata 20., Męcina koło Limanowej, województwo krakowskie, Polska. W środku stoi Anna Lupa (z domu Gawlik), z prawej jej młodsza siostra Maria. Fot. NN, udostępnili Barbara i Jan Pawłowscy, zbiory Ośrodka KARTA
Ok. 1910, Nowy Sącz, Polska pod zaborem austriackim. Siedzi Maria Gawlik (z domu Król), stoją jej córki (w środku Anna), z prawej siostra - Kunegunda. Fot. Józef Zacharski, udostępnili Barbara i Jan Pawłowscy, zbiory Ośrodka KARTA
1941-1942, Związek Radziecki. Rodzeństwo Juchniewiczów: z lewej Lucyna, z prawej Irena (potem Godyń), w środku Ferdynand. Fot. NN, udostępniła Irena Godyń, zbiory Ośrodka KARTA
Lata 30., Polska. Janina (z domu Juchniewicz) i Bernard Harmuszko z dziećmi (od lewej): Jadwigą, Dionizym i Ireną. Fot. NN, udostępniła Irena Godyń, zbiory Ośrodka KARTA
1
Poprzednia strona
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Następna strona
116
Przekaż zbiory
Z innych archiwów
Nasze zbiory
Nowości w zbiorach
Facebook - dolne menu
Instagram - dolne menu
Twitter-dolne menu
Youtube - dolne kafelki
Ta strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w ustawieniach przeglądarki.
Dowiedz się więcej