Przejdź do menu głównego
Przejdź do treści
Przejdź do wyszukiwarki
Fotokarta
Fotokarta
Wyszukiwarka elasticsearch
szukaj
Zaawansowane
Znajdź ...
Wszystkie te słowa
Dokładnie te słowa
Żadne z tych słów
Przeszukaj
W bazie zdjęć
W dowolnym miejscu strony
Szukaj
Fixed-menu
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Fotokarta
Fotokarta
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Zobacz nas w social media
Słowa kluczowe
Wyniki wyszukiwania tagu:
wojsko
Znalezionych wyników:
10271
1942-1943, Bliski Wschód. Uroczystość w 7 Dywizji Piechoty (od września 1942 roku 7 Dywizji Zapasowej). Fot. NN, zbiory Krzysztofa Barbarskiego, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
Czerwiec 1940, Francja. 1. Batalion Czołgów. Wieża czołgu Renault R-35. Fot. NN, zbiory Krzysztofa Barbarskiego, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
Wiosna 1940, Francja. St. Cecile les Vignes - plac ćwiczeń 1. Batalionu Czołgów. Żołnierze przy czołgach Renault FT-17. Fot. NN, zbiory Krzysztofa Barbarskiego, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
Czerwiec 1940, Francja. Prawdopodobnie punkt obronny na moście. Fot. NN, zbiory Krzysztofa Barbarskiego, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
Lipiec 1940, Stoneyburn, Szkocja, Wielka Brytania. 1. Kompania 1. Batalionu Czołgów, 2. z prawej aspirant Janusz Wincenty Barbarski. Fot. NN, zbiory Krzysztofa Barbarskiego, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
1941, Blairgowrie, Szkocja, Wielka Brytania. Z lewej aspirant Janusz Wincenty Barbarski z 1. Batalionu Czołgów, z prawej Zygmunt M. Fot. NN, zbiory Krzysztofa Barbarskiego, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
1942, Duns, Szkocja, Wielka Brytania. Odsłonięcie polskiej tablicy pamiątkowej, 2. z lewej podporucznik Janusz Wincenty Barbarski. Fot. NN, zbiory Krzysztofa Barbarskiego, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
Sierpień 1944, Francja. Zniszczenia po walkach, z prawej zabite konie. Fot. NN, zbiory Krzysztofa Barbarskiego, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
Marzec 1942, Wielka Brytania. Uczestnicy kursu wojskowego, w ostatnim rzędzie 10. z lewej podporucznik Janusz Wincenty Barbarski z 1 Batalionu Czołgów. Fot. NN, zbiory Krzysztofa Barbarskiego, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
1945-1947, brytyjska strefa okupacyjna Niemiec. Porucznik Janusz Wincenty Barbarski z 2 Pułku Pancernego z psem Reksem. Fot. NN, zbiory Krzysztofa Barbarskiego, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
1946, Herzlake, brytyjska strefa okupacyjna Niemiec. Irena z domu Kramczyńska i porucznik Janusz Wincenty Barbarski z 2 Pułku Pancernego, od 9 sierpnia 1946 roku małżeństwo. Fot. NN, zbiory Krzysztofa Barbarskiego, reprodukcje cyfrowe w Ośrodku KARTA w Warszawie i w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie.
Ok. 1900, Lublin, Cesarstwo Rosyjskie. Justyn Witwiński powołany do carskiego wojska, portret w mundurze. Fot. Atelier A. R. Kłossowski, zbiory Ośrodka KARTA, udostępniła Wanda Bem
1916, brak miejsca. Stanisława Witwińska w mundurze Polskiej Organizacji Wojskowej. Fot. NN, zbiory Ośrodka KARTA, udostępniła Wanda Bem
1900-1939, Lwów. Wystawa zabytkowego uzbrojenia. Fot. NN, zbiory Ośrodka KARTA, udostępnił Jurij Karpenczuk
1915, Lwów. Żołnierze rosyjscy i austriaccy, cywile i bydło. Fot. NN, zbiory Ośrodka KARTA, udostępnił Jurij Karpenczuk
1915, Lwów. Żołnierze armii austriackiej, na ścianie wisi Portret cesarza Franciszka Józefa. Fot. NN, zbiory Ośrodka KARTA, udostępnił Jurij Karpenczuk
1915, Lwów. Dostawcy wojskowi z bydłem. Fot. NN, zbiory Ośrodka KARTA, udostępnił Jurij Karpenczuk
1914-1915, Lwów. . Żołnierz armii rosyjskiej i gimnazjalista w austriackim mundurku. Fot. NN, zbiory Ośrodka KARTA, udostępnił Jurij Karpenczuk
1914-1915, Lwów. . Generał Karatunow. Fot. Zakład Fotograficzny "Malwina", zbiory Ośrodka KARTA
1914-1915, Lwów. . Żołnierz armii rosyjskiej. Fot. NN, zbiory Ośrodka KARTA, udostępnił Jurij Karpenczuk
1914-1915, Lwów. . Żołnierze armii rosyjskiej. Fot. NN, zbiory Ośrodka KARTA, udostępnił Jurij Karpenczuk
1914-1915, Lwów. . Żołnierze armii rosyjskiej. Fot. NN, zbiory Ośrodka KARTA, udostępnił Jurij Karpenczuk
Przed 1914, TarnoPol, Austro-Węgry. Zamek zbudowany przez hetmana Jana Tarnowskiego w XVI wieku, w okresie rozbiorów koszary armii austriackiej. Przed bramą stoją trzej austriaccy żołnierze. Fot. NN, zbiory Ośrodka KARTA, udostępnił Jurij Karpenczuk
1916, Lwów, Austro-Węgry. Teren Wystawy Krajowej, pawilon wystawienniczy, z prawej stoi austriacki wartownik. Fot. NN, zbiory Ośrodka KARTA, udostępnił Jurij Karpenczuk
1916, Lwów, Austro-Węgry. Uroczystości na cmentarzu wojskowym, żołnierze austriaccy i cywile, w tle panorama miasta. Fot. NN, zbiory Ośrodka KARTA, udostępnił Jurij Karpenczuk
1
Poprzednia strona
96
97
98
99
100
101
102
103
104
Następna strona
411
Przekaż zbiory
Z innych archiwów
Nasze zbiory
Nowości w zbiorach
Facebook - dolne menu
Instagram - dolne menu
Twitter-dolne menu
Youtube - dolne kafelki
Ta strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w ustawieniach przeglądarki.
Dowiedz się więcej