Przejdź do menu głównego
Przejdź do treści
Przejdź do wyszukiwarki
Fotokarta
Fotokarta
Wyszukiwarka elasticsearch
szukaj
Zaawansowane
Znajdź ...
Wszystkie te słowa
Dokładnie te słowa
Żadne z tych słów
Przeszukaj
W bazie zdjęć
W dowolnym miejscu strony
Szukaj
Fixed-menu
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Fotokarta
Fotokarta
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Zobacz nas w social media
Słowa kluczowe
Wyniki wyszukiwania tagu:
szkoła
Znalezionych wyników:
1956
Lata 50., Iwieniec, Białoruska SRR, ZSRR. W środku Maria Mikucka (wychowawczyni-nauczycielka). Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnili Maria i Leonard Mikuccy w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatury nagrań - AHM_PnW_1296, AHM_PnW_1760).
Druga połowa lat 30., Polska. Zdjęcie pamiątkowe dzieci ze szkoły powszechnej w Starzynkach. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnili Józefa i Józef Karniewiczowie w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1382).
Przed 1939, Republika Łotewska. Zdjęcie grupowe młodzieży szkolnej. Fotografia z rodzinnego archiwum Bogumiły Dmuchowskiej (z d. Wróblewskiej). Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Bogumiła Dmuchowska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0801).
Lata 50./60., Krasław, Łotewska SRR, ZSRR. Zakończenie roku szkolnego. Regina Syryca (1. z lewej), Stefan Syryca (2. z lewej) z synem (3. z lewej). Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Regina Syryca w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0811).
Przed 1939, brak miejsca. Zdjęcie klasowe. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniły Józefa i Regina Ronczy w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2387).
1949-1950, Bohuszewicze, Białoruska SRR, ZSRR. Zdjęcie klasowe. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Nina Romańczuk w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1026).
Lata 30., Kowno, Litwa. Uczennice gimnazjum. 1. z prawej w 2. rzędzie Waleria Walukiewicz (z d. Grabowska). Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Waleria Walukiewicz w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0421).
Lata 40., prawdopodobnie Ryga. Fotografia szkolna. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Regina Mieszkowska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1032).
Przed 1939, brak miejsca. Grupa uczniów w szkole. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Jadwiga Zadorowska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
Ok. 1939, Greczany (Chmielnicki), Ukraińska SRR, ZSRR. Stanisława Sowa (1. z prawej w 2. rzędzie) w 7 klasie szkoły powszechnej. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Stanisława Sowa w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1420).
26.07.1967, Krzemieniec, Ukraińska SRR, ZSRR. Dyplom ukończenia przez Jadwigę Rowińską (potem Bobrową) Seminarium Nauczycielskiego w Krzemieńcu. Zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Jadwiga Bobrowa w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1468).
Maj 1939, Malewo, woj. nowogródzkie, Polska. Uczniowie Szkoły Powszechnej w Malewie z nauczycielką Janiną Janiukówką. Bronisława Gniećko z domu Posadzka siedzi w 1. rzędzie, 4. z prawej. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Bronisława Gniećko w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0739).
Lata 60., Brzeżany, Ukraińska SRR, ZSRR. Cecylia Kurylco jako wychowawczyni internatu. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Cecylia Kurylco w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1885).
Czerwiec 1923, Słonim, woj. nowogródzkie, Polska. Zdjęcie klasowe. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią udostępniła Helena Pietrakowa w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1960).
1948, Švenčionėliai (Nowe Święciany), Litewska SRR, ZSRR. Ucznowie 4 klasy polskiej szkoły. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Rozalia Andraikeniene w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2408).
Ok. 1930, Rzeżyca, Łotwa. Fotografia klasowa. 3. z prawej w 2 rzędzie Waleria Korolowa, w środku wychowawczyni Zawadzka. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Waleria Korolowa w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0790).
1937, Wilno, Polska. Zdjęcie klasowe uczniów 7. klasy szkoły powszechnej w Wilnie pod Ostrą Bramą. Regina Syryca z domu Dalecka stoi w białej bluzce 5. od lewej w 2. rzędzie. Fotografia wykonana w zakładzie fotograficznym "J. Kaczyński". Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Regina Syryca w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0811).
Prawdopodobnie 1941-1944, Dyneburg, Komisariat Rzeszy Wschód. Podpisy uczniów szkoły polskiej w Dyneburgu na rewersie fotografii o sygnaturze: AHM_PnW_0578_0002_0014a. Zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Regina Bielska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0578).
25.06.1925, Słonim, woj. nowogródzkie, Polska. Rewers odbitki fotograficznej o sygnaturze AHM_PnW_1936_0002_0006a: Wychowanki sióstr Niepokalanek. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniły Stefania Charczenko i Helena Pietrakowa w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatury nagrań - AHM_PnW_1936, AHM_PnW_1960).
Lata 30., Kaczyka, Rumunia. Fotografia IV klasy szkoły podstawowej. Angela Horejczuk w drugim rzędzie 3. z prawej; siedzący nauczyciel o nazwisku Kufam. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Angela Horejczuk w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2398).
1925-1934, Słonim, woj. nowogródzkie, Polska. Mapa. Szkolny rysunek Nadziei Danik z kolekcji Heleny Pietrakowej. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Helena Pietrakowa w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1960).
Przed 1939, brak miejsca. Grupa dzieci z nauczycielką. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Jadwiga Zadorowska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie".
21.04.1947, brak miejsca. Uczniowie V klasy podczas lekcji. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Henryk Kokin w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0617).
1947, Iwieniec, Białoruska SRR. Zdjęcie klasowe młodzieży z 7 klasy szkoły podstawowej. 3. z lewej w 2. rzędzie stoi Maria Mikucka z domu Arciszewska. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnili Maria i Leonard Mikuccy w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatury nagrań - AHM_PnW_1296, AHM_PnW_1760).
Lata 60., Brzeżany, Ukraińska SRR, ZSRR. Cecylia Kurylco (z tyłu 2. z lewej) jako wychowawczyni internatu. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Cecylia Kurylco w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1885).
1
Poprzednia strona
71
72
73
74
75
76
77
78
79
Następna strona
79
Przekaż zbiory
Z innych archiwów
Nasze zbiory
Nowości w zbiorach
Facebook - dolne menu
Instagram - dolne menu
Twitter-dolne menu
Youtube - dolne kafelki
Ta strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w ustawieniach przeglądarki.
Dowiedz się więcej