Przejdź do menu głównego
Przejdź do treści
Przejdź do wyszukiwarki
Fotokarta
Fotokarta
Wyszukiwarka elasticsearch
szukaj
Zaawansowane
Znajdź ...
Wszystkie te słowa
Dokładnie te słowa
Żadne z tych słów
Przeszukaj
W bazie zdjęć
W dowolnym miejscu strony
Szukaj
Fixed-menu
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Fotokarta
Fotokarta
O nas
Aktualności
Nasze zbiory
Kolekcje
Temat miesiąca
Oferta
Partnerzy
Nasze projekty
Opracowanie i digitalizacja
Publikacje
Wystawy
Kontakt
Wesprzyj nas
EN
Zobacz nas w social media
Słowa kluczowe
Wyniki wyszukiwania tagu:
wojsko
Znalezionych wyników:
10118
24.07.1921, Polska. Legitymacja Jana Gadomskiego (ojca Ireny Gadomskiej, potem Jankowskiej) upoważanijaca do noszenia Krzyża Walecznych (strona 1/2). Zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Irena Jankowska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0735)
1974-1976, Kaliningrad, ZSRR. Pozdrowienia przesłane przez Stanisława Derenia (syna Haliny Terleckiej-Dereń) z Królewca, gdzie pełnił zasadniczą służbę wojskową jako saper. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Halina Terlecka-Dereń w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1516).
1951, Bendery, Mołdawska SRR, ZSRR. Stanisław Kawałek (1. z prawej w 2. rzędzie) w wojsku radzieckim. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Stanisław Kawałek w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania -AHM_PnW_1849).
Brak daty, ZSRR. Książeczka wojskowa Romualda Garlińskiego. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Romuald Garliński w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0468).
Lata 30., brak miejsca. Uroczystość z udziałem żołnierzy Wojska Polskiego. Widoczni – drugi od lewej rotmistrz 1. Pułku Szwoleżerów Józefa Piłsudskiego; na schodach rotmistrz, kawaler Orderu Virtuti Militari. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniły Józefa i Regina Ronczy w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2387).
1952-1954, ZSRR. Syn Aleksandry Surwiłło (w 2. rzędzie 1. z prawej) wraz z kolegami w wojsku. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Aleksandra Surwiło w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2388).
Przed 1917, Cesarstwo Rosyjskie. Portret żołnierza armii carskiej. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Mieczysław Rodziewicz w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2444).
Lata 20., brak miejsca. Maria i Stanisław Terleccy (rodzice Haliny Terleckiej-Dereń). Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Halina Terlecka-Dereń w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1516).
Lata 30., brak miejsca. Portret trzech mężczyzn. Fotografia z rodzinnego archiwum Stanisława Baraniuka. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Stanisław Baraniuk w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2494).
1955, Białoruska SRR. Ojciec odwozi syna do wojska. Fotografia z rodzinnego archiwum Tadeusza Czerniawskiego. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Tadeusz Czerniawski w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1001).
Brak daty, brak miejsca. Mundury Wosjka Polskiego. Od lewej: major lekarz w ubiorze wieczorowym, major lekarz weterynarii w ubiorze pozasłużbowym oraz pułkownik korpusu kontrolerów w ubiorze pozasłużbowym. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Stanisław Kawałek w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania -AHM_PnW_1849).
1939-1945, brak miejsca. Zdjęcie grupowe oficerów Wojska Polskiego w oflagu (niewola niemiecka). 2. od lewej najprawdopodobniej rotmistrz 7. Pułku Ułanów. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Maria Magalińska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2097).
Lata 30., brak miejsca. Portret rodzinny przed domem. 1 z prawej stoi Ludwik Baraniuk, starszy sierżant Wojska Polskiego odznaczony Krzyżem Walecznych, Medalem Dziesięciolecia Odzyskania Niepodległości, Medalem pamiątkowym za Wojnę 1918-1921 i Odznaką Frontu Litewsko-Białoruskiego. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Stanisław Baraniuk w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2494).
Brak daty, brak miejsca. Kapral podchorąży Franciszek Kuczkowski, wuj Heleny Rozumko z d. Osipowicz. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Helena Rozumko w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0736).
Przed 1939, Spała, woj. warszawskie, Polska. Zdjęcie pamiątkowe ze spalskim żubrem. W tle widoczna jest letnia rezydencja Prezydenta RP. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Jerzy Maracz w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1469).
Początek XX wieku, brak miejsca. Jacek Macur, ojciec Katarzyny Duniec w rosyjskim mundurze. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Katarzyna Duniec w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1329).
1922-1926, brak miejsca. Przyjazd prezydenta RP Stanisława Wojciechowskiego do koszar wojskowych najprawdopodobniej pułku kawalerii. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Maria Magalińska w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2097).
1958, Mińsk, Białoruska SRR, ZSRR. Tadusz Czerniawski (po prawej) jako starszy sierżant. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Tadeusz Czerniawski w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1001).
Wrzesień 1918, Lwów, zabór austriacki. Dokument potwierdzający przyznanie urlopu. Strona 1/4. Zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Włodzimierz Cependa w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0948).
1955-1958, Białoruska SRR, ZSRR. Tadeusz Czerniawski (z lewej) w wojsku. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Tadeusz Czerniawski w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1001).
1959, Białoruska SRR, ZSRR. Grupa żołnierzy. Uroczystość z okazji 40-lecia istnienia Białoruskiej Socjalistycznej Republiki Radzieckiej). Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Teresa Muchina w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1451).
Brak daty, ZSRR. Książeczka wojskowa Romualda Garlińskiego. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Romuald Garliński w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_0468).
Lata 70., Czerniowce, Ukraińska SRR, ZSRR. Syn Leopolda Kałakajło w mundurze armii radzieckiej. Fotografia z rodzinnego archiwum Leopolda Kałakajło. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Leopold Kałakajło w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_ 0752).
1950-1953, Kamczatka, ZSRR. Mieczysław Rodziewicz (z prawej) z kolegą podczas służby wojskowej. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępnił Mieczysław Rodziewicz w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_2444).
16.07.1963, Czortków, Ukraińska SRR, ZSRR. Legitymacja (książeczka) wojskowa Konstantyna Zahorniaka, strona 2/4. Fot. NN, zbiory Archiwum Historii Mówionej Ośrodka KARTA i Domu Spotkań z Historią, udostępniła Stanisława Zahorniak w ramach projektu "KARTA z Polakami na Wschodzie" (sygnatura nagrania - AHM_PnW_1012).
1
Poprzednia strona
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Następna strona
405
Przekaż zbiory
Z innych archiwów
Nasze zbiory
Nowości w zbiorach
Facebook - dolne menu
Instagram - dolne menu
Twitter-dolne menu
Youtube - dolne kafelki
Ta strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w ustawieniach przeglądarki.
Dowiedz się więcej