Przejdź do menu głównego
Przejdź do treści
Przejdź do wyszukiwarki
Fotokarta
Fotokarta
Wyszukiwarka elasticsearch
szukaj
Zaawansowane
Znajdź ...
Wszystkie te słowa
Dokładnie te słowa
Żadne z tych słów
Przeszukaj
W bazie zdjęć
W dowolnym miejscu strony
Szukaj
Fixed-menu
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Fotokarta
Fotokarta
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Zobacz nas w social media
Słowa kluczowe
Wyniki wyszukiwania tagu:
suknia
Znalezionych wyników:
192
Lata 20., Polska. Portret kobiety. Fot. z albumu porucznika Jana Obłoczyńskiego z Batalionu Chemicznego WP, zbiory Ośrodka KARTA, przekazała Jolanta Wolszczynin.
1973, Warszawa, Polska. Pracownia krawiecka w Teatrze Wielkim. Fot. Romuald Broniarek, zbiory Ośrodka KARTA
Sierpień 1963, Warszawa, Polska. Pokaz mody moskiewskiej pt. "Parada jesieni" - radzieckie modelki w wizytowych sukniach. Fot. Romuald Broniarek/KARTA
Sierpień 1963, Warszawa, Polska. Pokaz mody moskiewskiej pt. "Parada jesieni" - radziecka modelka w wizytowej sukni. Fot. Romuald Broniarek/KARTA
Kwiecień 1958, Warszawa, Polska. Wybory Miss Katowic, będące eliminacjami konkursu Miss Polonia. Kandydatka z numerem 6 w sukni. W tle orkiestra. Fot. Romuald Broniarek, zbiory Ośrodka KARTA
Przed 1914, Łódź, zabór rosyjski. Rewers odbitki fotograficznej o sygnaturze AHM_PnW_1940_0002_0004a: Weronika Siemienik, matka Władysławy Siemienik. Fotografia wykonana w atelier fotograficznym "Leonardi" w Łodzi przy ul. Dzielnej 13. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Władysława Siemienik w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1940).
Początek XX wieku, Słonim, zabór rosyjski. Portret Niny i Pelagii Krawczenko, sióstr ojca Czesławy Parnickiej z domu Krawczenko. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Czesława Parnicka w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1918).
1945, Czerniowce, Ukraińska SRR, ZSRR. Fotografia ślubna Leopolda Kałakajło. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Leopold Kałakajło w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_ 0752).
Lata 50., Słonim, Białoruska SRR. Zdjęcie ślubne Czesławy z domu Krawczenko i Henryka Parnickich. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Czesława Parnicka w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1918).
1945, Czerniowce, Ukraińska SRR, ZSRR. Żona Leopolda Kałakałjy w sukni ślubnej. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Leopold Kałakajło w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_ 0752).
Przed 1939, Albi, Francja. I Komunia Święta Haliny Mikulskiej. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Halina Mikulska-Kisiel w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2017).
1904, Grodno, zabór rosyjski. Portret Jana i Huldy Daników. Fotografia wykonana w atelier fotograficznym "L. M. Gergor" w Grodnie. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią udostępniła Helena Pietrakowa w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1960).
Przed 1914, Łódź, zabór rosyjski. Weronika Siemienik, matka Władysławy Siemienik. Fotografia wykonana w atelier fotograficznym "Leonardi" w Łodzi przy ul. Dzielnej 13. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Władysława Siemienik w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1940).
Ok. 1900, Raj, woj. tarnopolskie, Polska. Anastazja Jarema, babcia Teresy Luszniak w tradycyjnym stroju, kwiaciarka w majątku Potockich w Raju. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Teresa Luszniak w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1881).
Początek XX wieku, Słonim, zabór rosyjski. Portret rodzeństwa Krawczenko - Niny, Pelagii i Aleksandra (ojca Czesławy Parnickiej z domu Krawczenko). Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Czesława Parnicka w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1918).
Przed 1939, brak miejsca. Portret kobiety w białej sukni z modlitewnikiem i różańcem. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Halina Mikulska-Kisiel w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2017).
Pocz. XX w., brak miejsca. Fotografia ślubna Kazimiery Łastowskiej z domu Wajwodzisz i Gabriela Łastowskiego, rodziców Piotra Łastowskiego. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Piotr Łastowski w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_0794).
Lata 30., brak miejsca. Zdjęcie ślubne z rodzinnego albumu Piotra Łastowskiego. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Piotr Łastowski w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_0794).
1940, brak miejsca. Zdjęcie ślubne Marii Tiliczajewej i Wiktora Łastowskiego z rodziną. W 1. rzędzie od lewej - Gabriel Łastowski i Kazimiera Łastowska z domu Wajwodzisz, rodzice Wiktora Łastowskiego. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Piotr Łastowski w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_0794).
1940, brak miejsca. Zdjęcie ślubne Marii Tiliczajewej i Wiktora Łastowskiego, brata Piotra Łastowskiego. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Piotr Łastowski w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_0794).
1903, Kiszyniów, Besarabia, Rosja. Nauczycielka Emilia Karłowna-Freudenfeld wraz z siostrą. Fot. NN, zbiory Ośrodka KARTA, udostępnił Tadeusz Gaydamowicz.
22.07.1914, Bad Nauheim, Niemcy. Józef Gaydamowicz (drugi rząd, pierwszy od lewej) z córką Musią (drugi rząd, druga od prawej) podczas pobytu u wód. Fot. NN, zbiory Ośrodka KARTA, udostępnił Tadeusz Gaydamowicz.
lata 60-te lub 70-te, okolice Serocka, Polska. Tańczące na łące Cyganki. Fot. Irena Jarosińska, zbiory Ośrodka Karta.
lata 60-te lub 70-te, okolice Serocka, Polska. Cyganka na łące. Fot. Irena Jarosińska, zbiory Ośrodka Karta.
lata 60-te lub 70-te, okolice Serocka, Polska. Cygański Zespół Pieśni i Tańca "Roma". Fot. Irena Jarosińska, zbiory Ośrodka Karta.
1
2
3
4
5
6
7
8
Następna strona
Przekaż zbiory
Z innych archiwów
Nasze zbiory
Nowości w zbiorach
Facebook - dolne menu
Instagram - dolne menu
Twitter-dolne menu
Youtube - dolne kafelki
Ta strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w ustawieniach przeglądarki.
Dowiedz się więcej